Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023 r.

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W środę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcam do udziału w Mszach św. i do skorzystania z Sakramentu pokuty by dobrze przeżyć dni Eucharystyczne.
 4. 20 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 13 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki), Paniom: Ewie, Joannie, Irenie i Zuzannie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej.
 6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. W przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej „Gazetki Parafialnej

Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2023 r.

 1. 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – dlatego dziś po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 2. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
 3. W środę obchodzimy wspomnienie świętych Joachima i Annę, rodziców NMP. Zapraszam w poniedziałek 24 lipca na godz. 18.00 na Mszę Św. w intencji babć, dziadków i osób starszych.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska, Paniom: Jadwidze, Jolancie, Krystynie, Janinie, Magdalenie, Ewie, Grażynie oraz Pawłowi i Antoniemu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na Kalwarię Piekarską. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Ofiary złożone podczas święcenia pojazdów przeznaczona na zakup oleju opałowego na sezon zimowy do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 6. 20 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 13 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.07.2023 r.

 1. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Na Mszę Św. w tej intencji zapraszam w poniedziałek 24 lipca o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, zapraszam Na Mszę Św. o godz. 11.15 w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Święcenie kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy Św.: w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00 i w niedzielę po Mszach Św. o 8.00, 10.00 i 11.15.
 3. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza, Paniom: Danucie, Mirosławie, Barbarze, Beacie, Lilianie oraz Panu Mateuszowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska.
 6. Bóg Zapłać Panom: Adrianowi i Danielowi Langer, Henrykowi Stuchlik, Robertowi Janeckiemu i Zbigniewowi Tomala za pomoc i zaangażowanie w zagospodarowaniu terenu pod Ogród Parafialny.
 7. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. W przyszłą niedzielę na Kalwarię Piekarską. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 09.07.2023 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich parafian, czcicieli Po Mszy Świętej nabożeństwo z procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26, Paniom: Izabeli, Alicji, Zuzannie, Ewie, Małgorzacie, Iwonie, Róży oraz Panom: Krzysztofowi, Kacprowi i Adamowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 5. Dziękuję osobom, które odpowiedziały na apel i porządkowały teren wokół naszego kościoła. Dziękuję Paniom: Bogusławie, Klaudii i Jadwidze oraz Panom: Zbigniewowi i Michałowi.
 6. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę ze Strumienia/Cieszyna
  do Częstochowy w terminie od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w kościele św. Barbary w Strumieniu oraz w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie, szczegóły na plakacie.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.07.2023 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. Również przez cały okres wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 2. W czwartek, 6 lipca, Wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych – Święto patronalne Apostolstwa chorych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i seniorach naszej parafii.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 5. Święcenie pojazdów oraz Msza św. za wszystkich kierowców przez wstawiennictwo św. Krzysztofa odbędzie w niedzielę 23 lipca.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, Paniom: Marzenie, Wiesławie i Barbarze. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 15-26.
 7. W poniedziałek i wtorek zapraszam chętnych do czyszczenia obejścia wokół naszego kościoła.
 8. Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. W imieniu Państwa Pękal chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za otwartość serca i pomoc finansową, za ofiary złożone przed kościołem w ubiegłą niedzielę. Zebrana kwota to 22 000,00 zł.
 10. Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę ze Strumienia/Cieszyna do Częstochowy w terminie od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w kościele św. Barbary w Strumieniu oraz w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie, szczegóły na plakacie.
 11. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 13. 'Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach serdecznie zaprasza w dniu dzisiejszym (02.07) na Piknik Rodzinny w godzinach 15:00-19:00 w parku w Pawłowicach przy inhalatorium ul. Zjednoczenia 12'. Szczegóły na plakatach


Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 r.

 1. W piątek 23 czerwca ks. Jan Skolik przeżywał jubileusz 60-lecia Kapłaństwa. Życzymy Jubilatowi by łaska kapłaństwa, którą otrzymał była drogą do świętości.
 2. Dziś po Mszach św. przeprowadzana będzie zbiórka na pomoc Państwu Pękal, którzy w wyniku pożaru 17 czerwca utracili prawie cały „dorobek” swojego życia. Wiara chrześcijańska winna się przejawiać w bardzo konkretnym realizowaniu przykazania miłości Boga i bliźniego, dlatego apeluję o otwartość serca i pomoc finansową poszkodowanym.
 3. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim: dzieciom, młodzieży, nauczycielom
  i rodzicom życzymy by był to czas nabrania sił fizycznych i duchowych.
  Nie zapominajmy w tym czasie o Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi.
 4. W miesiącach wakacyjnych (lipcu i sierpniu) kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. Od dzisiejszej niedzieli przez cały okres wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 5. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 6. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojna i ul. Makuszyńskiego, Paniom: Janinie, Katarzynie, Krystynie, Klaudii, Grażynie, Leokadii i Magdalenie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na WŚSD. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. W imieniu Państwa Pękal chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie przyszli z pomocą zarówno podczas samej tragedii pożaru jak i pomagali w uporządkowaniu wszystkich skutków pożaru.
 10. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. w intencji mieszkańców ul. Kwiatowej z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
 11. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2023 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne .
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Św.
 3. Dobiega końca rok szkolny i
  Zapraszam na Mszę św. w intencji kl. VIII oraz ich nauczycieli, wychowawców i rodziców z okazji zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej w czwartek 22 czerwca o godz. 18.00.
  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej w piątek 23 czerwca o godz. 8.00 – serdecznie zapraszam zarówno dzieci i młodzież jak i nauczycieli i rodziców.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Zachęcam do modlitwy w intencji Ojców, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W piątek 23 czerwca ks. Jan Skolik przeżywał będzie jubileusz 60-lecia Kapłaństwa. Zachęcam do udziału w Mszy Św. w Jego intencji w niedzielę 25 czerwca o godz. 10.00. Po Mszy św. zapraszam w imieniu ks. Jana na słodki poczęstunek do salki pod kościołem.
 6. W sobotę 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, Paniom: Irenie, Anecie, Bogusławie, Magdalenie, Katarzynie i Hannie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców Słowackiego 17-102, ul. Spokojna i ul. Makuszyńskiego.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
 2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
 3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP i intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec. Ze względu na „Dzień Fatimski” nie będzie w tym dniu nabożeństwa „Oktawy Bożego Ciała”.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 6. W czwartek 8 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękuję całej parafii za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Bóg zapłać rodzinom Tomala i Janecki oraz Ministrantom i „Dzieciom Maryi” wraz z rodzinami za przygotowanie Ołtarza Głównego przy którym sprawowaliśmy Mszę Św. na rozpoczęcie „Procesji”. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym Ołtarze: Państwu Pękal, Gruszczyk, Szafarczyk, Skorupka, Delijewski i Sobkowicz. Rodzicom i młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament Bierzmowania, Członkom Rady Parafialnej, Rodzicom tegorocznych dzieci I – komunijnych oraz Mieszkańcom ul. Kwiatowej. Pocztom sztandarowym górników i strażaków; dwóm Ojcom Dzieci I – komunijnych oraz Strażakom za niesienie Baldachimu; Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem; osobom, które udekorowały swoje domy; Dzieciom I komunijnym jak również wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać Panu Rafałowi i Panom prowadzącym śpiew podczas procesji; Służbie Liturgicznej Ołtarza i wszystkim zaangażowanym w oprawę Uroczystości. Wszystkim uczestnikom za obecność i za świadectwo wiary -  Bóg Zapłać.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5, 11, Paniom: Władysławie, Justynie, Olenie, Lidii, Sofii oraz Panu Leonidowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
 8. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer Naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na procesję Bożego Ciała – tegoroczna trasa będzie na ulicy Kwiatowej.
 3. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą przy domu Państwa Tomala, Janecki. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ul. Kwiatowej. Proszę o udekorowanie trasy procesji.
 4. Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 5. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, szczególnie tegoroczne dzieci I – komunijne w strojach. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
 6. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00 oraz na rozpoczęcie procesji o godz. 10.00.
 7. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do czwartku 15 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 8. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, w środę od godz. 6.30.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 9-23, Paniom: Bronisławie, Jolancie i Sylwii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Reja 5, 11 i ul. Nałkowskiej.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta w „Boże Ciało” i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 12. Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza do odwiedzenia mobilnej wystawy fotograficznej „Podaruj dobro jak MY”. Wystawa prezentuje codzienność pracy Parafialnych Zespołów Caritas naszej Archidiecezji.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
 4. W poniedziałek, tradycją lat ubiegłych zapraszam po Mszy Św. na spotkanie przy Grocie Maryjnej i przy tradycyjnej jajecznicy. Dla występujących dzieci przewidziano nagrody.
 5. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca.
 6. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 7. W czwartek 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą Szkolną o godz. 18.00 w intencji wszystkich dzieci ze szczególnym błogosławieństwem
 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę 3 czerwca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 10. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie na ulicy Kwiatowej. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ul. Kwiatowej.
  Godz. 10.00 Msza Św. – przy domu Państwa Tomala, Janecki – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę wspólnotę „Dzieci Maryi” i „Ministrantów”.
  I Ołtarz – Kwiatowa 2 przy domu państwa Pękal – o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę młodzież, która przystąpiła w tym roku do sakramentu Bierzmowania.
  II Ołtarz – Kwiatowa 9 przy domu państwa Gruszczyk, Szafarczyk – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Kwiatowej.
  III Ołtarz – Kwiatowa 24 A przy domu Państwa Skorupka – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Parafialną Radę Duszpasterską.
  IV Ołtarz – Kwiatowa 31 przy domu Państwa Delijewski, Sobkowicz – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Rodziców dzieci „I – wszo Komunijnych”.
 11. Podana trasa Procesji Bożego Ciała z prośbą o przygotowanie Ołtarzy zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 8-18 i ul. Łąkowej, Paniom: Barbarze, Iwonie, Janinie, Katarzynie, Marioli oraz Tomaszowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Reja 9-23.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.