Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na procesję Bożego Ciała – tegoroczna trasa będzie na ulicy Kwiatowej.
 3. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą przy domu Państwa Tomala, Janecki. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ul. Kwiatowej. Proszę o udekorowanie trasy procesji.
 4. Podana trasa Procesji Bożego Ciała, z prośbą o przygotowanie Ołtarzy, zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 5. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, szczególnie tegoroczne dzieci I – komunijne w strojach. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
 6. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00 oraz na rozpoczęcie procesji o godz. 10.00.
 7. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do czwartku 15 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 8. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, w środę od godz. 6.30.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 9-23, Paniom: Bronisławie, Jolancie i Sylwii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Reja 5, 11 i ul. Nałkowskiej.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta w „Boże Ciało” i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 12. Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza do odwiedzenia mobilnej wystawy fotograficznej „Podaruj dobro jak MY”. Wystawa prezentuje codzienność pracy Parafialnych Zespołów Caritas naszej Archidiecezji.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
 4. W poniedziałek, tradycją lat ubiegłych zapraszam po Mszy Św. na spotkanie przy Grocie Maryjnej i przy tradycyjnej jajecznicy. Dla występujących dzieci przewidziano nagrody.
 5. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca.
 6. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 7. W czwartek 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą Szkolną o godz. 18.00 w intencji wszystkich dzieci ze szczególnym błogosławieństwem
 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę 3 czerwca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 10. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie na ulicy Kwiatowej. Początek procesji o godz. 10.00 Mszą Świętą. O przygotowanie Ołtarzy proszę poszczególne grupy parafialne i mieszkańców ul. Kwiatowej.
  Godz. 10.00 Msza Św. – przy domu Państwa Tomala, Janecki – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę wspólnotę „Dzieci Maryi” i „Ministrantów”.
  I Ołtarz – Kwiatowa 2 przy domu państwa Pękal – o pomoc w przygotowanie ołtarza proszę młodzież, która przystąpiła w tym roku do sakramentu Bierzmowania.
  II Ołtarz – Kwiatowa 9 przy domu państwa Gruszczyk, Szafarczyk – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę mieszkańców ul. Kwiatowej.
  III Ołtarz – Kwiatowa 24 A przy domu Państwa Skorupka – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Parafialną Radę Duszpasterską.
  IV Ołtarz – Kwiatowa 31 przy domu Państwa Delijewski, Sobkowicz – o pomoc w przygotowanie miejsca proszę Rodziców dzieci „I – wszo Komunijnych”.
 11. Podana trasa Procesji Bożego Ciała z prośbą o przygotowanie Ołtarzy zamieszczona jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 8-18 i ul. Łąkowej, Paniom: Barbarze, Iwonie, Janinie, Katarzynie, Marioli oraz Tomaszowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Reja 9-23.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

BOŻE CIAŁO 2023 r.

OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO

 

TRASA:

Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie na ulicy Kwiatowej.

 

Godz. 10.00 Msza Św. – przy domu Państwa Tomala, Janecki –

O pomoc w przygotowanie miejsca proszę WSPÓLNOTĘ „DZIECI MARYI” I „MINISTRANTÓW”.

 

I OŁTARZ – Kwiatowa 2 przy domu państwa Pękal:

O pomoc w przygotowanie ołtarza proszę MŁODZIEŻ, KTÓRA PRZYSTĄPIŁA W TYM ROKU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA WRAZ Z RODZICAMI.

Spotkanie organizacyjne Poniedziałek 29 maja o godz. 17.00 Kwiatowa 2.

 

II OŁTARZ – Kwiatowa 9 przy domu państwa Gruszczyk, Szafarczyk:

O pomoc w przygotowanie miejsca proszę MIESZKAŃCÓW UL. KWIATOWEJ.

 

III Ołtarz – Kwiatowa 24 A przy domu Państwa Skorupka:

O pomoc w przygotowanie miejsca proszę PARAFIALNĄ RADĘ DUSZPASTERSKĄ.

 

IV Ołtarz – Kwiatowa 31 przy domu Państwa Delijewski, Sobkowicz:

o pomoc w przygotowanie miejsca proszę RODZICIE TEGOROCZNYCH DZIECI I-KOMUNIJNYCH.


Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
 3. W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji wszystkich Matek.
 4. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 7. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej jeszcze w czasie wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca.
 8. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 28 maja br. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 9. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie na ulicy Kwiatowej. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Owocowej 8-18 i ul. Łąkowej.
 11. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii – kolekta przeznaczona na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023 r.

 1. Dziś dzieci kl. III, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie.
 2. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
 3. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
 4. Dziękuję pani katechetce Agnieszce za oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i nabożeństwa dziękczynnego.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się o godz. 17.30 przy Krzyżach Naszej Parafii:
  Poniedziałek – Nabożeństwo przy Krzyżu na ul. Kraszewskiego 35 (koło państwa Burek).
  Wtorek – Nabożeństwo przy Krzyżu na ul. Reja (koło państwa Makowskich).
  Środa – Nabożeństwo przy Krzyżu na parafialnym parkingu.
 6. W środę po Mszy Św. zapraszam na spotkanie do kościoła Parafialną Radę Duszpasterską.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed sakramentem Chrztu Św.
 8. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 maja, dzieci kl. IV na Mszy św. o godz. 10.00 będą przeżywały 1 rocznicę Komunii Świętej.
 10. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 18 maja po Mszy Św. wieczornej.
 11. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 12. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 28 maja br. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Istnieje możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu na pielgrzymkę. Wyjazd o godz. 6.30 koszt 30 zł od osoby. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli.
 13. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I Komunię Świętą. tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy rodziców dzieci przeżywających 1 rocznicę Komunii Świętej.
 14. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2023 r.

 1. Witam w naszej Wspólnocie Parafialnej O. Eugeniusza Kantora, który wygłosi słowo Boże i zbierze przed kościołem ofiary na cele misyjne.
 2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec. Ze względu na „Dzień Fatimski” nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego o godz. 15.30.
 4. Za tydzień, w niedzielę 14 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
 5. O godz. 15.00 nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem Dzieci za dar I Komunii Świętej.
 6. Próby przed I Komunią Świętą we wtorek i piątek po wieczornej Mszy Św.
 7. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed komunią w sobotę o godz. 9.00.
 8. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 21 maja o godz. 10.00.
 9. Próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek 18 maja po Mszy Św. wieczornej.
 10. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w katowickiej Katedrze w sobotę 13 maja. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-7 i 2-6 Paniom: Magdalenie, Weronice, Wiesławie i dwom Paniom Bronisławom. Dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za porządkowanie terenu wokół kościoła. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 12. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem Katedry i Kurii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023 r.

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. W środę 3 Maja przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. W poprzednich intencjach (Gazetka Parafialna) Msza Św. W tym dniu była zapisana o 18.00 – za zaistniałą pomyłkę przepraszam. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Nabożeństwo Majowe.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 5. W sobotę, 6 Maja, w czasie Mszy św. o godz. 14.30 nasi Strażacy czcić będą swego patrona św. Floriana dziękując za opiekę i Boże błogosławieństwo.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii O. Eugeniusza Kantora, który wygłosi słowo Boże i zbierze przed kościołem ofiary na cele misyjne.
 7. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 14 maja.
 8. W związku z przygotowaniem do uroczystości I Komunii Świętej zapraszam rodziców dzieci „komunijnych” do generalnych porządków wokół kościoła w najbliższy piątek i sobotę.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 11-38 paniom: Elżbiecie, Małgorzacie, dwom Paniom Annom oraz Panu Marcinowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 1-7 i 2-6.
 10. Kolekta dzisiejsza na WŚSD. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023 r.

 1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
 2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 3. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 4. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – zachęcam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 5. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 17.30 przy Krzyżu Misyjnym.
 6. Dzieci, które uczestniczyły w Drogach Krzyżowych proszone są o przyniesienie do przyszłej niedzieli uzupełnionych plansz.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1-9 paniom: Klaudii, Jadwidze, Ewelinie, Iwonie, Bogusławie, Justynie, Edycie, Danucie i Halinie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę na WŚSD. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023 r.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Serdeczne Bóg Zapłać osobom współtworzącym Zespół Charytatywny czyli nasze parafialne Caritas za zaangażowanie i otwartość na niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Dziękuję za waszą pomoc okazywaną naszym gościom z Ukrainy.
 3. Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszam.
 4. W Czartek po Mszy Św. szkolnej zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 5. I spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą w sobotę 22 kwietnia od godz. 9.00 – szczegóły na czwartkowym spotkaniu.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie, ul. Bocznej paniom: Monice i trzem Paniom Danutom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowa 1-9.
 8. Kolekta dzisiejsza na Caritas archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
  Życzę by Chrystus Miłosierny obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością.

Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023 r.

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu przygotowywaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach w naszych rodzinach.
 2. Zapraszam dziś na godz. 15.00 na Uroczyste Nieszpory.
 3. Jutro 2 dzień Wielkanocnej Radości. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
 4. Oktawa Wielkanocna kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia – zapraszam do codziennego odmawiania Koronki przed Mszami Św. Jutro przed Mszą o godz. 11.00. a w tygodniu przed wieczorną Mszą Św
 5. We wtorek po świętach (11 kwietnia) serdecznie zapraszam na Konwent Wielkanocny – coroczne, tradycyjne spotkanie kapłanów naszego dekanatu. Uroczystą Mszę o 11.00 będą sprawowali wszyscy kapłani Dekanatu Pawłowice pod przewodnictwem ks. Dziekana Eugeniusza Paruzela. Słowo Boże wygłosi ks. Rafał Mucha - wikariusz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  w Pawłowicach.
 6. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 43-59, Paniom: Beacie, Lucynie, Annie, Magdalenie i Alinie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie, ul. Bocznej.
 8. Dziękuję budowniczym ciemnicy, i Bożego Grobu – całej Sekcji Dekoratorskiej. Dziękuję wszystkim parafianom za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za waszą serdeczną życzliwość i otwartość. Dziękuję Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Golasowic za czuwanie przy Bożym Grobie. Dziękuję pocztom Sztandarowym za udział w Wigilii Paschalnej i Procesji Rezurekcyjnej. Dziękuje Pani Jolancie za odrestaurowanie Figury Chrystusa Zmartwychwstałego.
 9. Kolekta dzisiejsza specjalna przeznaczona na nowy konfesjonał, kaplicę Miłosierdzia Bożego i instalację fotowoltaiczną do naszego kościoła. W poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL a w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.