Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 zapraszam na spotkanie wszystkich chętnych, pragnących włączyć się w przygotowanie naszych parafialnych Dożynek. Chcielibyśmy w tegoroczne Dożynki 1 września włączyć „Mini Festyn” na zakończenie wakacji.
 3. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej w piątek 21 czerwca o godz. 8.00 – serdecznie zapraszam zarówno dzieci i młodzież jak i nauczycieli i rodziców.
 4. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, na rozpoczęcie okresu wakacyjnych wyjazdów, zapraszam Na Mszę Św. o godz. 11.15 w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz święcenie kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy Św.: w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00 i w niedzielę po Mszach Św. o 8.00, 10.00 i 11.15.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej (domki i bloki)., Paniom: Ewie i Zuzannie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej.
 6. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji a przed kościołem zbiórka Caritas na rzecz Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego.
 8. Od 1 lipca rozpoczną się zapisy na XXXIII pieszą pielgrzymkę z Cieszyna do Częstochowy w terminie od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w kościele św. Barbary w Strumieniu w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie oraz w kościele Imienia NMP w Cieszynie Bobrku. Można również zapisać się poprzez formularz znajdujący się w zakładce strony internetowej par. Imienia NMP Cieszyn Bobrek. Szczegóły na plakacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nieszpory niedzielne.
 2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę
  MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP i intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego
  27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej, Paniom: Janinie, Jolancie, Jadwidze, Krystynie, Beacie, Magdalenie, Grażynie i Ewie oraz Pawłowi i Antoniemu. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Orzeszkowej (domki i bloki).
 4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer Naszej „Gazetki Parafialnej”.
 6. Zespół Szkolno – Przedszkolny oraz Rada Sołecka zapraszają w sobotę 15 czerwca na godz. 15.00 na festyn rodzinny, który odbędzie się na boisku MKS w Golasowicach.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
 2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 6. W czwartek 30 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękuję całej parafii za uczestictwo, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Bóg zapłać mieszkańcom Owocowej 1 – 7 i od 2 – 6 za przygotowanie Ołtarza Głównego przy którym sprawowaliśmy Mszę Św. na rozpoczęcie „Procesji”. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym Ołtarze: Państwu Wowra, Langer, Gruszczyk, Balas. Rodzicom tegorocznych dzieci I – komunijnych, Członkom Rady Parafialnej, Ministrantom, Wspólnocie Dzieci Maryi oraz Mieszkańcom ul. Reja. Pocztom sztandarowym Górników i Strażaków; Panom za niesienie Baldachimu; Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem; osobom, które udekorowały swoje domy; Dzieciom I komunijnym jak również wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać Panu Rafałowi i Panom prowadzącym śpiew podczas procesji; Służbie Liturgicznej Ołtarza, Kościelnym, Szafarzowi i wszystkim zaangażowanym w oprawę Uroczystości. Wszystkim uczestnikom za obecność i za świadectwo wiary - Bóg Zapłać.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza, Paniom: Mirosławie, Danucie, Oliwi, Barbarze i dwom Paniom Beatom oraz Panu Krzysztofowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów związanych z inwestycjami naszego kościoła. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
 3. W środę, ze względu na przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała Msza św. o godz. 7.00 a po Mszy św. nabożeństwo majowe.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na procesję Bożego Ciała – tegoroczna trasa będzie ulicami Owocową i Reja.
 5. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą na ul. Owocowej przy domu Państwa Stuchlik. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ulic Owocowej i Reja. Proszę o udekorowanie trasy procesji.
 6. Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 7. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, szczególnie tegoroczne dzieci I – komunijne w strojach. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
 8. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00 oraz na rozpoczęcie procesji o godz. 10.00.
 9. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do czwartku 6 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 10. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, w środę od godz. 6.30.
 11. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26, Paniom: Izabeli, Alicji, Zuzannie oraz Panom: Krzysztofowi i Adamowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Kolekta w „Boże Ciało” i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na pokrycie kosztów w związku z nowymi inwestycjami naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

BOŻE CIAŁO 2024 r.

OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO

 

TRASA:

Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Owocową i Reja.

 

Godz. 10.00 Msza Św. – na ul. Owocowej przy domu Państwa Stuchlik – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Owocowej 1 – 7 i od 2 – 6.

 

I OŁTARZ – ul. Owocowa 4 przy domu państwa Wowra – o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę grupę Dzieci Maryi i Ministrantów.

 

II OŁTARZ – ul. Owocowa 16 A przy domu państwa Langer – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Parafialną Radę Duszpasterską.

 

III Ołtarz – ul. Reja 21 przy domu Państwa Gruszczyk, Balas – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Reja.

 

IV Ołtarz – Grota Maryjna przy Kościele: o pomoc w przygotowanie miejsca proszę RODZICÓW TEGOROCZNYCH DZIECI I-KOMUNIJNYCH.

 

Spotkanie organizacyjne czwartek 23 maja po Mszy św. ok godz. 18.30 w kościele.


Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
 4. W poniedziałek, tradycją lat ubiegłych zapraszam po Mszy Św. na spotkanie w 'Ogrodzie Farskim' i przy tradycyjnej jajecznicy. Dla dzieci przewidziano ciekawe konkursy z nagrodami.
 5. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 maja.
 6. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 7. W sobotę 25 maja od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian przed Uroczystością Bożego Ciała. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 8. W przyszłą niedzielę, 26 maja doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
 9. W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu na godz. 10.00 na Mszę św. w intencji wszystkich Matek.
 10. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie na ulicami: Owocową i Reja. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą.
  Godz. 10.00 Msza Św. – na ul. Owocowej przy domu Państwa Stuchlik – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Owocowej 1 – 7 i od 2 – 6.
  I Ołtarz – ul. Owocowa 4 przy domu państwa Wowra – o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę grupę Dzieci Maryi i Ministrantów.
  II Ołtarz – ul. Owocowa 16 A przy domu państwa Langer – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Parafialną Radę Duszpasterską.
  III Ołtarz – ul. Reja 21 przy domu Państwa Gruszczyk, Balas – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Reja.
  IV Ołtarz – Grota Maryjna przy Kościele – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Rodziców dzieci „I – wszo Komunijnych”
 11. Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 12. W czwartek, 23 maja po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Bożego Ciała – budowniczych ołtarzy oraz chcących pomóc w przygotowaniu.
 13. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających 1 rocznicę Komunii Świętej. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kochanowskiego 15-26.
 14. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dziś dzieci kl. III, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie.
 3. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
 4. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
 5. Dziękuję pani katechetce Agnieszce za oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i nabożeństwa dziękczynnego.
 6. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji powierzonej i wszystkich czcicieli NMP. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 7. W środę po Mszy Św. zapraszam na spotkanie do kościoła Parafialną Radę Duszpasterską.
 8. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 9. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 11. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami: Owocową i Reja. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 12. W przyszłą niedzielę, 19 maja, dzieci kl. IV na Mszy św. o godz. 10.00 będą przeżywały 1 rocznicę Komunii Świętej.
 13. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 16 maja po Mszy Św. wieczornej.
 14. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 26 maja br.
 15. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I Komunię Świętą. tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy rodziców dzieci przeżywających 1 rocznicę Komunii Świętej.
 16. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024 r.

 1. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się o godz. 17.30 przy Krzyżach Naszej Parafii:
  Poniedziałek – przy Krzyżu na ul. Kraszewskiego 35 (koło państwa Burek).
  Wtorek – przy Krzyżu na ul. Reja (koło państwa Makowskich).
  Środa – przy Krzyżu na parafialnym parkingu.
 3. Za tydzień, w niedzielę 12 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
 4. O godz. 15.00 nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
 5. Próby przed I Komunią Świętą we wtorek 7 maja i w czwartek 9 maja po wieczornej Mszy Św.
 6. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed komunią w sobotę o godz. 9.00.
 7. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 19 maja o godz. 10.00.
 8. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 16 maja po Mszy Św. wieczornej.
 9. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w katowickiej Katedrze w sobotę 11 maja. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, paniom: Marzenie, Wiesławie i Halinie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu, w środę 8 maja i w piątek 10 maja zapraszam do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 12. Kolekta dzisiejsza na WŚSD. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 26 maja br. Istnieje możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu na pielgrzymkę. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”oraz nowy numer naszej 'Gazetki Parafialnej'.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r.

 1. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc, w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. W środę 1 Maja przeżywamy Święto Św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie o bezrobotnych
 4. W piątek 3 Maja przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Nabożeństwo Majowe. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 6. W I Czwartek Miesiąca, 2 maja Msze Św. o godz. 7.00 – po Mszy Św. Nabożeństwo Majowe i o godz.16.00.
 7. W sobotę, 4 Maja, w czasie Mszy św. o godz. 16.00 nasi Strażacy czcić będą swego patrona św. Floriana dziękując za opiekę i Boże błogosławieństwo.
 8. Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 10.00
 9. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci kl. IV odbędzie się w niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i ul. Makuszyńskiego, paniom: Krystynie, Leokadii, Grażynie, Klaudii, Magdalenie, Lenie, Katarzynie i Angelice. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 11. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę na WŚSD. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2024 r.

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jana Machy o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 3. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – zachęcam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W czwartek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 17.30 przy Krzyżu Misyjnym.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30, nauka przed Sakramentem Chrztu św., którego udzielimy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15.
 6. Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
 7. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci kl. IV odbędzie się w niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, paniom: Irenie, Anecie, Bogusławie, Katarzynie i Magdalenie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i ul. Makuszyńskiego.
 9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na remont krypty katedry. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 11. Zapraszam i zachęcam do udziału w Rekolekcjach dla młodzieży od 13 roku życia w terminie od 20 do 27 lipca 2024 roku. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.