Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszym modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
 2. Dziś przypada święto św. Łukasz Ewangelisty, patrona Służby zdrowia. Z tej okazji zapraszam w poniedziałek na godz. 18.00 na Mszę świętą w ich intencji. Po Mszy świętej spotkanie pracowników Służby Zdrowia przy kawie.
 3. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych
  w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 100 osób.
 4. W środę 21 października podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież ubiegłorocznej kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Marka Szkudło. W tym dniu również Msza św. o godz. 7.00 po której odmówimy Różaniec.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwa Różańcowe: W niedzielę o godz. 15.00; w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; (w środę o godz. 7.30) w soboty dwa razy o 8.30 i 15.30.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy w tym dniu wszystkim, którzy wznieśli tę świątynię. Pamiętajmy o wszystkich, którzy utrzymują ten kościół. Modlimy się za wszystkich budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni.
 7. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Tęczowej i ul. Skargi paniom: Antoninie, Andżelice, Dominice, Aurelii i Anecie. W tym tygodniu we wtorek i piątek zapraszam młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.
 8. Można składać Zalecki za zmarłych do koszyczka przy ambonce. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 Msze św.:
  02.11 (poniedziałek) g. 17.00;
  18.11 (środa) godz.17.00;
  25.11 (środa) godz.7.00;
  28.11 (sobota) godz. 8.00
  oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada.
 9. Kolekta dzisiejsza na misje. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom a parafiankom z Zespołu Charytatywnego dziękuję za przeprowadzenie zbiórki.
 2. Zapraszam do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.30.
 3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Różaniec w tym dniu po Mszy Świętej połączony z nabożeństwem i procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 4. W środę 14 października Dzień Nauczyciela – z tej okazji zapraszam w czwartek 15 października o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. zapraszam na kawę do salek.
 5. W środę 21 października podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież ubiegłorocznej kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  Próby przed sakramentem Bierzmowania:
  poniedziałek 12 października o godz. 18.30
  piątek 16 października o godz. 18.30
  obecność obowiązkowa.
 6. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Orzeszkowej paniom: Ewie, Irenie i Zuzannie. W tym tygodniu zapraszam mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Tęczowej i ul. Skargi.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na „Misje”. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Od wtorku można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020 r.

 1. Przeżywamy październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy
  o 7.30 i 15.30.
 2. W październiku dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 3. W środę 7 października przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam na Mszę św. wszystkich członków Żywego Różańca i czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy parafian do włączenia się do Rodziny Różańcowej.
 4. W sobotę 10 października odbędzie się IX pielgrzymka Żywego Różańca
  i innych wspólnot maryjnych do katedry. Z uwagi na zagrożenia epidemiczne do udziału w pielgrzymce zachęcam głównie tych, którym pozwala na to stan zdrowia.
 5. W przyszła niedzielę 11 października przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 41-51,
  ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej paniom: Jolancie, Jadwidze, Stefanii, Marcie i Janinie. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej.
 7. Kolekta dzisiejsza tradycyjnie zwana „świętopietrze” na rzecz Ojca Świętego Franciszka – na Jego apostolską i charytatywną posługę. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misji” zostanie przeprowadzona 9 października w godzinach dopołudniowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem w czwartek 8 października i w piątek w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach i na ulotkach z tyłu kościoła.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos – za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Dziś Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za dar chleba i naszego codziennego pożywienia. Dziękujemy rolnikom, ogrodnikom, hodowcom i wszystkim producentom żywności. Dziękujemy Starostom Dożynkowym – państwu Wożgin i dzieciom oraz wszystkim ofiarodawcom darów dożynkowych. Dziękuje Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”. Dziękuję za dekorację ołtarza i kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali tegoroczne dożynki.
 3. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00
 4. Od czwartku rozpoczynamy październik – miesiąc większej i wspólnej Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.30.
 5. W października dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 6. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 7. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna podczas której poświęcimy Różańce dzieci. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Świętą.
 8. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 9. Spowiedź: dzieci kl. 4, 5, 6 w czwartek od godz. 17.00;
  Kl. 7 i 8 w piątek od godz. 17.00
 10. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom Kraszewskiego 27-39 paniom: Krystynie i Beacie. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 41-51, ul. Św. Franciszka
  i ul. Cieszyńskiej.
 11. Po Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste otwarcie dolnej części kościoła po remoncie. Zapraszam z tej okazji wszystkich na słodki poczęstunek.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierali przeprowadzany remont czy to fizycznie czy materialnie. Bóg zapłać Fundacji JSW za dofinansowanie. Szczególne podziękowania dla panów Jana Tekla i Henryka Stuchlik oraz państwa Kozłowskich. Dziękuję panom: Zbigniewowi, Robertowi, Jerzemu, Wiesławowi, Henrykowi, Józefowi, Dariuszowi, Jakubowi, Rafałowi, Grzegorzowi i Mateuszowi, Robertowi i Danielowi. Dziękuję wszystkim Paniom, które porządkowały salki po remoncie.
 13. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, za tydzień kolekta tradycyjnie zwana „świętopietrze” na rzecz Ojca Świętego Franciszka – na Jego apostolską i charytatywną posługę. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.
 4. W czwartek 24 września po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 5. W sobotę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę 21 października 2020 r. podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania a wyrażają taką wolę proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
  Starostami Dożynek będą państwo Zygmunt i Aniela Wożgin. Towarzyszyć im będą dzieci naszej szkoły.
 9. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Mirosławie, Barbarze, Lenie, Danucie i panom: Grzegorzowi i Mateuszowi. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-39.
 11. W czwartek i piątek zapraszam osoby do pomocy przy sprzątaniu i porządkowaniu dolnej części naszego kościoła.
 12. Otwarcie dolnej części naszego kościoła w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00
 13. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii . Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą jest o. Krzysztof Urbański – Karmelita Bosy z Ukrainy, który w tym roku prowadził nasze Misje Parafialne.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże. Na prośbę papieża Franciszka Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.
 4. W czwartek 17 września po Mszy św. szkolnej spotkanie z rodzicami dzieci III, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Św.
 5. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszam w tym dniu Mszę św. młodzież szczególnie przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży z ubiegłorocznej kl. VIII.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii młodzieży z ubiegłorocznej kl. VIII zostanie udzielony w środę 21 października 2020 r. podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. W piątek o godz. 19.00 nauka przed sakramentem Chrztu Św.
 8. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Kochanowskiego 15-26 paniom: Róży, Małgorzacie, Emilii i Iwonie. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Bóg zapłać Paniom, które odpowiedziały na apel i porządkowały salki. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła  na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za dekorację naszego kościoła. Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych, którzy ufundowali Obrus Maryjny na nasz Stół Ołtarzowy.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii na dokończenie prac remontowych. W przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020 r.

 1. Dziś dzieci kl. IV, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie. Dzieci zapraszają na Nabożeństwo Dziękczynne o godz. 16.00.
 2. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
 3. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
 4. Dziękuję pani katechetce Agnieszce za roczne przygotowanie dzieci oraz oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i Nabożeństwa dziękczynnego.
 5. We wtorek 8 września przeżywamy Uroczystość Patronalną naszej parafii – Narodzenie NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych parafian. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 6. W przyszłą niedzielę 13 września Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Suma odpustowa o godz. 11.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św.
  Proszę o poczty sztandarowe oraz dzieci w strojach komunijnych.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą będzie o. Krzysztof Urbański – Karmelita Bosy z Ukrainy, który w tym roku prowadził nasze Misje Parafialne. Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 7. Ze względu na Odpust Parafialny zapraszam w sobotę 12 września wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 20.00 oraz nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.
 8. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 15-26.
 9. W poniedziałek i wtorek zapraszam osoby chętne do pomocy przy malowaniu korytarza pod kościołem. Zaś w czwartek i piątek osoby do pomocy przy sprzątaniu i porządkowaniu dolnej części naszego kościoła.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby Archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą oraz na utrzymanie kościoła akademickiego. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii na dokończenie prac remontowych. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r.

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Karmela Węglarz pochodzącego z Jarząbkowic, który głosi słowo Boże i po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. We wtorek 1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. Szkolną w czwartek o godz. 18.00 by prosić o Boże błogosławieństwo. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom kl. I.
 3. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii. Popołudniowe Nabożeństwo dzieci I Komunijnych o godz. 16.00
 6. Próby przed Komunią we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
 7. Spowiedź dla dzieci I komunijnych w sobotę 5 września o godz. 9.00.
 8. Spowiedź dla rodziców i gości w ciągu całego tygodnia.
 9. Proszę o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, paniom: Marzenie, Katarzynie i Julii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.
 11. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. W przyszłą niedzielę na potrzeby Archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą oraz na utrzymanie kościoła akademickiego. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  Czwartek -  Wspomnienie św. Moniki.
  Piątek – Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK.
  Sobota – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież przed rozpoczęciem Roku Szkolnego do sakramentu spowiedzi.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przystąpią 6 września do I Komunii św.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed Sakramentem Chrztu Świętego.
 5. W sobotę 29 sierpnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista wyłożona jest na oknie przy ambonie.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będzie w naszej wspólnocie parafialnej O. Karmela Węglarz pochodzący z Jarząbkowic, który wygłosi słowo Boże i po każdej Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Informuję, że Bierzmowanie dla byłych uczniów kl. VIII odbędzie się najwcześniej w październiku. Szczegóły w późniejszym terminie.
 8. Proszę o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu do końca sierpnia.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i Makuszyńskiego, paniom: Leokadii, Agnieszce, Janinie, Katarzynie, Grażynie, Klaudii, Jadwidze oraz Maksymilianowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 10. Kolekta dzisiejsza na renowację Katedry w Katowicach. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać. Przewidywane zakończenie prac remontowych w połowie września.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów - drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  Czwartek -  Wspomnienie św. Bernarda, opata i dK.
  Piątek – Wspomnienie św. Piusa X, pap.
  Sobota – Wspomnienie NMP Królowej.
 3. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, paniom: Irenie, Anecie, Bogusławie, Justynie, Magdalenie i Katarzynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i Makuszyńskiego.
 4. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. W przyszłą niedzielę na renowację Katedry w Katowicach. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.