Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020 r.

 1. Dziś II niedzielę Adwentu – pamiętamy że dziś jest wspomnienie św. Mikołaja.
 2. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału w Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
 3. Podczas Mszy Roratnich dzieci otrzymują obrazki na cały tydzień – rodziców proszę
  o dopilnowanie aby dzieci wklejały obrazki z tych dni w których uczestniczą w Mszach w kościele bądź przez łącza internetowe.
 4. Od przyszłej niedzieli głosowanie na najładniejszy LAMPION – podpisane lampiony możemy przynosić do kościoła jeszcze do piątku 11 grudnia.
 5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP. Zapraszam w tym dniu na Msze św. O godzinie 7.00 w intencji parafian a o 17.00 w intencji obecnych i byłych DZIECI MARYI i ich rodzin oraz wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny.
 6. Dziękuję wszystkim Górnikom za obecność na Mszy Św. Barbórkowej jako wyraz wiary i wdzięczności Panu Bogu oraz patronce św. Barbarze. Dziękuję za dar materialny.
 7. Już teraz zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty by dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 16.00.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8 i z ul. Długiej: dwom paniom Barbarom oraz Natalii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 43-59.
 9. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł a dużej 12 zł – ofiary składamy do skarbony).
 11. Opłatki w tym roku zostaną dostarczone nieodpłatnie (jako dar parafii na Stół Wigilijny) do każdej rodziny naszej parafii.
 12. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych
  w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.
 14. Kalendarze „Strażackie” będą do nabycia przy remizie OSP w niedziele 6.12, w sobotę 12.12 i w niedziele 13.12

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I niedzielę Adwentu obchodzimy jako niedzielę trzeźwości – zachęcam wiernych do abstynencji.
 2. Od poniedziałku zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału
  w Mszach Świętych RORATNICH. Roraty w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, będą w innej, nieco zmienionej formie. Do naszego kościoła zapraszam na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
 3. Podczas Mszy Roratnich dzieci będą dostawały obrazki na cały tydzień – rodziców proszę o dopilnowanie aby dzieci wklejały obrazki z tych dni w których uczestniczą w Mszach w kościele bądź przez łącza internetowe.
 4. Ogłaszamy konkurs na najładniejszy LAMPION – podpisane lampiony przynosimy do kościoła do niedzieli 6 grudnia.
 5. W środę podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. Jest również możliwość przeżycia Adwentu według formy zaproponowanej przez MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO - szczegóły w gablotkach i na stronie parafialnej.
 7. W piątek Uroczystość św. Barbary patronki górników. Zapraszamy w tym dniu wszystkich górników wraz z rodzinami na godz. 9.00 na Mszę św. w ich intencji. Msza Św. będzie również transmitowana poprzez łącza internetowe z naszej strony parafialnej.
 8. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 9. Już teraz zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty by dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 16.00.
 10. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 3-27 paniom: Róży, Longinie, Stanisławie, Monice i Beacie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. i ul. Długiej.
 11. Kolekta dzisiejsza i w przyszłym tygodniu na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych oraz nowego Krzyża Misyjnego. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł a dużej 12 zł – ofiary składamy do skarbony przy świecach).
 13. Opłatki w tym roku zostaną dostarczone nieodpłatnie (jako dar parafii na Stół Wigilijny) do każdej rodziny naszej parafii. Osoby z Zespołu Charytatywnego będą je roznosiły od niedzieli 13 grudnia.
 14. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin a po Mszy dla chętnych wspólne kolędowanie w salce. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/2021 - MSZE ŚW. W INTENCJI RODZIN

MSZE ŚWIĘTE W RAMACH ODWIEDZIN KOLĘDOWYCH 2020/2021

 

 1. KWIATOWA – 27.12.2020 (niedziela) godz. 11.15
 2. LIPOWA, UL. KORCZAKA, UL. SIENKIEWICZA, UL. NAŁKOWSKIEJ, UL. BOCZNA, UL. PODLESIE, UL. ROLNICZA, UL. ŁĄKOWA – 30.12.2020 (środa) godz. 17.00
 3. ŚW. FRANCISZKA, UL. CIESZYŃSKA, UL. NORWIDA – 01.01.2021 (piątek) godz. 10.00
 4. OWOCOWA, UL. REJA – 02.01.2021 (sobota) godz. 16.00
 5. ZAWADZKIEGO, UL. DŁUGA, UL. TUWIMA – 03.01.2021 (niedziela) godz. 10.00
 6. KONOPNICKIEJ (DRUGA STRONA BOISKA), UL. ASNYKA, UL. FREDRY – 06.01.2021 (środa) godz. 10.00
 7. KONOPNICKIEJ (STRONA BOISKA), UL. LEMA – 08.01.2021 (piątek godz. 17.00
 8. ORZESZKOWEJ I RSP GOLASOWICE – 09.01.2021 (sobota) godz. 8.00
 9. SPOKOJNA; UL. SŁOWACKIEGO, UL. MORCINKA, UL. MAKUSZYŃSKIEGO – 10.01.2021 (niedziela) godz. 10.00
 10. PRUSA, UL. KOSSAK, UL. STAFA, UL. REYMONTA – 15.01.2021 (piątek) godz. 17.00
 11. KOCHANOWSKIEGO – 16.01.2021 (sobota) godz. 16.00
 12. KRASZEWSKIEGO, UL. MIŁOSZA – 17.01.2021 (niedziela) godz. 8.00
 13. , SKARGI, UL. TĘCZOWA, UL. DĄBROWSKIEJ, UL. ROLNIKÓW – 22.01.2021 (piątek) godz. 17.00
 14. KOLĘDA DODATKOWA – 01.2021 (niedziela) godz. 8.00

PO MSZY ŚW. ZAPRASZAM CHĘTNYCH NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE DO SALKI


Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać Odpust Zupełny.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00. Zwyczajem lat ubiegłych przez okres Adwentu nie będzie Niedzielnych Nieszporów
 3. Również dziś przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
 5. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii oraz o pokój i ład społeczny dla wspólnego dobra.
 6. W przyszłą niedzieli po Mszach św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – sprawy bieżące.
 7. W najbliższą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I niedzielę Adwentu obchodzimy jako niedzielę trzeźwości – zachęcamy wiernych do zachowania abstynencji.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka paniom: Teresie, Anecie, Alinie, Annie, Ewie i panu Rafałowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 3-27.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych oraz nowego Krzyża Misyjnego. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. W przyszłym tygodniu zostaną podane szczegóły.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” – na Roraty oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.
 2. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękuję naszym Organistom za posługę, dziękujemy Mężczyznom i pani Jadzi za śpiew psalmów responsoryjnych. Wam, drodzy parafianie za piękny śpiew w czasie Mszy Św. i nabożeństw.
 3. W czwartek od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
 4. W sobotę wspominamy św. Tarsycjusza, patrona Służby Liturgicznej Ołtarza czyli ministrantów i osób czytających podczas Mszy św. (lektorów). Zachęcam do udziału w tym dniu w Mszy św. i modlitwy za wszystkich posługujących przy ołtarzu.
 5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Również w przyszłą niedzielę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 7. Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema paniom: Honoracie i Jolancie oraz panu Arkadiuszowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła oraz nowego Krzyża Misyjnego a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Za montaż kamery pragnę serdecznie podziękować panom: Sławomirowi Sacewiczowi i Janowi Tekla.
  W związku z nowym Krzyżem Misyjnym pragnę gorąco podziękować panom Janowi Pękal i Mirosławowi Gąsior za drzewo a Strażakom  OSP Golasowice wraz z prezesem  Tomaszem Lazar za montaż Krzyża.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
 2. W środę 11 listopada przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 7.00.
 3. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
 4. Niedziela 17 listopada przeżywana jest w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 5. Na mocy DEKRETU Stolicy Apostolskiej do końca listopada można zyskać Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Wobec zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15m2 od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 27 osób.
 7. W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. w niedzielę do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 11.15.
 8. Od tej niedzieli ponownie uruchamiamy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej. W niedzielę będzie transmitowana Msza św. o godz. 10.00 oraz modlitwa różańcowa a od następnej niedzieli nieszpory.
 9. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników paniom: Grażynie, Roksanie, Teresie, Barbarze, Ewelinie i Martynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 10. Kolekta dzisiejsza na „Renowację Katedry”. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020 r.

 

 1. Dzień dzisiejszy wyraża prawdę o powszechnym powołanie do świętości. Wskazuje na hojność Pana Boga i pogłębia nadzieję, że wszelkie rozstanie nie jest ostateczne, bo wszyscy są zaproszeni do Domu Ojca.
 2. O godz. 15.00 zapraszam na Różaniec za zmarłych zalecanych połączony z modlitwą za zmarłych. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie w tym roku procesji na cmentarz.
 3. W wyniku Rozporządzenie Premiera cmentarze od 31 października do 2 listopada zostają zamknięte. Apeluję o rozsądek.
 4. Jutro w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00, 15.30 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 Różaniec za Zmarłych Zalecanych.
 5. Zapraszam na różaniec za zmarłych zalecanych w tygodniu do piątku o godz. 16.30 a w sobotę o 7.30 i 15.30. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 msze św.: 02.11 (poniedziałek) g. 17.00; 08.11 (niedziela) godz.10.00; 18.11 (środa) godz.7.00; 28.11 (sobota) godz. 8.00 oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada. Zalecki za zmarłych można składać do koszyczka przy ambonce
 6. Od południa dzisiejszego dnia do końca listopada (na mocy DEKRETU Stolicy Apostolskiej) można zyskać Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych; odmówienie modlitw Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz przyjęcie w tym dniu komunii świętej i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (spowiedź święta).
 7. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 8. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna podczas której poświęcimy Skarbce Modlitw i Pieśni.
 9. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym miesiącu nie będzie spotkań: dla rodziców dzieci przed I Komunią Świętą oraz dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 10. Przypominam, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 55 osób. W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. od tej niedzieli do odwołania będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 11.15
 11. Od 2 listopada (poniedziałek) Msze św. wieczorne w tygodniu będą o 17.00.
 12. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom
  Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak paniom: Izabelli, Anecie i Sylwii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 13. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na „Renowację Katedry”. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia Duszpasterskie 25.10.2020

 1. Dziś wspominamy dzień Poświecenia Naszego Kościoła. Z wdzięcznością myślimy o ks. Janie Skoliku i wszystkich budowniczych, którzy wznieśli tak szybko tę Świątynię. Dziękujemy przede wszystkim Bogu za łaskę tego kościoła a ludziom za wiarę i poświęcenie. Dziś jest również dzień aby złożyć Wam, Drodzy Darafianie szczere podziękowania. Przede wszystkim za tą troskę duchową: za udział w Mszach św. i nabożeństwach ale również za troskę materialną na rzecz naszej świątyni: za ofiary materialne, za dbałość o czystość kościoła i wygląd wokół niego. Za dekoracje, za każdą Waszą pomoc i zaangażowanie.
 2. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 55 osób.
  W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. od przyszłej niedzieli do odwołania będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 11.15
 3. Zapraszamy wszystkich parafian na ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe: W niedzielę o godz. 15.00; w tygodniu o godz. 17.30.
 4. W związku z sytuacją epidemiczną odwiedziny chorych odbędą się w późniejszym terminie. Istnieje możliwość indywidualnego zgłoszenia do odwiedzin z posługą sakramentalną osoby chorej lub starszej.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.15 i 16.00. O godz. 15.00 zapraszam na Różaniec za zmarłych zalecanych połączony z modlitwą za zmarłych. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie w tym roku procesji na cmentarz.
 6. Od 2 listopada (poniedziałku) Msze św. wieczorne w tygodniu będą o 17.00.
 7. Zalecki za zmarłych można składać do koszyczka przy ambonce. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 msze św.: 02.11 (poniedziałek) g. 17.00; 08.11 (niedziela) godz.10.00; 11 (środa) godz.7.00; 28.11 (sobota) godz. 8.00 oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada.
 8. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych:
  środa od 16.30 – dzieci kl. 4, 5 i 6
  czwartek od 16.30 – młodzież oraz uczniowie kl. 7 i 8
  Piątek od 16.30 – dorośli.
  Spowiedź jest jednym z warunków uzyskania odpustu zupełnego.
 9. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła młodzieży, która w środę przystąpiła do sakramentu bierzmowania i ich rodzicom. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 10. Kolekta dzisiejsza i 1 listopada na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Są jeszcze wolne intencje w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 12. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszym modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
 2. Dziś przypada święto św. Łukasz Ewangelisty, patrona Służby zdrowia. Z tej okazji zapraszam w poniedziałek na godz. 18.00 na Mszę świętą w ich intencji. Po Mszy świętej spotkanie pracowników Służby Zdrowia przy kawie.
 3. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych
  w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 100 osób.
 4. W środę 21 października podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież ubiegłorocznej kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Marka Szkudło. W tym dniu również Msza św. o godz. 7.00 po której odmówimy Różaniec.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwa Różańcowe: W niedzielę o godz. 15.00; w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; (w środę o godz. 7.30) w soboty dwa razy o 8.30 i 15.30.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy w tym dniu wszystkim, którzy wznieśli tę świątynię. Pamiętajmy o wszystkich, którzy utrzymują ten kościół. Modlimy się za wszystkich budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni.
 7. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Tęczowej i ul. Skargi paniom: Antoninie, Andżelice, Dominice, Aurelii i Anecie. W tym tygodniu we wtorek i piątek zapraszam młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.
 8. Można składać Zalecki za zmarłych do koszyczka przy ambonce. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 Msze św.:
  02.11 (poniedziałek) g. 17.00;
  18.11 (środa) godz.17.00;
  25.11 (środa) godz.7.00;
  28.11 (sobota) godz. 8.00
  oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada.
 9. Kolekta dzisiejsza na misje. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom a parafiankom z Zespołu Charytatywnego dziękuję za przeprowadzenie zbiórki.
 2. Zapraszam do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.30.
 3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Różaniec w tym dniu po Mszy Świętej połączony z nabożeństwem i procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 4. W środę 14 października Dzień Nauczyciela – z tej okazji zapraszam w czwartek 15 października o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. zapraszam na kawę do salek.
 5. W środę 21 października podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież ubiegłorocznej kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  Próby przed sakramentem Bierzmowania:
  poniedziałek 12 października o godz. 18.30
  piątek 16 października o godz. 18.30
  obecność obowiązkowa.
 6. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Orzeszkowej paniom: Ewie, Irenie i Zuzannie. W tym tygodniu zapraszam mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Tęczowej i ul. Skargi.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na „Misje”. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Od wtorku można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.