Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2026 R.

  1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.
  2. Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz piątkowa modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.50 – serdecznie zapraszam.
  3. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego, Paniom: Wiesławie, Halinie, Alicji i Zuzannie oraz Panom: Krzysztofowi i Adamowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
  4. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
  6. W dniach od 19 – 21 czerwca 2026r. zespół VIOLA organizuje Warsztaty Śpiewu Chóralnego, które poprowadzi Jakub Tomalak – kompozytor i aranżer oraz muzyk. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, zgłoszenie. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2026 R.

  1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
  2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 16.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16.00 w intencji czcicieli NMP oraz intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
  6. W czwartek 4 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękuję całej parafii za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Bóg zapłać Sekcji Dekoratorskiej, ministrantom, Panom Andrzejowi i Wiesławowi za przygotowanie Ołtarza Głównego przy którym sprawowaliśmy Mszę Św. na rozpoczęcie „Procesji”. Panu Henrykowi i Panom zaangażowanym w transport Ołtarza Głównego i ławek. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym Ołtarze: Państwu Staroń i wszystkim mieszkańcom ul. Lema, Pani Anecie i Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Państwu Karolak, Surawskim i rodzicom tegorocznych dzieci I – Komunijnych, Państwu Baron i Pala oraz Mieszkańcom ul. Konopnickiej i Fredry. Pocztom sztandarowym górników i strażaków; Panom za niesienie Baldachimu; Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem; osobom, które udekorowały swoje domy; Dzieciom I – komunijnym jak również wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać Panu Rafałowi i Panom prowadzącym śpiew podczas procesji; Służbie Liturgicznej Ołtarza i wszystkim zaangażowanym w oprawę Uroczystości. Wszystkim uczestnikom za obecność i za świadectwo wiary - Bóg Zapłać.
  7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102 i ul. Spokojnej Paniom: Leokadii, Krystynie, Grażynie, Klaudii, Janinie i Katarzynie oraz dwom Panom Andrzejom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kochanowskiego (cała).
  8. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
  10. W dniach od 19 – 21 czerwca 2026r. zespół VIOLA organizuje Warsztaty Śpiewu Chóralnego, które poprowadzi Jakub Tomalak – kompozytor i aranżer oraz muzyk. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, zgłoszenie. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.05.2026 R.

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na procesję Bożego Ciała – tegoroczna trasa będzie ulicami Konopnickiej i Lema.
  4. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą na Boisku MKS Golasowice ul. Konopnickiej 3. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ulic Konopnickiej, Lema i Fredry. Proszę o udekorowanie trasy procesji.
  5. Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
  6. Ołtarze będą przygotowywane w środę przed Bożym Ciałem. O godz. 14.00 przy domu państwa Staroń, o godz. 15.00 przy domu państwa Wantuła, o godz. 16.00 przy domu państwa Karolak i Surawskich, o godz. 17.00 przy domu państwa Baron.
  7. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, szczególnie tegoroczne dzieci I – komunijne w strojach. Zapraszam Ojców tegorocznych dzieci I – komunijnych do niesienia Baldachimu. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
  8. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00 oraz na rozpoczęcie procesji o godz. 10.00.
  9. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła od piątku 5 czerwca do czwartku 11 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
  10. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, w środę od godz. 6.30.
  11. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
  12. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Przybylski udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 5 czerwca 2026 roku.
  13. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, Paniom: Anecie, Irenie, Hannie, Magdalenie, Ewie i Justynie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojna i ul. Makuszyńskiego.
  14. Kolekta dzisiejsza, w „Boże Ciało” oraz w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów w związku z nowymi inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
  16. W dniach od 19 – 21 czerwca 2026r. zespół VIOLA organizuje Warsztaty Śpiewu Chóralnego, które poprowadzi Jakub Tomalak – kompozytor i aranżer oraz muzyk. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, zgłoszenie. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.

BOŻE CIAŁO 2026

OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO

 

TRASA:

Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Konopnickiej i Lema.

 

Godz. 10.00 Msza Św. – Boisko MKS Golasowice ul. Konopnickiej 3. – o przygotowanie ołtarza proszę GRUPĘ DEKORATORSKĄ ORAZ MINISTRANTÓW.

 

I OŁTARZ – ul. Lema 8 przy domu państwa Staroń
o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę mieszkańców ul. Lema.

 

II OŁTARZ – ul. Konopnickiej 4 Ł przy domu państwa Wantuła
o pomoc w przygotowanie miejsca proszę PARAFIALNĄ RADĘ DUSZPASTERSKĄ.

 

III Ołtarz – ul. Konopnickiej 5 B przy domu państwa Karolak, Surawscy – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę RODZICÓW TEGOROCZNYCH DZIECI I-KOMUNIJNYCH.

 

IV Ołtarz – ul. Konopnickiej 17 przy domu państwa Baron, Pala
o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Konopnickiej i Fredry.

 

Spotkanie organizacyjne środę 27 maja po Mszy św. ok godz. 18.30
w kościele.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.05.2026 R.

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  2. W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
  3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
  4. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja.
  5. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  6. W czwartek, 23 maja, po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Świętego.
  7. W sobotę 30 maja od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian przed Uroczystością Bożego Ciała. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
  8. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 31 maja.
  9. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Konopnickiej i Lema. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą.
    Godz. 10.00 Msza Św. – na Boisku MKS Golasowice ul. Konopnickiej 3. – o przygotowanie ołtarza proszę Grupę Dekoratorską oraz Ministrantów.
    I Ołtarz – ul. Lema 8 przy domu państwa Staroń – o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę mieszkańców ul. Lema.
    II Ołtarz – ul. Konopnickiej 4 Ł przy domu państwa Wantuła – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Parafialną Radę Duszpasterską.
    III Ołtarz – ul. Konopnickiej 5 B przy domu państwa Karolak, Surawscy – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę rodziców tegorocznych dzieci I-komunijnych.
    IV Ołtarz – ul. Konopnickiej 17 przy domu państwa Baron, Pala – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Konopnickiej i ul. Fredry.
  10. Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
  11. W środę, 27 maja po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Bożego Ciała – budowniczych ołtarzy oraz chcących pomóc w przygotowaniu.
  12. Dziękuję bardzo za udział w moim Jubileuszu 30-lecia kapłaństwa w ubiegłą niedzielę. Za życzliwość, udział we Mszy Św. i spotkanie na Sali OSP Golasowice. Dziękuję bardzo za okazaną pomoc przy organizacji Jubileuszu – Strażakom OSP Golasowice, Grupie Dekoratorskiej. Dziękuję za życzenia i prezenty. Wszystkie środki zebrane podczas Jubileuszu chciałbym przekazać jako cegiełkę na remont naszej zakrystii.
  13. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
  14. Dziękuję Panu Ryszardowi za ufundowanie półki – regału na znicze, na naszym Cmentarzu Parafialnym. Dziękuję Panom Pawłowi, Ireneuszowi i Jerzemu za pomoc w montażu.
  15. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.05.2026 R.

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Dziś wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Majowego o 15.00.
  3. W przyszłą niedzielę, dzieci kl. IV na Mszy Św. o godz. 10.00 będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej.
  4. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 21 maja po Mszy Św. wieczornej.
  5. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
  6. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  8. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej jeszcze
    w czasie wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja.
  9. Dzieci, które oddały wypełnione plansze za Drogę Krzyżową zapraszam od poniedziałku po odbiór nagród.
  10. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 31 maja.
  11. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Konopnicką i Lema. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
  12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła mieszkańcom ul. Owocowej 8-18, ul. Reja 5-23 i ul. Łąkowej, Paniom: Bronisławie, Jolancie, Sylwii, Katarzynie, Marioli i Janinie. Bóg Zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam rodziców dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej.
  13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.05.2026 R.

  1. Dziś dzieci kl. III, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie.
  2. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
  3. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
  4. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej, za dekoracje kościoła oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła. Dziękuję za dar dla parafii - świecznik pod Paschał.
  5. Dziękuję pani katechetce Agnieszce za oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i nabożeństwa dziękczynnego.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się o godz. 17.30 przy Krzyżach Naszej Parafii:
    Poniedziałek – przy Krzyżu na ul. Kraszewskiego 35 (koło państwa Burek)
    Wtorek – przy Krzyżu na ul. Reja (koło państwa Makowskich)
    Środa – W ramach nabożeństwa fatimskiego.
  7. W środę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 19.00 w intencji powierzonej i wszystkich czcicieli NMP. Po Mszy Świętej nabożeństwo o urodzaje połączone z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
  8. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
  9. W przyszłą niedzielę, 17 maja zapraszam na Mszę Św. o godz. 11.00 z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich. Po Mszy Św. zapraszam do „Ogrodu Farskiego” na wspólne świętowanie.
  10. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 24 maja o godz. 10.00.
  11. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 21 maja po Mszy Św. wieczornej.
  12. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 31 maja br.
  13. Jeszcze raz dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I Komunię Świętą. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 8-18, ul. Reja 5-23 i ul. Łąkowej.
  14. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.05.2026 R.

  1. W poniedziałek rozpoczyna się czas matur. Pamiętajmy w naszych modlitwach o maturzystach.
  2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
  3. Za tydzień, w niedzielę 10 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
  4. O godz. 15.00 nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
  5. Próby przed I Komunią Świętą w poniedziałek 4 maja i w czwartek 7 maja po wieczornej Mszy Św.
  6. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed komunią w sobotę 9 maja o godz. 9.00.
  7. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 24 maja o godz. 10.00.
  8. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 21 maja po Mszy Św. wieczornej.
  9. W sobotę 9 maja diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w katowickiej Katedrze w sobotę 16 maja. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
  10. W niedzielę 17 maja zapraszam na Mszę Św. o godz. 11.00 z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich. Po Mszy Św. zapraszam do „Ogrodu Farskiego” na wspólne świętowanie.
  11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-7 i 2-6, paniom: Wiesławie, Bożenie, Magdalenie, Jolancie, Weronice i dwom Paniom Bronisławom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu, we wtorek 5 maja i w piątek 8 maja zapraszam do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  12. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
  14. Zwracam się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół cmentarza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.04.2026 R.

  1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych. Szczególnie pamiętajmy o ks. Janie, ks. Romanie i ks. Pawle. Módlmy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
  3. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
  4. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc, w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
  5. W piątek 1 maja przeżywamy Święto Św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie o bezrobotnych. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 w intencji wszystkich ludzi pracy. W tym dniu, na mocy dekretu Arcybiskupa Andrzeja Przybylskiego, została udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę 2 maja przeżywamy przeniesioną z 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. o godz. 8.00 i 16.00.
  7. W sobotę, 2 maja, w czasie Mszy św. o godz. 16.00 nasi Strażacy czcić będą swego patrona św. Floriana dziękując za opiekę i Boże błogosławieństwo w 115 rocznicę powołania OSP Golasowice.
  8. Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 10 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
  9. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci kl. IV odbędzie się w niedzielę 24 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Kwiatowej 11-38, Paniom: Annie i Elżbiecie oraz Panom Marcinowi i Krzysztofowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 1-7 i 2-6.
  11. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
  13. Zwracam się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół cmentarza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.04.2026 R.

  1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
  2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  3. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
  4. W czwartek, 23 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Świętego.
  5. Dzieci, które uczestniczyły w Drogach Krzyżowych proszone są o przyniesienie do przyszłej niedzieli uzupełnionych książeczek.
  6. W sobotę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 7.30 przy Krzyżu Misyjnym.
  7. W niedzielę 10 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
  8. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 24 maja o godz. 10.00.
  9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Kwiatowej 1-9, Paniom: Bogusławie, Alinie, Edycie, Klaudii, Martynie, Justynie, Ewelinie i dwom Paniom Halinom. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
  10. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.