Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.
 2. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękuję naszym Organistom za posługę, dziękujemy Mężczyznom i pani Jadzi za śpiew psalmów responsoryjnych. Wam, drodzy parafianie za piękny śpiew w czasie Mszy Św. i nabożeństw.
 3. W czwartek od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
 4. W sobotę wspominamy św. Tarsycjusza, patrona Służby Liturgicznej Ołtarza czyli ministrantów i osób czytających podczas Mszy św. (lektorów). Zachęcam do udziału w tym dniu w Mszy św. i modlitwy za wszystkich posługujących przy ołtarzu.
 5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Również w przyszłą niedzielę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 7. Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema paniom: Honoracie i Jolancie oraz panu Arkadiuszowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła oraz nowego Krzyża Misyjnego a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Za montaż kamery pragnę serdecznie podziękować panom: Sławomirowi Sacewiczowi i Janowi Tekla.
  W związku z nowym Krzyżem Misyjnym pragnę gorąco podziękować panom Janowi Pękal i Mirosławowi Gąsior za drzewo a Strażakom  OSP Golasowice wraz z prezesem  Tomaszem Lazar za montaż Krzyża.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
 2. W środę 11 listopada przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 7.00.
 3. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
 4. Niedziela 17 listopada przeżywana jest w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 5. Na mocy DEKRETU Stolicy Apostolskiej do końca listopada można zyskać Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Wobec zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15m2 od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 27 osób.
 7. W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. w niedzielę do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 11.15.
 8. Od tej niedzieli ponownie uruchamiamy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej. W niedzielę będzie transmitowana Msza św. o godz. 10.00 oraz modlitwa różańcowa a od następnej niedzieli nieszpory.
 9. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników paniom: Grażynie, Roksanie, Teresie, Barbarze, Ewelinie i Martynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 10. Kolekta dzisiejsza na „Renowację Katedry”. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020 r.

 

 1. Dzień dzisiejszy wyraża prawdę o powszechnym powołanie do świętości. Wskazuje na hojność Pana Boga i pogłębia nadzieję, że wszelkie rozstanie nie jest ostateczne, bo wszyscy są zaproszeni do Domu Ojca.
 2. O godz. 15.00 zapraszam na Różaniec za zmarłych zalecanych połączony z modlitwą za zmarłych. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie w tym roku procesji na cmentarz.
 3. W wyniku Rozporządzenie Premiera cmentarze od 31 października do 2 listopada zostają zamknięte. Apeluję o rozsądek.
 4. Jutro w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00, 15.30 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 Różaniec za Zmarłych Zalecanych.
 5. Zapraszam na różaniec za zmarłych zalecanych w tygodniu do piątku o godz. 16.30 a w sobotę o 7.30 i 15.30. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 msze św.: 02.11 (poniedziałek) g. 17.00; 08.11 (niedziela) godz.10.00; 18.11 (środa) godz.7.00; 28.11 (sobota) godz. 8.00 oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada. Zalecki za zmarłych można składać do koszyczka przy ambonce
 6. Od południa dzisiejszego dnia do końca listopada (na mocy DEKRETU Stolicy Apostolskiej) można zyskać Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych; odmówienie modlitw Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz przyjęcie w tym dniu komunii świętej i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (spowiedź święta).
 7. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 8. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna podczas której poświęcimy Skarbce Modlitw i Pieśni.
 9. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym miesiącu nie będzie spotkań: dla rodziców dzieci przed I Komunią Świętą oraz dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 10. Przypominam, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 55 osób. W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. od tej niedzieli do odwołania będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 11.15
 11. Od 2 listopada (poniedziałek) Msze św. wieczorne w tygodniu będą o 17.00.
 12. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom
  Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak paniom: Izabelli, Anecie i Sylwii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 13. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na „Renowację Katedry”. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia Duszpasterskie 25.10.2020

 1. Dziś wspominamy dzień Poświecenia Naszego Kościoła. Z wdzięcznością myślimy o ks. Janie Skoliku i wszystkich budowniczych, którzy wznieśli tak szybko tę Świątynię. Dziękujemy przede wszystkim Bogu za łaskę tego kościoła a ludziom za wiarę i poświęcenie. Dziś jest również dzień aby złożyć Wam, Drodzy Darafianie szczere podziękowania. Przede wszystkim za tą troskę duchową: za udział w Mszach św. i nabożeństwach ale również za troskę materialną na rzecz naszej świątyni: za ofiary materialne, za dbałość o czystość kościoła i wygląd wokół niego. Za dekoracje, za każdą Waszą pomoc i zaangażowanie.
 2. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 55 osób.
  W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. od przyszłej niedzieli do odwołania będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 11.15
 3. Zapraszamy wszystkich parafian na ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe: W niedzielę o godz. 15.00; w tygodniu o godz. 17.30.
 4. W związku z sytuacją epidemiczną odwiedziny chorych odbędą się w późniejszym terminie. Istnieje możliwość indywidualnego zgłoszenia do odwiedzin z posługą sakramentalną osoby chorej lub starszej.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.15 i 16.00. O godz. 15.00 zapraszam na Różaniec za zmarłych zalecanych połączony z modlitwą za zmarłych. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie w tym roku procesji na cmentarz.
 6. Od 2 listopada (poniedziałku) Msze św. wieczorne w tygodniu będą o 17.00.
 7. Zalecki za zmarłych można składać do koszyczka przy ambonce. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 msze św.: 02.11 (poniedziałek) g. 17.00; 08.11 (niedziela) godz.10.00; 11 (środa) godz.7.00; 28.11 (sobota) godz. 8.00 oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada.
 8. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych:
  środa od 16.30 – dzieci kl. 4, 5 i 6
  czwartek od 16.30 – młodzież oraz uczniowie kl. 7 i 8
  Piątek od 16.30 – dorośli.
  Spowiedź jest jednym z warunków uzyskania odpustu zupełnego.
 9. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła młodzieży, która w środę przystąpiła do sakramentu bierzmowania i ich rodzicom. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 10. Kolekta dzisiejsza i 1 listopada na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Są jeszcze wolne intencje w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 12. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszym modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
 2. Dziś przypada święto św. Łukasz Ewangelisty, patrona Służby zdrowia. Z tej okazji zapraszam w poniedziałek na godz. 18.00 na Mszę świętą w ich intencji. Po Mszy świętej spotkanie pracowników Służby Zdrowia przy kawie.
 3. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych
  w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 100 osób.
 4. W środę 21 października podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież ubiegłorocznej kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Marka Szkudło. W tym dniu również Msza św. o godz. 7.00 po której odmówimy Różaniec.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwa Różańcowe: W niedzielę o godz. 15.00; w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; (w środę o godz. 7.30) w soboty dwa razy o 8.30 i 15.30.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy w tym dniu wszystkim, którzy wznieśli tę świątynię. Pamiętajmy o wszystkich, którzy utrzymują ten kościół. Modlimy się za wszystkich budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni.
 7. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Tęczowej i ul. Skargi paniom: Antoninie, Andżelice, Dominice, Aurelii i Anecie. W tym tygodniu we wtorek i piątek zapraszam młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.
 8. Można składać Zalecki za zmarłych do koszyczka przy ambonce. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 4 Msze św.:
  02.11 (poniedziałek) g. 17.00;
  18.11 (środa) godz.17.00;
  25.11 (środa) godz.7.00;
  28.11 (sobota) godz. 8.00
  oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada.
 9. Kolekta dzisiejsza na misje. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom a parafiankom z Zespołu Charytatywnego dziękuję za przeprowadzenie zbiórki.
 2. Zapraszam do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.30.
 3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Różaniec w tym dniu po Mszy Świętej połączony z nabożeństwem i procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 4. W środę 14 października Dzień Nauczyciela – z tej okazji zapraszam w czwartek 15 października o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. zapraszam na kawę do salek.
 5. W środę 21 października podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież ubiegłorocznej kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  Próby przed sakramentem Bierzmowania:
  poniedziałek 12 października o godz. 18.30
  piątek 16 października o godz. 18.30
  obecność obowiązkowa.
 6. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Orzeszkowej paniom: Ewie, Irenie i Zuzannie. W tym tygodniu zapraszam mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Tęczowej i ul. Skargi.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na „Misje”. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Od wtorku można zamawiać Msze Święte na nowy 2021 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020 r.

 1. Przeżywamy październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy
  o 7.30 i 15.30.
 2. W październiku dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 3. W środę 7 października przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam na Mszę św. wszystkich członków Żywego Różańca i czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy parafian do włączenia się do Rodziny Różańcowej.
 4. W sobotę 10 października odbędzie się IX pielgrzymka Żywego Różańca
  i innych wspólnot maryjnych do katedry. Z uwagi na zagrożenia epidemiczne do udziału w pielgrzymce zachęcam głównie tych, którym pozwala na to stan zdrowia.
 5. W przyszła niedzielę 11 października przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 41-51,
  ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej paniom: Jolancie, Jadwidze, Stefanii, Marcie i Janinie. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej.
 7. Kolekta dzisiejsza tradycyjnie zwana „świętopietrze” na rzecz Ojca Świętego Franciszka – na Jego apostolską i charytatywną posługę. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misji” zostanie przeprowadzona 9 października w godzinach dopołudniowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem w czwartek 8 października i w piątek w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach i na ulotkach z tyłu kościoła.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos – za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Dziś Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za dar chleba i naszego codziennego pożywienia. Dziękujemy rolnikom, ogrodnikom, hodowcom i wszystkim producentom żywności. Dziękujemy Starostom Dożynkowym – państwu Wożgin i dzieciom oraz wszystkim ofiarodawcom darów dożynkowych. Dziękuje Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”. Dziękuję za dekorację ołtarza i kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali tegoroczne dożynki.
 3. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00
 4. Od czwartku rozpoczynamy październik – miesiąc większej i wspólnej Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.30; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.30.
 5. W października dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 6. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 7. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna podczas której poświęcimy Różańce dzieci. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Świętą.
 8. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 9. Spowiedź: dzieci kl. 4, 5, 6 w czwartek od godz. 17.00;
  Kl. 7 i 8 w piątek od godz. 17.00
 10. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom Kraszewskiego 27-39 paniom: Krystynie i Beacie. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 41-51, ul. Św. Franciszka
  i ul. Cieszyńskiej.
 11. Po Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste otwarcie dolnej części kościoła po remoncie. Zapraszam z tej okazji wszystkich na słodki poczęstunek.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierali przeprowadzany remont czy to fizycznie czy materialnie. Bóg zapłać Fundacji JSW za dofinansowanie. Szczególne podziękowania dla panów Jana Tekla i Henryka Stuchlik oraz państwa Kozłowskich. Dziękuję panom: Zbigniewowi, Robertowi, Jerzemu, Wiesławowi, Henrykowi, Józefowi, Dariuszowi, Jakubowi, Rafałowi, Grzegorzowi i Mateuszowi, Robertowi i Danielowi. Dziękuję wszystkim Paniom, które porządkowały salki po remoncie.
 13. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, za tydzień kolekta tradycyjnie zwana „świętopietrze” na rzecz Ojca Świętego Franciszka – na Jego apostolską i charytatywną posługę. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.
 4. W czwartek 24 września po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 5. W sobotę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę 21 października 2020 r. podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania a wyrażają taką wolę proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
  Starostami Dożynek będą państwo Zygmunt i Aniela Wożgin. Towarzyszyć im będą dzieci naszej szkoły.
 9. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Mirosławie, Barbarze, Lenie, Danucie i panom: Grzegorzowi i Mateuszowi. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-39.
 11. W czwartek i piątek zapraszam osoby do pomocy przy sprzątaniu i porządkowaniu dolnej części naszego kościoła.
 12. Otwarcie dolnej części naszego kościoła w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00
 13. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii . Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą jest o. Krzysztof Urbański – Karmelita Bosy z Ukrainy, który w tym roku prowadził nasze Misje Parafialne.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże. Na prośbę papieża Franciszka Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.
 4. W czwartek 17 września po Mszy św. szkolnej spotkanie z rodzicami dzieci III, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Św.
 5. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszam w tym dniu Mszę św. młodzież szczególnie przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży z ubiegłorocznej kl. VIII.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii młodzieży z ubiegłorocznej kl. VIII zostanie udzielony w środę 21 października 2020 r. podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. W piątek o godz. 19.00 nauka przed sakramentem Chrztu Św.
 8. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Kochanowskiego 15-26 paniom: Róży, Małgorzacie, Emilii i Iwonie. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Bóg zapłać Paniom, które odpowiedziały na apel i porządkowały salki. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła  na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za dekorację naszego kościoła. Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych, którzy ufundowali Obrus Maryjny na nasz Stół Ołtarzowy.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii na dokończenie prac remontowych. W przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.