Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020 r.

 1. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 2. Na stronie internetowej i w naszych gablotkach parafialnych zostało umieszczone nowe Zarządzenie arcybiskupa w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną z prośbą o modlitwę w intencji chorych.
 3. Od poniedziałku przez cały okres wakacyjny kościół będzie otwarty pół godziny przed Mszą św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i rodziców chrzestnych we wtorek po wieczornej Mszy św.
  ok. godz. 18.30.
 5. Dobiega końca rok szkolny i  katechetyczny.
  Zapraszam na Mszę św. w intencji kl. VIII oraz ich nauczycieli, wychowawców i rodziców z okazji zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej w środę 24 czerwca o godz. 18.00.
  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej
  w czwartek 25 czerwca o godz. 8.00 – serdecznie zapraszam zarówno dzieci i młodzież jak
  i ich nauczycieli i rodziców.
 6. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 7. Zakończyliśmy budowę podjazdu do naszego kościoła współfinansowanej przez Fundację JSW. Parafia otrzymała jeszcze jedno dofinansowanie z Fundacji JSW na zagospodarowanie przestrzeni pod kościołem (salek i łazienek). W związku z tym zwracam się z prośbą o wsparcie materialne jak i osobowe. Proszę o zgłaszanie się osób, które wsparłyby wykonanie remontu łazienek oraz salek – osoby znające się na kładzeniu kafelek, pracach remontowych oraz wszystkich, którzy dysponują czasem by do końca sierpnia wykonać wszystkie prace. Za każdą okazaną pomoc już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima, paniom: Teresie, Bożenie, Marii, Dorocie i Kindze. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ulic Korczaka, Lipowa, Sienkiewicza, Rolnicza, Podlesie i Boczna.
 9. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii, na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo w Oktawie Bożego Ciała z procesją wokół kościoła.
 2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.30. w środę po Mszy św.
  o godz. 7.00.
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W czwartek 11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Tej Uroczystości. Bóg zapłać za przygotowanie miejsc Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem – rodzicom tegorocznych dzieci komunijnych, rodzicom uczniów kl. 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Radzie Parafialnej oraz rodzicom Ministrantów i Dzieci Maryi. Bóg zapłać pocztom sztandarowym górników i strażaków. Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. Bóg zapłać osobom porządkującym i dekorującym teren wokół kościoła: Krystynie, Helenie, Anecie, Bogusławie, Justynie, Monice, Teresie, dwóm paniom Magdalenom, Klaudii, Katarzynie, Zbigniewowi, Janowi, Andrzejowi, Radosławowi, Tomaszowi, Henrykowi i Wiesławowi.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 43-59 paniom: Krystynie, Beacie, Lucynie, Dominice, Bożenie i Marcie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima.
 7. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer Naszej Gazetki Parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 15.00 zapraszam na Nieszpory Niedzielne.
 2. Dziś w katowickie Katedrze Chrystusa Króla Arcybiskup katowicki o godz. 10.30 celebruje Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów. Transmisja w Radiu eM oraz w Internecie.
 3. W czwartek 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swojej wiary.
 4. W myśl zarządzenia Arcybiskupa katowickiego z dniem 6 czerwca br. biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, możliwe jest zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Zaleca się jej organizację wokół kościoła z czterema błogosławieństwami. Należy przy tym zastosować najnowszą normę służb medycznych, według której w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób, a także stosowne zalecenia sanitarne.
 5. Zapraszam w Uroczystość Bożego Ciała na Mszę św. o godz. 9.00 po której wyruszymy z procesją wokół kościoła (dłuższa trasa przy parkingach). O przygotowanie „czterech ołtarzy”, miejsc Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem proszę: I – rodzice tegorocznych dzieci komunijnych; II – rodzice i młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII; III – Rada Parafialna; IV przy Grocie Maryjnej – rodzice Dzieci Maryi i Ministrantów. Ze względu na sytuację w jakiej się znajdujemy w tym roku nie będzie dzieci do sypania kwiatów.
 6. Po procesji będzie możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 15.30.
 7. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała codziennie do czwartku 18 czerwca o godz. 17.30. w sobotę o godz. 15.30, w niedzielę o godz. 15.00 a w środę po Mszy św. o godz. 7.00.
 8. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. We Wtorek i środę przed Bożym Ciałem od godz. 17.00.
 9. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Wyjątkowo w tym miesiącu zapraszam na godz. 21.00 na Mszę św. w intencji parafian, czcicieli NMP. Po Mszy św. nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8 państwu Janinie i Jackowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 43-59. Zapraszam wszystkich chętnych we wtorek i w środę do porządkowania obejścia wokół kościoła na Boże Ciało.
 11. Podjazd do naszego kościoła został ukończony. Dziękuję „Fundacji JSW” za dofinansowanie i wszystkim parafianom za materialne wsparcie tej inwestycji.
  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i zagospodarowanie miejsca pod podjazdem i przy Krzyżu Misyjnym. Szczególne podziękowania dla panów Roberta i Daniela za całkowite odnowienie naszej fontanny.
 12. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta w Boże Ciało i w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Od 30 Maja zostają przywrócone nabożeństwa. Zapraszam dziś na godz. 15.00 na Nabożeństwo Majowe. W przyszłą niedzielę zapraszam na Nieszpory.
 3. Dziś coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej.
  W związku z trwającym stanem epidemicznym pielgrzymka nie odbywa się w tradycyjnej formie. Zapraszam wszystkich do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem MB Piekarskiej od godz. 13.00 za pośrednictwem mediów – Telewizja Polonia, TVP Katowice oraz Radiu eM.
 4. Od 30 maja, w ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń w Mszach Świętych w niedziele i w tygodniu mogą uczestniczyć wszyscy wierni przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.
 5. W myśl zarządzenia Arcybiskupa katowickiego z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane”. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Całość zarządzenia na stronie internetowej i w gablotkach.
 6. Ze względu na wprowadzone zmiany, Msze św. z naszego kościoła od poniedziałku 1 czerwca nie będą transmitowane poprzez łącza internetowe.
 7. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 8. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 9. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 10. Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej – ministrantów.
 11. Przywrócone zostały odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z zastosowaniem wszystkich aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych. Odwiedziny chorych w piątek 5 czerwca i w sobotę 6 czerwca od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii przed lub po Mszach Świętych bądź telefonicznie.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 3-27 paniom: Stanisławie, Róży, Bernadetcie i Beacie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców
  ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8.
 13. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry. Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” i naszej „Gazetki Parafialnej”

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie w dniu dzisiejszym przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
 2. Zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego. W naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 40 osób.
 3. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania.
 4. Msze św. z naszego kościoła będą dalej transmitowane poprzez łącza internetowe.
 5. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 6. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej jeszcze w czasie wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca.
 7. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas Adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 17.00.
 8. W czwartek po Mszy św. ok. godz. 18.45 zapraszam do kościoła na spotkanie rodziców uczniów kl. 8.
 9. Za tydzień coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. W związku z trwającym stanem epidemicznym pielgrzymka nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Zapraszam jednak wszystkich do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem MB Piekarskiej od godz. 13.00 za pośrednictwem mediów – Telewizja Polonia, TVP Katowice oraz Radiu eM.
 10. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30.
 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka paniom: Teresie, Marcie, Annie, Anecie, Alinie, Izabeli, Monice oraz Grzegorzowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. Bóg zapłać osobom pomagającym w utrzymaniu czystości i porządku wokół Kościoła.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 3-27.
 12. Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę podjazdu. Potrzebna kwota została zebrana, czekamy tylko na zakończenie prac przez wykonawcę.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”, „Małego Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli, 17 maja, w ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń w Mszach Świętych w niedziele i w tygodniu  może uczestniczyć więcej wiernych - z zachowaniem zasady 1 osoba na 10 m2. W naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 40 osób. Zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym z zachowaniem obowiązującego rozporządzenia Arcybiskupa katowickiego. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.
 2. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 3. Msze św. z naszego kościoła będą dalej transmitowane poprzez łącza internetowe.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.; w czwartek podczas Adoracji Najświętszego sakramentu oraz w sobotę od godz. 15.00
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach litanię Loretańską odmówimy przed Mszą świętą o godz. 17.45 pod krzyżem misyjnym polecając wyżej wymienione intencje.
 7. We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 8. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. I Komunia Święta dzieci kl. III została przeniesiona z 10 maja na 6 września.
 10. W myśl zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego jeśli rodzice chcieliby zorganizować komunię św. dla jednego lub kilku dzieci proszeni są o indywidualny kontakt.
 11. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła i prace porządkowe wokół kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema paniom: Danucie, Barbarze, Honoracie, Lucynie, Violetcie oraz panom Arkadiuszowi, Sebastianowi, Markowi
  i Grzegorzowi.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu i zakup opału do naszego kościoła.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.

  

Widowisko muzyczne w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

Serdecznie zachęcamy do oglądania.


Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020 r.

 1. 4 maja ukazały się nowe zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego. Zostały one umieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotce. Proszę o zapoznanie się z nimi.
 2. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 3. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane poprzez łącza internetowe.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Po każdej mszy św. zachęcam do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej.
 6. W tym miesiącu ze względu na panującą epidemię nie będzie Nabożeństwa Fatimskiego.
 7. I Komunia Święta dzieci kl. III została przeniesiona z 10 maja na 6 września.
 8. W myśl zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego jeśli rodzice chcieliby zorganizować komunię św. dla jednego lub kilku dzieci proszeni są o indywidualny kontakt.
 9. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.
 10. We wtorek 12 maja przeżywamy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Życzę aby waszej codziennej pracy towarzyszyła radość serca i wdzięczność ludzi. Niech Bóg czuwa na wami aby wasza praca była bezpieczna.
 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła i prace porządkowe wokół kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników paniom: Ewelinie, Barbarze, Teresie, Grażynie, Roksanie, Bronisławie, Anieli oraz panom Piotrowi i Czesławowi.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne
  i ofiary składane osobiście. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła.
 13. W tym tygodniu został zakupiony opał do naszego kościoła ze względu na przystępną cenę paliwa.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 3. Dalej Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Ze względu na czas epidemii w myśl zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego nie urządzamy osobnych nabożeństw. Po każdej mszy św. zachęcam do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej.
 6. I Komunia Święta dzieci kl. III została przeniesiona z 10 maja na 6 września.
 7. Msza św. w I rocznicę Komunii z 17 maja zostaje również przeniesiona. Termin zostanie jeszcze ustalony.
 8. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.
 9. W tym tygodniu przeżywamy:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana (patrona strażaków).
  Środa – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  Piątek – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. Głównego patrona Polski.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, Staffa i ul. Kossak paniom: Sylwii, Anecie, Izabeli, Dagmarze i Małgorzacie. Dziękuję pani Bogusławie i panu Zbigniewowi za pomoc z zagospodarowaniu nowego miejsca przy krzyżu misyjnym.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne
  i ofiary składane osobiście. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020 r.

 1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
 2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 3. Od 20 kwietnia weszły nowe rozporządzenia odnośnie udziału wiernych w Mszach Świętych. Z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2 – w naszym kościele, po przeliczeniu metrażu, jednorazowo mogą uczestniczyć 23 osoby. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa.
 4. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 5. Dalej Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 6. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 7. We wtorek w naszym kościele przez cały dzień będzie wystawiona replika obrazu Matki Bożej Piekarskiej – zachęcam do indywidualnej modlitwy szczególnie polecam intencje ustania epidemii oraz klęski suszy. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, ilości osób, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa.
 8. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Od piątku rozpoczynamy maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Ze względu na czas epidemii w myśl zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego nie urządzamy osobnych nabożeństw. Po każdej mszy św. zachęcam do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej.
 10. Ze względu na przypadającą 3 maja 4 Niedzielę Wielkanocną Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zdecydowała, że uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzone w tym roku w sobotę 2 maja.
 11. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30
  w intencji ustania epidemii.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej paniom: Gabrieli, Andżelice, Dominice, Bernadecie, Eugenii, Paulinie oraz panu Tomaszowi.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne i ofiary składane osobiście. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020 r.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Od poniedziałku wchodzą nowe rozporządzenia odnośnie stanu epidemicznego. Arcybiskup katowicki przywraca możliwość celebrowania Mszy Świętych w niedziele i w tygodniu z udziałem wiernych z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele mogą jednorazowo uczestniczyć 23 osoby. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa. Szczegóły rozporządzenia zamieszczone są na stronie internetowej oraz w gablotkach.
 3. Dalej Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 4. Przypominam, że w ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 6. Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
  W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczen., głównego patrona Polski.
  W sobotę Święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu Msza św. o godz. 8.00 w intencji rolników a po Mszy św. będziemy modlili się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
 8. W tym tygodniu zapraszam do prac porządkowych mieszkańców ul. Dąbrowskiej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne i ofiary składane osobiście.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła. Do tej pory udało się zebrać ok. 5 000 zł. Całkowity koszt to ok. 52 000 zł. Jako Parafia musimy zebrać trochę ponad 10 000.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia podwójny numer „Gość Niedzielny”, nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nasza Gazetka Parafialna.
 12. Życzę by Chrystus Miłosierny obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.