Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021 r.

 1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
 2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 3. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 4. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych, 1 osoba na 20 m2, w Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób.
 5. Dla osób, które uczestniczą w Mszach św. ONLINE będzie możliwość przyjęcia Komunii św. o godz. 12.30.
  a w przyszłą niedzielę o 11.30.
 6. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – zachęcam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 7. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia wspominamy św. Marka, Ewangelistę – w tym dniu modlimy się o urodzaje
  i błogosławieństw Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 15.00 o urodzaje i dobrą pogodę oraz na Mszę św. o godz. 15.30 w intencji rolników.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników. paniom: Teresie, Grażynie, Ewelinie, Barbarze i Roksanie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 9. Są wolne intencje w miesiącu kwietniu i maju zachęcam do zamawiania Mszy św. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na malowanie naszego Kościoła. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021 r.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Serdeczne Bóg Zapłać osobom współtworzącym Zespół Charytatywny czyli nasze parafialne Caritas za zaangażowanie i otwartość na niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.
 3. Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszam.
 4. W Czartek po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.45 zapraszam do kościoła na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 5. I spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą w sobotę 17 kwietnia od godz. 9.00 – szczegóły na czwartkowym spotkaniu.
 6. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych, 1 osoba na 20 m2, w Mszach Św.
  i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak paniom: Sylwii, Anecie i Dagmarze. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry
  i ul. Rolników.
 8. Są wolne intencje w miesiącu kwietniu i maju zachęcamy do zamawiania Mszy św. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
 9. Kolekta dzisiejsza na Caritas archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii – na malowanie naszego Kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

            Życzę by Chrystus Miłosierny obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością.


Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 r.

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu przygotowywaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem
  i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach w naszych rodzinach. Niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia zwłaszcza w tym szczególnym dla nas czasie.
 2. Zapraszam dziś na godz. 15.00 na Uroczyste Nieszpory.
 3. Jutro 2 dzień Wielkanocnej Radości. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15.
 4. Dla osób uczestniczących ONLINE w Mszach Św. będzie możliwość przystąpienia do Komunii Św. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 12.30 i 14.50 a Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.30.
 5. Oktawa Wielkanocna kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia – zapraszam do codziennego odmawiania Koronki przed Mszami Św. Jutro przed Mszą o godz. 10.00 a Środę po Mszy o godz. 7.00.
 6. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych, 1 osoba na 20 m2, w Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób.
 7. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej paniom: Gabrieli, Dominice, Andżelice, Paulinie, Antoninie, Zofii, Aurelii i Bernadecie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 9. Dziękuję budowniczym ciemnicy, i Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim parafianom za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za waszą serdeczną życzliwość i otwartość. W intencji Sekcji Dekoratorskiej zostanie odprawiona Msza Św. w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL
  a w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Życzę by Zmartwychwstały Pan obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością. Niech napełni Wasze serca pokojem byście mogli się dzielić z nim ze swoimi bliźnimi. Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 r.

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. W dniach od 29 do 31 marca (poniedziałek, wtorek i środa) odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej. Ze względu na sytuację epidemiczną Rekolekcje będą odbywały się ONLINE.

  Plan Rekolekcji z podziałem na poszczególne klasy:

  Godz. 8.00: GRUPA I – klasy 1 – 3 (nazwa grupy na Teams:  rekolekcje 1 – 3),

                           GRUPA II– klasy 4 – 6 (nazwa grupy na Teams:  rekolekcje 4 – 6),

  Godz.9.00    GRUPA III– klasy 7 – 8 (nazwa grupy na Teams:  rekolekcje 7 – 8).

 3. Wobec zwiększającej się liczby zakażeń i nowych obostrzeń sanitarnych od dnia 27 marca weszły nowe rozporządzenia odnośnie udziału wiernych w Mszach Św. 1 osoba na 20 m2. W Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące stosownego dystansu (przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra) oraz zasłaniania ust i nosa.
 4. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek, wtorek i środe          17.00 – 18.00
  Wielki Czwartek          7.00 – 8.00; 15.00 – 16.00; 17.00 – 18.00; 19.30 – 21.00
  Wielki Piątek                7.00 – 8.00; 9.00 – 10.00; 15.00 – 18.00; 19.30 – 21.00
  Wielka Sobota              7.00 – 9.00; 15.00 – 17.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 5. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
 6. WIELKI CZWARTEKMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – ze względu na sytuację epidemiczną o godz. 16.00
  i o godz. 18.00
  Po zakończonej Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz. 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  – Jezusa w Ciemnicy.
 7. WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa o godz. 8.00
  Kościół będzie otwarty od godziny 7.00 przez cały dzień aby umożliwić adorację Jezusa w Ciemnicy.
  LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. – Ważnym elementem tej liturgii jest adoracja krzyża, która nawiązuje do trwania pod krzyżem Chrystusa – Maryi i umiłowanego ucznia, Jana. Jednak w ten Wielki Pątek, tak jak w ubiegłym roku,  nie możemy tego uczynić. Dlatego w czasie liturgii w chwili ciszy wszyscy adorujmy wcześniej przygotowane domowe krzyże, wpatrując się w Ukrzyżowanego w swoich Kościołach domowych i w milczeniu zawierzajmy Mu siebie samych i nasze rodziny.
  Po zakończonej celebracji Liturgii Męki Pańskiej kościół pozostanie otwarty do godz. 21.00 – w tym czasie będzie możliwość Adorowania Jezusa i oddanie czci Krzyżowi poprzez ukłon i modlitwę w ciszy.
  W wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do Mszy Św. Wigilii Paschalnej.
 8. WIELKA SOBOTA – Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki z „Błogosławieństwem stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego” które można zabrać by wspólnie, w gronie najbliższych, dobrze przeżyć Wielkanocny Uroczysty Posiłek.
 9. Od godz. 7.00 będzie możliwość adoracji Jezusa złożonego w grobie i oddanie czci Krzyżowi poprzez ukłon i modlitwę w ciszy.
  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20.00. Na czas liturgii proszę o przygotowanie świec.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki) paniom: Emilii, Ewie, Joannie, Oliwi i Zuzannie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej,
  ul. Skargi i ul. Tęczowej.
 11. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, Paschaliki w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały gość Niedzielny i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 r.

 1. Od 5 Niedzieli rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Św. o 7.00 i 18.00.
 3. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek, wtorek i czwartek 17.00 – 18.00
  Środa                     6.30 – 7.00 i od 7.00 – 8.00
  Piątek                    16.30 – 17.15
  Sobota                   6.30 – 7.30 i od 15.00 – 16.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 4. W sobotę 27 marca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych prosimy zgłaszać osobiście do zakrystii lub telefonicznie. Podczas odwiedzin pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
 5. Planowane rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy. Szczegółowy plan za tydzień.
 6. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie. Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 7. Do końca marca można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej paniom: Jolancie, Stefanii, Krystynie, Grażynie, Janinie, Beacie, Magdalenie oraz Pawłowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, paschaliki – dar dla ubogich - w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz specjalny numer „Gościa Ekstra” o św. Józefie.

Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się z obfitości dób nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitłych róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
 2. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek przeżywamy Uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca NMP. Zapraszam w tym dniu wszystkich Mężów i Ojców na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.
 4. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 5. Do końca marca można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Mirosławie, Danucie, Barbarze, Lenie, Beacie oraz panu Grzegorzowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka
  i ul. Cieszyńskiej.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, paschaliki – dar dla ubogich - w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, specjalny numer „Gościa” o św. Józefie
  i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.2021 r.

 1. Od Marca Msze św. wieczorne o godz. 18.00. Kancelaria we wtorek i w piątek od godz. 17.00.
 2. Do czasu utrzymania obostrzeń sanitarnych odnośnie limitu wiernych w kościołach zostaje utrzymana Msza św. w niedzielę o godzi. 11.15.
 3. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Św. Szkolną.
 5. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Zachęcam nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE.
  Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 6. W niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.
 7. Do końca marca można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15 - 26 paniom: Róży, Monice, Małgorzacie, Iwonie i Ewie. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 9. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021 r.

 1. Dziś niedziela solidarności z Dziełem Misyjnym Kościoła. Zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes przed kościołem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Kancelaria we wtorek i w piątek od godz. 17.00.
 3. Do czasu utrzymania obostrzeń sanitarnych odnośnie limitu wiernych w kościołach zostaje utrzymana Msza św. w niedzielę o godzi. 11.15.
 4. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Zachęcam nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE.
  Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 5. Dziś i w następne niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.
 6. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 7. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Św. Szkolną.
 8. Od wtorku można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Kochanowskiego 1-14 paniom: Katarzynie
  i Marzenie. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców
  z ul. Kochanowskiego 15 - 26.
 10. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. W imieniu ks. Ruslana Demczuk przekazuję serdeczne pozdrowienia i podziękowania za złożoną ofiarę na cele misji na Ukrainie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny' i nasza Gazetka Parafialna.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam wiernych do podjęcia abstynencji i dania przez to świadectwa wiary.
 2. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Święcenia diakonatu odbędą się
  w sobotę 27 lutego. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
 3. Dziś kończymy Rekolekcje Parafialne. Bóg zapłać ks. Ruslanowi Demczuk za ich poprowadzenie - za wygłoszone słowo Boże i posługę sakramentalną. Bóg zapłać wszystkim którzy pomogli zorganizować i przeżyć nasze Rekolekcje Parafialne. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie
  i tak licznie wzięli w nich udział.
 4. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.15. Zachęcam nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa jest równiej transmitowana ONLINE.
  Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 5. Dziś i w następne niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.
 6. W piątek 26 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45 nauka przed sakramentem Chrztu Św. Zapraszam wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują Chrzest Św.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej
  i ul. Makuszyńskiego paniom: Jadwidze, Krystynie, Klaudii, Grażynie, Katarzynie, Leokadii, Janinie, Kamili
  oraz panom: Andrzejowi, Jerzemu i Maksymilianowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 8. Kolekta dzisiejsza na zakończenie Rekolekcji na cele misyjne. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

REKOLEKCJE PARAFIALNE - PLAN

„PYTANIE BOGA DO CZŁOWIEKA”

Plan Rekolekcji Parafialnych   17 - 21.02. 2021

 

Prowadzący: Ks. Ruslan Demczuk, proboszcz parafii św. Błażeja w Andruszówku koło Żytomierza (Ukraina)

 

Środa Popielcowa 17.02.2021 –  Rozpoczęcie Rekolekcji Parafialnych

7.00; 15.30; 17.00 - Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi.

(obrzęd posypania głów popiołem)

W tym dniu  na 17.00 w sposób szczególny zapraszamy młodzież.

 

Czwartek 18.02.2021 – JAKIE MASZ IMIĘ?

8.00 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

16.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

17.00  - Msza św. z nauką dla kobiet.

 

Piątek 19.02.2021 – ŚW. JÓZEF

8.00 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

16.15 – Droga Krzyżowa.

17.00  - Msza św. z nauką dla mężczyzn.

 

Sobota 20.02.2021 – GDZIE JESTEŚ?

7.30 – Modlitwa Różańcowa.

8.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

16.00 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

 

Niedziela 21.02.2021 – CZEGO SZUKACIE (Zakończenie rekolekcji)

8.00 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

10.00 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

11.15 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

 

Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą  oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek
i sobotę


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.