Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r.

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Karmela Węglarz pochodzącego z Jarząbkowic, który głosi słowo Boże i po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. We wtorek 1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. Szkolną w czwartek o godz. 18.00 by prosić o Boże błogosławieństwo. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom kl. I.
 3. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii. Popołudniowe Nabożeństwo dzieci I Komunijnych o godz. 16.00
 6. Próby przed Komunią we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
 7. Spowiedź dla dzieci I komunijnych w sobotę 5 września o godz. 9.00.
 8. Spowiedź dla rodziców i gości w ciągu całego tygodnia.
 9. Proszę o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, paniom: Marzenie, Katarzynie i Julii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.
 11. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. W przyszłą niedzielę na potrzeby Archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą oraz na utrzymanie kościoła akademickiego. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  Czwartek -  Wspomnienie św. Moniki.
  Piątek – Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK.
  Sobota – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież przed rozpoczęciem Roku Szkolnego do sakramentu spowiedzi.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przystąpią 6 września do I Komunii św.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed Sakramentem Chrztu Świętego.
 5. W sobotę 29 sierpnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista wyłożona jest na oknie przy ambonie.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będzie w naszej wspólnocie parafialnej O. Karmela Węglarz pochodzący z Jarząbkowic, który wygłosi słowo Boże i po każdej Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Informuję, że Bierzmowanie dla byłych uczniów kl. VIII odbędzie się najwcześniej w październiku. Szczegóły w późniejszym terminie.
 8. Proszę o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu do końca sierpnia.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i Makuszyńskiego, paniom: Leokadii, Agnieszce, Janinie, Katarzynie, Grażynie, Klaudii, Jadwidze oraz Maksymilianowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 10. Kolekta dzisiejsza na renowację Katedry w Katowicach. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać. Przewidywane zakończenie prac remontowych w połowie września.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów - drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  Czwartek -  Wspomnienie św. Bernarda, opata i dK.
  Piątek – Wspomnienie św. Piusa X, pap.
  Sobota – Wspomnienie NMP Królowej.
 3. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, paniom: Irenie, Anecie, Bogusławie, Justynie, Magdalenie i Katarzynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i Makuszyńskiego.
 4. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. W przyszłą niedzielę na renowację Katedry w Katowicach. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020 r.

 1. Od soboty weszły nowe rozporządzenia odnośnie stanu epidemicznego
  z podziałem na poszczególne powiaty. W 25 ust. 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia br czytamy: „zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać
  w obszarze czerwonym pod warunkiem, że (...) w budynkach kultu religijnego znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny”.
  W naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć ok. 130 osób. Poza budynkiem kościoła może uczestniczyć do 150 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa (również poza budynkiem kościoła).
 2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo
  i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. W sobotę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 i 10.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego. Podtrzymajmy piękną tradycję.
 4. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Szczegóły na plakacie.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. ul. Reja 9-23, paniom: Bronisławie, Jolancie i Sylwii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
 6. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 7. We wtorek zapraszam osoby chętne do pomocy przy malowaniu korytarza pod kościołem.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020 r.

 1. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień - zachęcam do zachowania trzeźwości
  i abstynencji.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zachęcam do udziału w Mszach św. i do skorzystania z Sakramentu pokuty by dobrze przeżyć dni Eucharystyczne.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.
  Czwartek -  Święto Przemienienia Pańskiego. I Czwartek Miesiąca
  Piątek – I Piątek Miesiąca.
  Sobota – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 7. 16 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Szczegóły na plakacie.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej, paniom: Władysławie, Katarzynie, Karolinie i dwom paniom Lucynom. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Reja 9-23.
 9. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy numer „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020 r.

 1. W sobotę obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców dlatego dziś po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień - zachęcam do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza Św. w intencji Róż Różańcowych i wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą Św. Różaniec – Serdecznie zapraszam.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Środa – Wspomnienie św. Marty
  Piątek -  Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
  Sobota – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego. I Sobota Miesiąca.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 10-18 i ul. Łąkowej, paniom: Janinie, Iwonie, Karolinie, Katarzynie, Dominice oraz Tomaszowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020 r.

 

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. W sobotę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Zapraszam w przyszłą niedzielę na godz. 10.00 na Mszę Św. w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.
  W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w sobotę i w niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Środa – Święto św. Marii Magdaleny.
  Czwartek – Święto św. Brygidy, patronki Europy
  Piątek -  Wspomnienie św. Kingi, dz.
  Sobota – Święto św. Jakuba, Apostoła.
  Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 4. W sobotę Różaniec przed poranną Mszą Św. czyli o godz. 7.30. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-5
  i 2-8, paniom: dwom Bronisławom, Magdalenie, Jolancie, Wiesławie, Weronice i Izabeli. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 10-18 i ul. Łąkowej.
 6. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek.
  Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przeprowadzany remont.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” i naszej ‘Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszam na spotkanie „Radę Parafialną”.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  Środa – Wspomnienie św. Bonawentury.
  Czwartek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 5. W sobotę Różaniec przed poranną Mszą Św. czyli o godz. 7.30. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 11-38, paniom: Elżbiecie, Annie, Róży i Bronisławie oraz panom Adamowi, Marcinowi i Zenonowi za koszenie traw. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Owocowej 1-5 i 2-8.
 7. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek.
  Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przeprowadzany remont.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.
 9. Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza na film pt: ”NIEPLANOWANE”. Projekcja w niedzielę 19 lipca o godz. 18.30 – szczegóły na plakacie.
  Bilety zakupione przed 15 marca zachowują ważność. Jeśli posiadaczowi biletu nie odpowiada termin projekcji, może zwrócić bilet w kasie GOK tylko do16 lipca.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
  W okresie wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 2. W poniedziałek Wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych – Święto patronalne Apostolstwa chorych. Pamiętajmy o wszystkich naszych chorych w modlitwie.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  Środa – Wspomnienie św. Jana z Dukli.
  Sobota – Święto św. Benedykta, patrona Europy.
 5. W sobotę Różaniec przed poranną Mszą Św. czyli o godz. 7.30. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1-9, paniom: dwom paniom Halinom, Iwonie, Bogusławie, Klaudii, Justynie, Jadwidze, Danucie, Milenie i Szymonowi oraz panom Zbigniewowi i Robertowi za koszenie traw. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
 7. Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień na potrzeby parafii, na wykonanie remontu łazienek i salek. Przed kościołem dziś zbiórka na poszkodowanych w wyniku powodzi na Podkarpaciu. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020 r.

 1. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 2. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim: dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy by był to czas nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy w tym czasie o Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi.
 3. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. W okresie wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 4. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 7.00
  i o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 6. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w Pierwszy Czwartek i w Pierwszy Piątek miesiąca od godz. 17.00.
 7. Od przyszłej soboty Różaniec będzie pół godziny przed poranną Mszą Św. czyli o godz. 7.30. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Rozpoczęliśmy przebudowę pomieszczeń w dolnej części kościoła. Za utrudnienia z tego wynikające przepraszam i jednocześnie zwracam się z prośbą o wsparcie materialne jak i osobowe. Za każdą okazaną pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ulic Korczaka, Lipowa, Sienkiewicza, Rolnicza, Podlesie i Boczna, paniom: trzem paniom Danutom, Monice, Zofii, Annie oraz panom Tomaszowi i Damianowi za przycięcie traw. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 1-9.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii, na wykonanie remontu łazienek i salek. Za tydzień na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. W gablotkach umieszczona jest Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób, które otrzymały
  lub w najbliższym czasie otrzymają skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.