Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 3. Dalej Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Ze względu na czas epidemii w myśl zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego nie urządzamy osobnych nabożeństw. Po każdej mszy św. zachęcam do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej.
 6. I Komunia Święta dzieci kl. III została przeniesiona z 10 maja na 6 września.
 7. Msza św. w I rocznicę Komunii z 17 maja zostaje również przeniesiona. Termin zostanie jeszcze ustalony.
 8. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.
 9. W tym tygodniu przeżywamy:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana (patrona strażaków).
  Środa – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  Piątek – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. Głównego patrona Polski.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, Staffa i ul. Kossak paniom: Sylwii, Anecie, Izabeli, Dagmarze i Małgorzacie. Dziękuję pani Bogusławie i panu Zbigniewowi za pomoc z zagospodarowaniu nowego miejsca przy krzyżu misyjnym.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne
  i ofiary składane osobiście. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020 r.

 1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
 2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 3. Od 20 kwietnia weszły nowe rozporządzenia odnośnie udziału wiernych w Mszach Świętych. Z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2 – w naszym kościele, po przeliczeniu metrażu, jednorazowo mogą uczestniczyć 23 osoby. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa.
 4. Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 5. Dalej Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 6. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 7. We wtorek w naszym kościele przez cały dzień będzie wystawiona replika obrazu Matki Bożej Piekarskiej – zachęcam do indywidualnej modlitwy szczególnie polecam intencje ustania epidemii oraz klęski suszy. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, ilości osób, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa.
 8. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Od piątku rozpoczynamy maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Ze względu na czas epidemii w myśl zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego nie urządzamy osobnych nabożeństw. Po każdej mszy św. zachęcam do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej.
 10. Ze względu na przypadającą 3 maja 4 Niedzielę Wielkanocną Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zdecydowała, że uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzone w tym roku w sobotę 2 maja.
 11. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30
  w intencji ustania epidemii.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej paniom: Gabrieli, Andżelice, Dominice, Bernadecie, Eugenii, Paulinie oraz panu Tomaszowi.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne i ofiary składane osobiście. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

 1. Od dnia 20 kwietnia weszły nowe rozporządzenia odnośnie udziału wiernych w Mszach Św. Z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2. Po przeliczeniu metrażu w naszym kościele mogą jednorazowo uczestniczyć 23 osoby. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące stosownego dystansu
  oraz zasłaniania ust i nosa.
 2. Wszystkie Msze św. z naszego kościoła są cały czas transmitowane poprzez łącza internetowe –
  odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 3. Kościół jest otwarty do osobistej modlitwy ciągu tygodnia i w niedzielę cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
  W sobotę od 8.00 do 16.00.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020 r.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Od poniedziałku wchodzą nowe rozporządzenia odnośnie stanu epidemicznego. Arcybiskup katowicki przywraca możliwość celebrowania Mszy Świętych w niedziele i w tygodniu z udziałem wiernych z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele mogą jednorazowo uczestniczyć 23 osoby. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa. Szczegóły rozporządzenia zamieszczone są na stronie internetowej oraz w gablotkach.
 3. Dalej Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 4. Przypominam, że w ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 6. Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
  W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczen., głównego patrona Polski.
  W sobotę Święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu Msza św. o godz. 8.00 w intencji rolników a po Mszy św. będziemy modlili się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
 8. W tym tygodniu zapraszam do prac porządkowych mieszkańców ul. Dąbrowskiej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne i ofiary składane osobiście.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę podjazdu do naszego kościoła. Do tej pory udało się zebrać ok. 5 000 zł. Całkowity koszt to ok. 52 000 zł. Jako Parafia musimy zebrać trochę ponad 10 000.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia podwójny numer „Gość Niedzielny”, nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nasza Gazetka Parafialna.
 12. Życzę by Chrystus Miłosierny obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020 r.

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem.Przez okres Wielkiego Postu przygotowywaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach w naszych rodzinach. Niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia zwłaszcza w tym szczególnym dla nas czasie.
 2. Jutro 2 dzień Wielkanocnej Radości. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 11.00
 3. Oktawa Wielkanocna kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia – zapraszam do codziennego odmawiania Koronki przed Mszami Św. Jutro przed Mszą o godz. 11.00 a Środę po Mszy o godz. 7.00.
 4. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 6. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła, prac porządkowych wokół oraz za ofiarę parafianom ul. Kraszewskiego 27-51 oraz ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska paniom: Krystynie, Janinie, Jolancie, Jadwidze i Magdalenie. W tym tygodniu, we wtorek, do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Orzeszkowej.
 8. Dziękuję budowniczym ciemnicy, dekoracji na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim parafianom za serdeczną życzliwość i otwartość. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne i ofiary składane osobiście.
 9. Rozpoczęliśmy budowę podjazdu do naszego kościoła. Całkowity koszt to ok. 52 000 zł. Parafia dostała dofinansowanie do inwestycji z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej w wysokości 41 760. Jako parafia musimy zebrać ok. 10 000. Polecam tę intencji waszej ofiarności.
 10. Została uruchomiona możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia podwójny numer „Gość Niedzielny”. Oraz nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla młodszych czytelników.
 12. Życzę by Zmartwychwstały Pan obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością. Niech napełni Wasze serca pokojem byście mogli się dzielić z nim ze swoimi bliźnimi. Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020 r.

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ze względu za sytuację w jakiej się znajdujemy błogosławieństwo palm będzie podczas każdej Mszy św. transmitowanej w telewizji lub przez łącza Internetowe.
 2. Została uruchomiona możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Parafialnej – zachęcam wszystkich do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach.
 3. W związku z „Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego” do odwołania Msze Św. celebrowane będą bez udziału wiernych. Również  Obrzędy Triduum Paschalnego i nabożeństwa będą się odbywały bez udziału wiernych – proszę o duchową łączność.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. W Środę o godz. 20.00 zapraszam poprzez łącza internetowe do uczestnictwa w Nabożeństwie Pokutnym – by wzbudzić żal doskonały, który przynosi przebaczenie wszystkich grzechów, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe. Chciejmy z czystym sercem przeżyć Święte Triduum Paschalne.
 6. Nabożeństwo Pokutne zakończymy modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim.
 7. Zachęcam wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 8. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
 9. WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00
 10. WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa o godz. 8.00
  LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. – Ważnym elementem tej liturgii jest adoracja krzyża, która nawiązuje do trwania pod krzyżem Chrystusa – Maryi i umiłowanego ucznia, Jana. Jednak w ten Wielki Pątek nie możemy tego uczynić. Dlatego w czasie liturgii w chwili ciszy wszyscy adorujmy wcześniej przygotowane domowe krzyże, wpatrując się w Ukrzyżowanego w swoich Kościołach domowych i w milczeniu zawierzajmy Mu siebie samych i nasze rodziny.
  W wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do Mszy Św. Wigilii Paschalnej.
 11. WIELKA SOBOTA – Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki z „Błogosławieństwem stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego” które można zabrać by wspólnie, w gronie najbliższych, dobrze przeżyć Uroczysty Posiłek.
  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20.00. Na czas liturgii proszę o przygotowanie świec.
 12. Zapraszam w tym tygodniu mieszkańców Kraszewskiego 27-51 oraz ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska do sprzątania kościoła i prac porządkowych wokół by przygotować naszą świątynię na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 13. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, Paschaliki w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą - Paschalik, który zapłonie przy śniadaniu w Niedzielę zmartwychwstania staje się „Wielkanocnym Światłem w naszych domach'. Świeca Caritas staje się w ten sposób symbolem naszej jedności i solidarności z potrzebującymi oraz znakiem miłosierdzia.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Od piątku będzie do nabycia podwójny numer „Gość Niedzielny”.
 15. Dziękuję wszystkim parafianom za serdeczną życzliwość i otwartość tak potrzebną nam wszystkim. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poprzez konto parafialne i ofiary składane osobiście. Pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparciu i modlitwie za całą wspólnotę parafialną.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020 r.

 1. Od 5 Niedzieli rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. W związku z „Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego” do odwołania Msze Św. celebrowane będą bez udziału wiernych, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę o ustalonych wcześniej godzinach – proszę o duchową łączność w czasie sprawowanej Eucharystii.
 3. W tym tygodniu uruchomimy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona ukaże się na naszej Stronie Internetowej – zachęcam wszystkich do duchowego uczestnictwa.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00 a w sobotę i w niedzielę do godz. 16.00.
 5. Zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 6. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Barbarze i Mirosławie. W tym tygodniu nie będzie przewidzianego sprzątania zapraszam jednak po niedzieli Palmowej mieszkańców  ul. Kraszewskiego 27-39 oraz ul. Kraszewskiego 41-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska do sprzątania kościoła i prac porządkowych wokół by przygotować naszą świątynię na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 8. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, Paschaliki – dar dla ubogich – w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 9. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, „Gość Niedzielny” informuje o wstrzymaniu kolportażu parafialnego 'Gościa Niedzielnego'.
 10. Dziękuję wszystkim za serdeczną życzliwość i otwartość tak potrzebną nam wszystkim. Pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparciu i modlitwie za całą wspólnotę parafialną.

PILNE OGŁOSZENIA

 1. Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, ZARZĄDZAM AŻ DO ODWOŁANIA CELEBROWANIE WSZYSTKICH MSZY ŚW. I TRIDUUM PASCHALNEGO BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH.
 2. W związku z „Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego” do odwołania Msze Św. celebrowane będą bez udziału wiernych, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę o ustalonych wcześniej godzinach – proszę o duchową łączność w czasie sprawowanej Eucharystii.
 3. Kościół pozostaje otwarty codziennie od godz. 800 do godz. 1730 – nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. Bez udziału wiernych będą również Celebrowane Obrzędy Triduum Paschalnego.
 5. Proszę o zapoznanie się z całym Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego zamieszczonym na Stronie Startowej naszej parafii, na stronie Archidiecezji Katowickiej bądź w gablotce parafialnej.
 6. Ze względu iż w tym roku nie będzie święcenia potraw w Wielką  Sobotę z tyłu kościoła są wyłożone kartki z 'Błogosławieństwem Stołu Przed Uroczystym Posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego'
 7. Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy i pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparcia całej wspólnoty parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 r.

 1. W związku z zaistniała sytuacją w jakiej znaleźliśmy się apeluję do wszystkich o ostrożność, rozwagę i rozsądek.
 2. W związku z rozporządzeniem dot. Stanu Epidemicznego o zakazie zgromadzeń pow. 50 osób oraz powołując się na dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., udzieloną przez Metropolitę Katowickiego, proszę wszystkich parafian o ograniczenie uczestnictwa we Mszach św. do osób bezpośrednio związanych z przyjętą intencją Mszy św.
 3. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00 a sobotę do godz. 16.00.
 4. Codziennie od 17.00 do 18.00 wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Suplikacjami.
 5. W środę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Św. o 7.00 i 18.00.
 6. Zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła i obejścia wokół kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26 paniom: Róży, Małgorzacie, Ewie, Monice, Emilii oraz Bartkowi i Łukaszowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
  Proszę również osoby chętne do codziennej dezynfekcji elementów naszego kościoła z troski o dobro wspólne po wieczornych Mszach Św.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezję – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, paschaliki – dar dla ubogich - w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 10. Można składać ofiary za miejsca grobowe na naszym cmentarzu oraz za miejsca w ławkach.
 11. Do nabycia nasza Gazetka Parafialna.
 12. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, 'Gość Niedzielny' informuje o wstrzymaniu kolportażu parafialnego 'Gościa Niedzielnego'.

WAŻNE OGŁOSZENIA

 1. W związku z zaistniała sytuacją w jakiej znaleźliśmy się apeluję do wszystkich o rozwagę i rozsądek.
 2. Proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski oraz z Zaleceniami Szczegółowymi Metropolity Katowickiego. Przypominam, że wiernym została udzielona dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Została ona rozszerzona na wszystkich wiernych, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, nie popełnia żadnego grzechu ten, kto nie będzie na Eucharystii. Wszyscy wierni mogą więc spokojnie pozostać w domach uczestnicząc w sposób duchowy za pośrednictwem transmisji telewizjnych lub radiowych.
 3. W związku z rozporządzeniem dot. epidemii koronawirusa o zakazie zgromadzeń pow. 50 osób oraz powołując się na dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św, udzieloną przez Metropolitę Katowickiego, usilnie proszę wszystkich parafian o przestrzeganie tych rozporządzeń i zaleceń rady stałej episkopatu i naszego metropolity
 4. Arcybiskup Wiktor Skworc ogranicza możliwość uczestnictwa we Mszach św. wyłącznie do osób bezpośrednio związanych z przyjętą intencją Mszy św. lub w przypadku pogrzebu tylko do najbliższej rodziny.
 5. Na chwilę obecną nie ulega zmianie porządek Mszy św., jednak musimy zastosować się do tych rozporządzeń Księdza Arcybiskupa. Msze św. niedzielne i w tygodniu zostaną odprawione normalnie, jednakże z wymaganym ograniczeniem.
 6. W związku z zaistniałą sytuacją są zawieszone odwiedziny chorych oprócz wezwań do konających.
 7. Od poniedziałku kościół będzie otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 8. Codziennie od 17.00 do 18.00 wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Suplikacjami.
 9. Na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Bpa Stanisława Gądeckiego zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 10. Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy i pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparcia całej wspólnoty parafialnej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.