Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30, nauka przed Sakramentem Chrztu św.
 5. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
 6. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 8. Jest Nowy Kalendarz liturgiczny na 2022 rok. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki), Paniom: Ewie i Zuzannie oraz Panu Markowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi, ul. Tęczowej.
 10. Zostało wymienione poszycie dachu i orynnowanie nad wejściem do kościoła.
 11. Została odrestaurowana pierwsza stacji Drogi Krzyżowej.
 12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na malowanie kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą jest ks. Paweł Gajda pochodzący z naszej parafii.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 4. We wtorek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże.
 5. W czwartek 16 września zapraszam chętnych do salki pod kościołem na projekcję filmu „CHATA”.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej, Paniom: Jadwidze, Jolancie, Janinie i Grażynie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, dzieciom, szczególnie dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy  przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła  na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za dekorację naszego kościoła.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zbiórka jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na malowanie kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2022 rok.
 10. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” zostanie przeprowadzona 15 września w godzinach dopołudniowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem we wtorek 14 września. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021 r.

 1. W środę 8 września przeżywamy Uroczystość Patronalną naszej parafii – Narodzenie NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych parafian, szczególnie za zmarłych od ostatniego odpustu. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 2. W przyszłą niedzielę 12 września Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Suma odpustowa o godz. 11.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. Proszę o poczty sztandarowe oraz dzieci w strojach komunijnych. Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą będzie ks. Paweł Gajda pochodzący z naszej parafii.
  Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W sobotę 11 września, przed Odpustem Parafialnym, od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 4. Ze względu na Odpust Parafialny nie będzie w sobotę 11 września Mszy Św. o godz. 16.00.
 5. Okazja do spowiedzi w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 17.00, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chciejmy dobrze przygotować się do naszego Odpustu Parafialnego.
 6. Spotkanie z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami:
  W czwartek o godz. 18.30 rodzice i dzieci przygotowujące się w tym Roku Szkolnym do I Komunii Św.
  W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 z rodzicami i młodzieżą przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza, Paniom: Mirosławie, Danucie, Barbarze, Beacie, Jadwidze, Oliwi, Lenie i Dominice oraz Panom: Grzegorzowi i Mateuszowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej.
 8. Bóg zapłać za prace wokół kościoła: za udrożnienie odpływów z rynien kościoła, oświetlenie i utwardzenie powierzchni przed gablotą zewnętrznej z ogłoszeniami, panom: Janowi, Henrykowi, Zbigniewowi, Robertowi, Adrianowi, Ireneuszowi, Henrykowi i Wiesławowi.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno – wychowawczą. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. W niedzielę 12 września przed kościołem zbiórka jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że dziś przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. funkcjonuje mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.
 11. Również dziś (niedziela 5 września) w godz. od 9.00 do 12.00 będzie możliwość zaszczepienia się w „mobilnym punkcie szczepień” przy parafii Ewangelickiej w Golasowicach. Chętnych zapraszam.
 12. Od wtorku 7 września można zamawiać Msze Święte na nowy 2022 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 13. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” zostanie przeprowadzona 15 września w godzinach dopołudniowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem we wtorek 14 września. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Nasza Gazetka Parafialna i „Gość Niedzielny Extra” – poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej, którzy będą beatyfikowani w niedzielę 12 września w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

 1. 1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, by prosić o Boże błogosławieństwo, w środę na godz. 8.00.
  O godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w szkole.
 2. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów kl. I podczas Mszy św. szkolnej w czwartek 2 września o godz. 18.00.
 3. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkoły podstawowej przed rozpoczęciem Roku Szkolnego:
  Uczniowie kl. IV – VI – w poniedziałek od godz. 17.00.
  Uczniowie kl. VII – VIII – we wtorek od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26, paniom: Róży, Monice, Ewie i Małgorzacie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno – wychowawczą. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Golasowicach zaprasza na spotkanie:
  Rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przedszkolu 30 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00.
  Rodziców uczniów klasy I (z wychowawcą), które odbędzie się 30 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00, sala 301 (I piętro).
 10. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.

ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium. Pielgrzymka jest również transmitowana za pośrednictwem mediów - drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.
 2. W piątek 27 sierpnia po Mszy św. ok. godz. 18.45 nauka przed Sakramentem Chrztu Św.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego i w intencji Rocznych dzieci.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Czwartek -  Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  Piątek – Wspomnienie św. Moniki.
  Sobota – Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, paniom: Krystynie, Barbarze i Wandzie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Kochanowskiego 15-26.
 6. Została oddana do renowacji jedna stacja naszej Drogi Krzyżowej. Przed malowaniem planujemy odrestaurowanie wszystkich stacji Drogi Krzyżowej.
 7. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do leaktury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego.
 2. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Po czasie obostrzeń zachęcam do udziału w pielgrzymce by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Można jeszcze się zapisać na wyjazd autokarem w zakrystii do czwartku 19 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 3. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i ul. Makuszyńskiego, paniom: Katarzynie, Krystynie, Jolancie, Grażynie, Klaudii i Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 5. Kolekta dzisiejsza na malowanie naszego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.
 7. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że dziś przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. funkcjonuje mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021 r.

 1. Przeżywamy sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W piątek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego. Podtrzymajmy piękną tradycję.
 4. 22 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Po czasie obostrzeń zachęcam do udziału w pielgrzymce by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do 15 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, paniom: Irenie, Anecie, Justynie, Bogusławie, Magdalenie i Katarzynie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i ul. Makuszyńskiego.
 6. Parafia zakupiła dwie „Bezdotykowe Kropielnice” zamontowane na miejscu poprzednich. Bóg zapłać Rodzicom tegorocznych dzieci komunijnych za dofinansowanie zakupu. Dziękuję panom Henrykowi i Janowi za ich zamontowanie i podłączenie.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na malowanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 9. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 15 sierpnia przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021 r.

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. Jutro, w poniedziałek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. W tym dniu kościół będzie otwarty od godz. 8.00 do Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcam do udziału w Mszach św. i do skorzystania z Sakramentu pokuty by dobrze przeżyć dni Eucharystyczne.
 4. 22 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Po czasie obostrzeń, wynikających z trwającej pandemii zachęcam do udziału w pielgrzymce by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do 15 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 5. Z dniem 1 sierpnia ks. Adam Bojdoł został ustanowiony administratorem (proboszczem) par. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach. Życzymy ks. Adamowi wielu łaski Bożych i opieki Matki Najświętszej. Msza w intencji ks. Adama, z prośbą o Boże błogosławieństwo zostanie odprawiona podczas naszego Odpustu Parafialnego 12 września o godz. 11.00.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 9 - 23, paniom: Bronisławie, Jolancie, Ewie i Irenie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
 7. Bóg Zapłać Tomaszowi i Michałowi Pękal za ufundowanie nowych „obramowań szklanych” do kartek na ławkach.
 8. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powodzie i nawałnice w naszej Ojczyźnie i całej Europie. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021 r.

 1. Dziś, 25 lipca, wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących - po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 2. Dziś po raz pierwszy, na prośbę papieża Franciszka przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 3. Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych - Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
 4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych Joachima i Annę, rodziców NMP. W nawiązaniu do dzisiejszego dnia i wspomnienia dziadków Pana Jezusa zapraszam w środę na godz. 7.00 na Mszę Św. w intencji babć, dziadków i osób starszych.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej, Paniom: Władysławie i Justynie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 9-23.
 6. Dziękuję za prace wokół kościoła (czyszczenie chodników) paniom: Bronisławie, Anecie, Bogusławie, Stanisławie, Helenie, Bożenie, Jadwidze, Grażynie, Klaudii oraz panu Zbigniewowi.
 7. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powodzie i nawałnice w naszej Ojczyźnie i całej Europie. Za każdą pomoc składam już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę, 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00 i w niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Czwartek – Święto św. Marii Magdaleny.
  - Piątek – Święto św. Brygidy, patronki Europy.
  - Sobota – Wspomnienie św. Kingi, dz.
  - Niedziela – Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 8 -18 i ul. Łąkowej, Pani Janinie i Tomaszowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej.
 6. We wtorek zapraszam chętnych do czyszczenia obejścia wokół naszego kościoła.
 7. Dzisiejsza kolekta kopertowa na malowanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.