Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się o godz. 17.30 przy Krzyżach Naszej Parafii:

  Poniedziałek – Nabożeństwo przy Krzyżu na ul. Kraszewskiego 35 (koło państwa Burek).

  Wtorek – Nabożeństwo przy Krzyżu na ul. Reja (koło państwa Makowskich).

  Środa – Nabożeństwo przy Krzyżu na parafialnym parkingu.
 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 6. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 29 maja br. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem na pielgrzymkę wraz z parafią z Pielgrzymowic. Wyjazd o godz. 6.30 koszt 25 zł od osoby. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej Paniom: Justynie, Katarzynie, Ewelinie, Julii, Marioli, Alinie, Małgorzacie, Bernadecie, Gabrieli i Panu Robertowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie, ul. Bocznej.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca do 5 czerwca można zgłaszać kandydatów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Z tyłu kościoła wyłożona jest urna na Kandydatów.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2022 r.

 1. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 3. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 22 maja o godz. 11.15.
 4. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 19 maja po Mszy Św. wieczornej.
 5. W czwartek rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę w katowickiej Katedrze Msza Św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
 7. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 29 maja br. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem na pielgrzymkę wraz z parafią z Pielgrzymowic. Wyjazd o godz. 6.30 koszt 25 zł od osoby. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 22 maja.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 43-59. Paniom: Beacie, Krystynie, Annie i Lucynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy rodziców dzieci przeżywających 1 rocznicę Komunii Świętej.
 9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na malowanie naszego Kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca na 12 czerwca zaplanowano przeprowadzenie wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Z tyłu kościoła wyłożona jest urna na Kandydatów, których można zgłaszać
  do 5 czerwca.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2022 r.

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Dziś dzieci kl. III, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie.
 3. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
 4. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
 5. Jako dar, rodziny dzieci I-wszo Komunijnych ufundowały „Obrus Wielkanocny” do naszego kościoła – za dar w imieniu parafii składam serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Dziękuję wychowawczyni kl. III pani Anecie oraz pani katechetce Agnieszce za oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i nabożeństwa dziękczynnego.
 7. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w katowickiej Katedrze w sobotę 14 maja. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
 8. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 9. W piątek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 10. Na prośbę rodziców Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 22 maja o godz. 11.15.
 11. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 19 maja po Mszy Św. wieczornej.
 12. Zakończyliśmy główny etap malowania naszego kościoła. Dziękuję firmie WALLCRAFT Piotra Wantuły za szybkie wykonanie wszystkich zaplanowanych prac, dziękuję wszystkim zaangażowanym w remont: oświetlenia, nagłośnienia, demontażu i montażu ogrzewania, sprzątania po malowaniu, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w odnowieniu Naszej Świątyni.
 13. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Zawadzkiego 43-59.
 14. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na WŚSD w Katowicach. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na malowanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 15. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca na 12 czerwca zaplanowano przeprowadzenie wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Kandydatów można zgłaszać od dzisiejszej niedzieli.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 2. We wtorek 3 Maja przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Nabożeństwo Majowe.
 3. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 4. Za tydzień, w niedzielę 8 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
 5. O godz. 15.00 nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
 6. Próby przed I Komunią Świętą w środę i piątek po wieczornej Mszy Św.
 7. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed komunią w sobotę o godz. 9.00.
 8. W niedzielę, 8 Maja, w czasie Mszy św. o godz. 15.30 nasi Strażacy czcić będą swego patrona św. Floriana dziękując za opiekę i Boże błogosławieństwo.
 9. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 15 maja o godz. 10.00.
 10. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 12 maja po Mszy Św. wieczornej.
 11. W tym tygodniu zakończymy główny etap malowania naszego kościoła. Zapraszam w czwartek po Mszy św. wieczornej rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i wszystkich chętnych parafian do gruntownego sprzątania naszego kościoła po malowaniu.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. oraz ul. Długiej dwom Paniom Barbarom. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 13. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii – na malowanie naszego Kościoła. W przyszłą niedzielę na WŚSD. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.
 15. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca na 12 czerwca zaplanowano przeprowadzenie wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Kandydatów można zgłaszać od 8 maja. Szczegóły w „Gazetce Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 r.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Serdeczne Bóg Zapłać osobom współtworzącym Zespół Charytatywny czyli nasze parafialne Caritas za zaangażowanie i otwartość na niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.
  Dziękuję za waszą pomoc okazywaną naszym gościom z Ukrainy.
 3. W poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 17.30 przy Krzyżu Misyjnym.
 4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Już dziś zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 6. Rozpoczęliśmy malowanie naszego kościoła. Do zakończenia malowania Msze Św. w tygodniu będą odprawiane w dolnej kaplicy a w sobotę wieczorem i w niedzielę na zewnątrz kościoła (jeśli pogoda na to pozwoli). W niedziele do zakończenia malowania Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15. Za utrudnienia przepraszam.
 7. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wznowiona po zakończeniu malowania naszego kościoła.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima paniom: Marii, Teresie, Marzenie, Dorocie i Zuzi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. oraz ul. Długiej.
 9. Kolekta dzisiejsza na Caritas archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii – na malowanie naszego Kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 11. Życzę by Chrystus Miłosierny obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022 r.

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu przygotowywaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach w naszych rodzinach.
 2. Zapraszam dziś na godz. 15.00 na Uroczyste Nieszpory.
 3. Jutro 2 dzień Wielkanocnej Radości. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
 4. Oktawa Wielkanocna kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia – zapraszam do codziennego odmawiania Koronki przed Mszami Św. Jutro przed Mszą o godz. 11.00.
 5. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 3-27, Paniom: Stanisławie, Róży, Longinie, Beacie, Bernadetcie i Panu Tadeuszowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima.
 7. Dziękuję budowniczym ciemnicy, i Bożego Grobu – całej Sekcji Dekoratorskiej. Dziękuję wszystkim parafianom za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za waszą serdeczną życzliwość i otwartość. Dziękuję Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Golasowic za czuwanie przy Bożym Grobie. Dziękuję pocztom Sztandarowym za udział w Wigilii Paschalnej i Procesji Rezurekcyjnej.
  Dziękuje Dzieciom, które w maju po raz pierwszy przyjmą Komunię Św. za ufundowanie obrusu ołtarzowego z emblematami Zmartwychwstania.
 8. Od wtorku 19 kwietnia rozpoczynamy malowanie naszego kościoła. Msze Św. do zakończenia malowania będą odprawiane, w zależności od pogody, w dolnej kaplicy bądź na zewnątrz kościoła. W niedziele Miłosierdzia Bożego Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 15.30 a w pozostałe niedziele do zakończenia malowania o godz. 8.00, 10.00 i 11.15. Za utrudnienia przepraszam.
 9. Kolekta dzisiejsza specjalna na malowanie naszego Kościoła. W poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL a w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Życzę by Zmartwychwstały Pan obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością. Niech napełni Wasze serca pokojem byście mogli się dzielić z nim ze swoimi bliźnimi. Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022 r.

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Św. przed kościołem zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 3. W dniach od 11 do 13 kwietnia (poniedziałek, wtorek i środa) odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej.
  Plan Rekolekcji z podziałem na poszczególne klasy
  Poniedziałek i wtorek:
  Godz.   8.30:        klasy 5 – 8
  Godz. 10.00         klasy 1 – 4
  Środa godz. 9.00 – Msza Św. dla wszystkich klas.
 4. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek, wtorek i środa          17.00 – 18.00
  Wielki Czwartek          7.00 – 8.00; 15.00 – 16.00; 17.00 – 18.00; 19.30 – 21.00
  Wielki Piątek                7.00 – 8.00; 9.00 – 10.00; 15.00 – 18.00; 19.30 – 21.00
  Wielka Sobota              7.00 – 9.00; 13.00 – 17.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 5. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
 6. WIELKI CZWARTEK – o 7.00 obrzęd komunii świętej dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej.
  MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Po zakończonej Wieczerzy Pańskiej do godz. 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Jezusa w Ciemnicy.
 7. WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa o godz. 8.00
  Kościół będzie otwarty od godziny 7.00 przez cały dzień aby umożliwić adorację Jezusa w Ciemnicy.
  LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. – Ważnym elementem tej liturgii jest adoracja krzyża, która nawiązuje do trwania pod krzyżem Chrystusa – Maryi i umiłowanego ucznia, Jana.
  Po zakończonej celebracji Liturgii Męki Pańskiej, jak co roku zaśpiewamy wszystkie trzy części „Gorzkich Żali”. Kościół pozostanie otwarty do godz. 21.00 – w tym czasie będzie możliwość Adorowania Jezusa i oddanie czci Krzyżowi.
  W wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do Mszy Św. Wigilii Paschalnej.
  W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszam na modlitwę o godz. 15.00.
 8. WIELKA SOBOTA – tradycyjne święcenie pokarmów na stół Wielkanocny o pełnych godzinach: 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00.
  Od godz. 7.00 będzie możliwość adoracji Jezusa złożonego w grobie i oddanie czci Krzyżowi.
  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20.00. Na czas liturgii proszę o przygotowanie świec.
  Po zakończonej Liturgii Wigilii Paschalnej procesja Rezurekcyjna obwieszczająca całemu światu, że Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka, Paniom: Ewie, Alinie, Marcie i Anecie oraz Panu Michałowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 3-27.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego kolekta specjalna przeznaczona na malowanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Od wtorku po świętach (19 kwietnia) rozpoczynamy malowanie naszego kościoła. Msze Św. do zakończenia malowania będą odprawiane, w zależności od pogody, w dolnej kaplicy bądź na zewnątrz kościoła. W niedziele Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 11.15. Za utrudnienia przepraszam.
 12. Z tyłu kościoła można nabyć świece, paschaliki – dar dla ubogich – wsparcie dzieł charytatywnych – w cenie 8 zł.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022 r.

 1. Od 5 Niedzieli rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas Mszy Świętych będziemy święcili palmy.
 3. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie. Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Wielką Środę 13 kwietnia o godz. 18.00.
 4. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek, wtorek i czwartek 17.00 – 18.00
  Środa                     6.30 – 7.00
  Piątek                    16.30 – 17.15
  Sobota                            6.30 – 7.30 i od 15.00 – 16.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 5. W sobotę 9 kwietnia od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 6. Rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy. Szczegółowy plan za tydzień.
 7. Do połowy kwietnia można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema, Paniom: Honoracie, Danucie, Olenie, Karinie, Olenie, Tamarze oraz Panom: Arkadiuszowi, Leonidowi i Ruslanowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 9. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Z tyłu kościoła można nabyć świece, paschaliki – dar dla ubogich – wsparcie dzieł charytatywnych – w cenie 8 zł.
 12. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc już okazaną składam serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 14. Urząd Gminy Pawłowice poszukuje osób do współpracy przy otwartym w Golasowickiej Strażnicy punkcie z bezpłatnymi ubraniami dla osób potrzebujących. Punkt będzie czynny we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00. Osoby, które chciałyby zaangażować się w pomoc prosimy o kontakt mailowy z panią Danutą Wasak: d.wasak@pawlowice.pl

Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”.
 2. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie. Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Wielką Środę 13 kwietnia o godz. 18.00.
 3. W niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św., w Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00, w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.30
 6. Do połowy kwietnia można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników. paniom: Grażynie, Teresie, Ewelinie, Barbarze, Roksanie, Martynie i Bronisławie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 8. Kolekta dzisiejsza i w przyszłym tygodniu przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Z tyłu kościoła można nabyć świece, paschaliki – dar dla ubogich – wsparcie dzieł charytatywnych – w cenie 8 zł.
 10. Na stronie internetowej parafii zamieszczone są zdjęcia z Bierzmowania, które można zamawiać do poniedziałku 28 marca.
 11. Na „Starym Probostwie” oraz u rodzin naszej parafii gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc już okazaną składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022 r.

 1. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Wielką Środę 13 kwietnia o godz. 18.00.
 2. W niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.
 3. W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
 4. W związku z Apelem papieża Franciszka w piątek 25 marca o godz. 17.00, przed Drogą Krzyżową, odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Do połowy kwietnia można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak paniom: Małgorzacie, Sylwii, Bogumile, Izabeli i Anecie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki przesuwamy do przodu z godziny 2.00 na 3.00.
 9. Trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin z Ukrainy. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach, na stronie parafii oraz przy prasie katolickiej.
 10. Na „Starym Probostwie” oraz u rodzin naszej parafii gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc już okazaną składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.