Ogłoszenia duszpasterskie
![]()
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2026 R.
- Zapraszam o godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.
- Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz piątkowa modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.50 – serdecznie zapraszam.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego, Paniom: Wiesławie, Halinie, Alicji i Zuzannie oraz Panom: Krzysztofowi i Adamowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
- W dniach od 19 – 21 czerwca 2026r. zespół VIOLA organizuje Warsztaty Śpiewu Chóralnego, które poprowadzi Jakub Tomalak – kompozytor i aranżer oraz muzyk. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, zgłoszenie. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2026 R.
- Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
- Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
- W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 16.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
- W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
- W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16.00 w intencji czcicieli NMP oraz intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
- W czwartek 4 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękuję całej parafii za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Bóg zapłać Sekcji Dekoratorskiej, ministrantom, Panom Andrzejowi i Wiesławowi za przygotowanie Ołtarza Głównego przy którym sprawowaliśmy Mszę Św. na rozpoczęcie „Procesji”. Panu Henrykowi i Panom zaangażowanym w transport Ołtarza Głównego i ławek. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym Ołtarze: Państwu Staroń i wszystkim mieszkańcom ul. Lema, Pani Anecie i Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Państwu Karolak, Surawskim i rodzicom tegorocznych dzieci I – Komunijnych, Państwu Baron i Pala oraz Mieszkańcom ul. Konopnickiej i Fredry. Pocztom sztandarowym górników i strażaków; Panom za niesienie Baldachimu; Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem; osobom, które udekorowały swoje domy; Dzieciom I – komunijnym jak również wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać Panu Rafałowi i Panom prowadzącym śpiew podczas procesji; Służbie Liturgicznej Ołtarza i wszystkim zaangażowanym w oprawę Uroczystości. Wszystkim uczestnikom za obecność i za świadectwo wiary - Bóg Zapłać.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102 i ul. Spokojnej Paniom: Leokadii, Krystynie, Grażynie, Klaudii, Janinie i Katarzynie oraz dwom Panom Andrzejom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kochanowskiego (cała).
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
- W dniach od 19 – 21 czerwca 2026r. zespół VIOLA organizuje Warsztaty Śpiewu Chóralnego, które poprowadzi Jakub Tomalak – kompozytor i aranżer oraz muzyk. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, zgłoszenie. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.05.2026 R.
- Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
- Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
- W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na procesję Bożego Ciała – tegoroczna trasa będzie ulicami Konopnickiej i Lema.
- Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą na Boisku MKS Golasowice ul. Konopnickiej 3. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ulic Konopnickiej, Lema i Fredry. Proszę o udekorowanie trasy procesji.
- Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
- Ołtarze będą przygotowywane w środę przed Bożym Ciałem. O godz. 14.00 przy domu państwa Staroń, o godz. 15.00 przy domu państwa Wantuła, o godz. 16.00 przy domu państwa Karolak i Surawskich, o godz. 17.00 przy domu państwa Baron.
- Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, szczególnie tegoroczne dzieci I – komunijne w strojach. Zapraszam Ojców tegorocznych dzieci I – komunijnych do niesienia Baldachimu. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
- W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00 oraz na rozpoczęcie procesji o godz. 10.00.
- Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła od piątku 5 czerwca do czwartku 11 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
- Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, w środę od godz. 6.30.
- W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
- Ksiądz Arcybiskup Andrzej Przybylski udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 5 czerwca 2026 roku.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, Paniom: Anecie, Irenie, Hannie, Magdalenie, Ewie i Justynie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojna i ul. Makuszyńskiego.
- Kolekta dzisiejsza, w „Boże Ciało” oraz w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów w związku z nowymi inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
- W dniach od 19 – 21 czerwca 2026r. zespół VIOLA organizuje Warsztaty Śpiewu Chóralnego, które poprowadzi Jakub Tomalak – kompozytor i aranżer oraz muzyk. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, zgłoszenie. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
BOŻE CIAŁO 2026
OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO
TRASA:
Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Konopnickiej i Lema.
Godz. 10.00 Msza Św. – Boisko MKS Golasowice ul. Konopnickiej 3. – o przygotowanie ołtarza proszę GRUPĘ DEKORATORSKĄ ORAZ MINISTRANTÓW.
I OŁTARZ – ul. Lema 8 przy domu państwa Staroń –
o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę mieszkańców ul. Lema.
II OŁTARZ – ul. Konopnickiej 4 Ł przy domu państwa Wantuła –
o pomoc w przygotowanie miejsca proszę PARAFIALNĄ RADĘ DUSZPASTERSKĄ.
III Ołtarz – ul. Konopnickiej 5 B przy domu państwa Karolak, Surawscy – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę RODZICÓW TEGOROCZNYCH DZIECI I-KOMUNIJNYCH.
IV Ołtarz – ul. Konopnickiej 17 przy domu państwa Baron, Pala –
o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Konopnickiej i Fredry.
Spotkanie organizacyjne środę 27 maja po Mszy św. ok godz. 18.30
w kościele.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.05.2026 R.
- Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
- W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
- W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
- Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja.
- We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
- W czwartek, 23 maja, po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Świętego.
- W sobotę 30 maja od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian przed Uroczystością Bożego Ciała. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
- Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 31 maja.
- Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Konopnickiej i Lema. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą.
Godz. 10.00 Msza Św. – na Boisku MKS Golasowice ul. Konopnickiej 3. – o przygotowanie ołtarza proszę Grupę Dekoratorską oraz Ministrantów.
I Ołtarz – ul. Lema 8 przy domu państwa Staroń – o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę mieszkańców ul. Lema.
II Ołtarz – ul. Konopnickiej 4 Ł przy domu państwa Wantuła – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Parafialną Radę Duszpasterską.
III Ołtarz – ul. Konopnickiej 5 B przy domu państwa Karolak, Surawscy – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę rodziców tegorocznych dzieci I-komunijnych.
IV Ołtarz – ul. Konopnickiej 17 przy domu państwa Baron, Pala – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Konopnickiej i ul. Fredry. - Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
- W środę, 27 maja po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Bożego Ciała – budowniczych ołtarzy oraz chcących pomóc w przygotowaniu.
- Dziękuję bardzo za udział w moim Jubileuszu 30-lecia kapłaństwa w ubiegłą niedzielę. Za życzliwość, udział we Mszy Św. i spotkanie na Sali OSP Golasowice. Dziękuję bardzo za okazaną pomoc przy organizacji Jubileuszu – Strażakom OSP Golasowice, Grupie Dekoratorskiej. Dziękuję za życzenia i prezenty. Wszystkie środki zebrane podczas Jubileuszu chciałbym przekazać jako cegiełkę na remont naszej zakrystii.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
- Dziękuję Panu Ryszardowi za ufundowanie półki – regału na znicze, na naszym Cmentarzu Parafialnym. Dziękuję Panom Pawłowi, Ireneuszowi i Jerzemu za pomoc w montażu.
- Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.05.2026 R.
- Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- Dziś wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Majowego o 15.00.
- W przyszłą niedzielę, dzieci kl. IV na Mszy Św. o godz. 10.00 będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej.
- Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 21 maja po Mszy Św. wieczornej.
- Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
- Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
- Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej jeszcze
w czasie wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja. - Dzieci, które oddały wypełnione plansze za Drogę Krzyżową zapraszam od poniedziałku po odbiór nagród.
- Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 31 maja.
- Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Konopnicką i Lema. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła mieszkańcom ul. Owocowej 8-18, ul. Reja 5-23 i ul. Łąkowej, Paniom: Bronisławie, Jolancie, Sylwii, Katarzynie, Marioli i Janinie. Bóg Zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam rodziców dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej.
- Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.05.2026 R.
- Dziś dzieci kl. III, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie.
- O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
- Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
- Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej, za dekoracje kościoła oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła. Dziękuję za dar dla parafii - świecznik pod Paschał.
- Dziękuję pani katechetce Agnieszce za oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i nabożeństwa dziękczynnego.
- W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się o godz. 17.30 przy Krzyżach Naszej Parafii:
Poniedziałek – przy Krzyżu na ul. Kraszewskiego 35 (koło państwa Burek)
Wtorek – przy Krzyżu na ul. Reja (koło państwa Makowskich)
Środa – W ramach nabożeństwa fatimskiego. - W środę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 19.00 w intencji powierzonej i wszystkich czcicieli NMP. Po Mszy Świętej nabożeństwo o urodzaje połączone z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
- Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
- W przyszłą niedzielę, 17 maja zapraszam na Mszę Św. o godz. 11.00 z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich. Po Mszy Św. zapraszam do „Ogrodu Farskiego” na wspólne świętowanie.
- Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 24 maja o godz. 10.00.
- Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 21 maja po Mszy Św. wieczornej.
- Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 31 maja br.
- Jeszcze raz dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I Komunię Świętą. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 8-18, ul. Reja 5-23 i ul. Łąkowej.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.05.2026 R.
- W poniedziałek rozpoczyna się czas matur. Pamiętajmy w naszych modlitwach o maturzystach.
- Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
- Za tydzień, w niedzielę 10 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
- O godz. 15.00 nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
- Próby przed I Komunią Świętą w poniedziałek 4 maja i w czwartek 7 maja po wieczornej Mszy Św.
- Spowiedź dla dzieci i rodziców przed komunią w sobotę 9 maja o godz. 9.00.
- Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 24 maja o godz. 10.00.
- Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 21 maja po Mszy Św. wieczornej.
- W sobotę 9 maja diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w katowickiej Katedrze w sobotę 16 maja. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
- W niedzielę 17 maja zapraszam na Mszę Św. o godz. 11.00 z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich. Po Mszy Św. zapraszam do „Ogrodu Farskiego” na wspólne świętowanie.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-7 i 2-6, paniom: Wiesławie, Bożenie, Magdalenie, Jolancie, Weronice i dwom Paniom Bronisławom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu, we wtorek 5 maja i w piątek 8 maja zapraszam do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
- Zwracam się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół cmentarza.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.04.2026 R.
- Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych. Szczególnie pamiętajmy o ks. Janie, ks. Romanie i ks. Pawle. Módlmy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
- Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
- W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
- W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc, w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
- W piątek 1 maja przeżywamy Święto Św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie o bezrobotnych. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00 w intencji wszystkich ludzi pracy. W tym dniu, na mocy dekretu Arcybiskupa Andrzeja Przybylskiego, została udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.
- W sobotę 2 maja przeżywamy przeniesioną z 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. o godz. 8.00 i 16.00.
- W sobotę, 2 maja, w czasie Mszy św. o godz. 16.00 nasi Strażacy czcić będą swego patrona św. Floriana dziękując za opiekę i Boże błogosławieństwo w 115 rocznicę powołania OSP Golasowice.
- Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 10 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
- Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci kl. IV odbędzie się w niedzielę 24 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Kwiatowej 11-38, Paniom: Annie i Elżbiecie oraz Panom Marcinowi i Krzysztofowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 1-7 i 2-6.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
- Zwracam się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół cmentarza.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.04.2026 R.
- Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
- Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
- Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
- W czwartek, 23 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Świętego.
- Dzieci, które uczestniczyły w Drogach Krzyżowych proszone są o przyniesienie do przyszłej niedzieli uzupełnionych książeczek.
- W sobotę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 7.30 przy Krzyżu Misyjnym.
- W niedzielę 10 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
- Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 24 maja o godz. 10.00.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Kwiatowej 1-9, Paniom: Bogusławie, Alinie, Edycie, Klaudii, Martynie, Justynie, Ewelinie i dwom Paniom Halinom. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
