Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. We wtorek, 26 września, swoje imieniny obchodzi ks. Abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy październik – miesiąc większej i wspólnej Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.15; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.15.
 5. W październiku dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 6. Jest Nowy Kalendarz liturgiczny na 2024 rok. Zapraszam do zamawiania Mszy.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. i ul. Długiej, Paniom: Barbarze, Natalii, Bożenie, Annie, Marzenie oraz Panu Jackowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 43-59.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów związanych z nowym konfesjonałem i instalacją fotowoltaiczną do kościoła. Po Mszach św. zbiórka na rzecz poszkodowanych mieszkańców Maroka i Libii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
 10. W Zbytkowie w kościele p.w. MB Szkaplerznej w każdą środę od godz. 19.30 odbywają się „Spotkanie Wieczernika” – rozważane jest Słowo Boże oraz adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszam.
 11. Parafia w Kryrach organizuje wycieczkę – pielgrzymkę w czerwcu 2024 r. po zachodnim wybrzeżu USA. Szczegóły w gablotce z tyłu kościoła. Zapisy do końca września 2023.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.
 4. W czwartek, 21 września, po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Świętego a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 chrzty i roczki.
 5. Jest Nowy Kalendarz liturgiczny na 2024 rok. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima, Paniom: Teresie, Dorocie, Bożenie i Marzenie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. i ul. Długiej.
 7. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów związanych z nowym konfesjonałem i instalacją fotowoltaiczną do kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP. Kaznodzieją odpustowym jest ks. Diakon Marek Hadalski z par. MB Częstochowskiej z Jastrzębia - Zdroju.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. We wtorek, 12 września obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
 4. W środę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 5. W czwartek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże.
 6. W czwartek Msza św. szkolna – zapraszam wszystkie dzieci. Po Mszy szkolnej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji kobiet, które w sierpniu pielgrzymowały do MB Piekarskiej.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 3-27 paniom: Bernadecie, Gabrieli, Róży, Stanisławie oraz Panom Tadeuszowi i Ireneuszowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima.
 9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, panom niosącym Baldachim, dzieciom, szczególnie dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy  przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za dekorację naszego kościoła.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać
 11. Od wtorku 12 września można zamawiać Msze Święte na nowy 2024 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023 r.

 1. Dziś Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za dar chleba i naszego codziennego pożywienia. Dziękujemy rolnikom, ogrodnikom, hodowcom i wszystkim producentom żywności. Dziękuję Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom darów dożynkowych oraz dzieciom. Dziękuję za dekorację ołtarza i kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali tegoroczne dożynki. Po Mszy Św. zapraszam na słodki poczęstunek.
 2. W poniedziałek, 4 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, by prosić o Boże błogosławieństwo.
  O godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w szkole.
 3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów kl. I podczas Mszy św. Szkolnej 7 września o godz. 18.00.
 4. W piątek 8 września przeżywamy Uroczystość Patronalną naszej parafii – Narodzenie NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych parafian, szczególnie za zmarłych od ostatniego odpustu. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 5. W przyszłą niedzielę 10 września Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 11.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. Proszę o poczty sztandarowe oraz dzieci w strojach komunijnych. Kaznodzieją odpustowym w tym roku będzie diakon Marek Hadalski z par. MB Częstochowskiej z Jastrzębia - Zdroju. Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 6. W sobotę 9 września, przed Odpustem Parafialnym, od godz. 9.00 odwiedziny chorych
  i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 7. Ze względu na Odpust Parafialny nie będzie w sobotę 9 września Mszy Św. o godz. 16.00.
 8. Okazja do spowiedzi w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 17.00, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chciejmy dobrze przygotować się do naszego Odpustu Parafialnego.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona boiska) i ul. Asnyka paniom: Annie, Teresie, Marcie, Alinie, Monice, Anecie i Panu Rafałowi. Bóg Zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 3-27.
 10. Kolekta dzisiejsza i na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Kancelaria parafialna czynna od tego tygodnia według porządku całorocznego we wtorki i piątki od godz. 17.00 oraz po Mszy Św. wieczornej.
 12. Od wtorku po Odpuście, 12 września można zamawiać Msze Święte na nowy 2024 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 14. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” zostanie przeprowadzona 6 września w godzinach południowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem we wtorek 5 września. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2023 r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – Pierwszy Czwartek, Piątek
  i Sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 2. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkoły podstawowej przed rozpoczęciem Roku Szkolnego:
  Uczniowie kl. IV – VI – w czwartek 31 sierpnia od godz. 17.00.
  Uczniowie kl. VII – VIII – w piątek 1 września od godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 10.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
 4. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema Paniom: Honoracie, Barbarze, Danucie, oraz Panom: Arkadiuszowi, Sebastianowi, Jakubowi i Szymonowi. Bóg Zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona boiska) i ul. Asnyka.
 6. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży. W przyszła niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 7. W poniedziałek, 4 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Po Mszy św. uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w szkole.
 8. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów kl. I podczas Mszy św. Szkolnej 7 września o godz. 18.00.
 9. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Golasowicach zaprasza Rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przedszkolu 30 sierpnia2023 r. (środa) o godz. 16.30.
  Rodziców uczniów klasy I dyrektor zaprasza na spotkanie z wychowawcą 30 sierpnia (środa) o godz. 17.30, sala 304 (I piętro).
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
 2. W czwartek po wieczornej Mszy Św. nauka przed sakramentem Chrztu Św.
 3. W sobotę obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, pap
  Wtorek – Wspomnienie NMP, Królowej
  Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Sobota -  Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników Paniom: Ewelinie, Teresie, Grażynie i Roksanie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 6. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023 r.

 1. Dziś przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 2. We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego. Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę o godz. 8.00 i 10.00.
 3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji ks. Waldemara z okazji urodzin. Po mszy św., z tej okazji serdecznie zapraszam wszystkich parafian i zaproszonych gości na słodki poczęstunek do nowego „Ogrodu Farskiego”.
 4. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Dla osób, które zapisały się na wyjazd autokarem przypominam, że wyjazd o 6.15 z dolnego parkingu. Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 5. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak Paniom: Halinie, Żanecie, Anecie, Bogumile i Sylwii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników. W poniedziałek sprzątanie o 8.30.
 7. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z zakupem oleju opałowego. W Uroczystość Wniebowzięcie NMP i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach św. zbiórka na rzecz poszkodowanych w Słowenii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.2023 r.

 1. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. 20 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Dla osób, które zapisały się na wyjazd autokarem przypominam, że wyjazd o 6.15 z dolnego parkingu. Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej Paniom: Aurelii i Bernadecie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 5. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z zakupem oleju opałowego na sezon zimowy do naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023 r.

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W środę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcam do udziału w Mszach św. i do skorzystania z Sakramentu pokuty by dobrze przeżyć dni Eucharystyczne.
 4. 20 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 13 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki), Paniom: Ewie, Joannie, Irenie i Zuzannie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej.
 6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. W przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej „Gazetki Parafialnej

Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2023 r.

 1. 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – dlatego dziś po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 2. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
 3. W środę obchodzimy wspomnienie świętych Joachima i Annę, rodziców NMP. Zapraszam w poniedziałek 24 lipca na godz. 18.00 na Mszę Św. w intencji babć, dziadków i osób starszych.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska, Paniom: Jadwidze, Jolancie, Krystynie, Janinie, Magdalenie, Ewie, Grażynie oraz Pawłowi i Antoniemu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na Kalwarię Piekarską. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Ofiary złożone podczas święcenia pojazdów przeznaczona na zakup oleju opałowego na sezon zimowy do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 6. 20 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 13 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.