Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2020 r.

 1. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.

 2. W poniedziałek 10 lutego nasza parafia uczestniczyła w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za liczny udział całej wspólnocie parafialnej.

 3. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Św. Szkolną.

 4. W czwartek 20 lutego po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

 5. W sobotę 22 lutego po porannej Mszy Św. Zapraszam na spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca (Róże Różańcowe).

 6. W dniach od 26 lutego do 1 marca nasza parafia będzie przeżywała Misje Parafialne. Szczegółowy plan za tydzień. Proszę już dziś o zarezerwowanie czasu na Duchową Odnowę.

 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej paniom: Justynie, Władysławie i Katarzynie.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 9 - 23.

 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna.


Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020 r.

 1. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.

 2. W poniedziałek nasza parafia ma całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 7.00 zakończenie Mszą Św. O godz. 17.00. W gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii jest umieszczony plan adoracji dla poszczególnych ulic. Zachęcamy do czuwania przy Jezusie Eucharystycznym.

 3. We wtorek we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam Chorych, starszych i ich opiekunów na Mszę św godz. 9.00 w ich intencji. W czasie Mszy Św. Udzielimy Sakramentu Chorych. Po Mszy św. zapraszam na kawę i ciasto na probostwo.

 4. W piątek Święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Jest to również wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Zapraszam na Mszę św.

 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 8-18 i ul. Łąkowej paniom: Janinie, Katarzynie, Karolinie, Iwonie, Marioli, Patrycji oraz Tomaszowi. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej.

 6. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. W przyszła niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

 

 

PLAN CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU 10 lutego 2020 r.

 

 

7.00. ul. Łąkowa i Reja.

8.00. ul. Kraszewskiego, Miłosza, Św. Franciszka,Cieszyńska.

9.00. ul. Zawadzkiego, Tuwima, Asnyka, Norwida, Skargi.

10.00. ul. Słowackiego, Makuszyńskiego, Morcinka, Spokojna.

11.00. ul. Grupa Modlitewna „Żywy Różaniec”.

12.00. ul. Prusa, Kossak, Staffa, Kochanowskiego.

13.00. ul. Lipowa, Korczaka, Nałkowskiej, Podlesie, Boczna, Sienkiewicza.

14.00. ul. Rolnicza, Fredry, Dąbrowskiej, Rolników, Tęczowa, Reymonta.

15.00. ul. Owocowa, Kwiatowa.

16.00. ul. Konopnickiej, Lema, Długa, Orzeszkowej.

17.00. MSZA ŚW. na zakończenie adoracji.

 

Dzieci i młodzież zapraszam po lekcjach wraz z rodzicami.

10 luty to w planach adoracji w archidiecezji katowickiej nasz dzień.

Drodzy parafianie zapraszam Was bardzo serdecznie w wyznaczonych godzinach albo według swoich możliwości czasowych.

Uwielbiajmy Jezusa, dziękujmy a próśb mamy bardzo wiele, tak osobistych jak
i społecznych. To ważny dzień i to ON zaprasza nas.


Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2020 r.

 1. Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W całym Kościele obchodzony jest ten dzień jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.Zapraszamy na godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.

 2. W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja bpa i męcz. Po Mszy świętej udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i innych niebezpieczeństw.

 3. W środę wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy św. poświęcimy chleb, sól i wodę.

 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 5. Spowiedź dla dzieci kl. 4, 5, 6 w czwartek od godz. 16.00; dla młodzieży kl. 7, 8 i starszej w piątek od godz. 16.00.

 6. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Świętą.

 7. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-5 i 2-8 paniom: Magdalenie, Weronice, Jolancie, Wiesławie i dwom paniom Bronisławom. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 8-18 i ul. Łąkowej.

 9. Są wolne intencje w miesiącu lutym – polecam waszej pobożności.

 10. Kolekta dzisiejsza na zakony kontemplacyjne. W przyszła niedzielę na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.


Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielę, decyzją Ojca Świętego Franciszka, obchodzimy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO – Jej celem jest ukazanie „skarbów Słowa Bożego'. Zachęcam do częstego sięgania po lekturę PISMA ŚWIĘTEGO.
  Zapraszam dziś na godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.
 2. Dla dzieci, które uczestniczyły w RORATACH 30 stycznia w czwartek zostanie zorganizowana wycieczka „ŚLADAMI STAJENEK”. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 8.00, planowany powrót ok. godz. 13.30.
 3. We wtorek zapraszam na Mszę Świętą za zmarłych w rocznicę śmierci a w piątek za solenizantów miesiąca stycznia.
 4. W sobotę 1 lutego (I sobota miesiąca) rocznicę swoich urodzin obchodzić będzie ks. Roman Grabowski. Już dziś życzymy solenizantowi wielu łask Bożych i zapraszam na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 8.00.
 5. Modlitwa Różańcowa w I sobotę miesiąca 1 lutego o godz. 7.30.
 6. W przyszła niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy Świętej poświęcimy gromnice.
  W całym Kościele obchodzony jest ten dzień jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 11-38 paniom: Małgorzacie, Bronisławie, Teresie, dwom panią Annom oraz panom Piotrowi i Szymonowi. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 1-5 i 2-8.
 8. Są wolne intencje w miesiącu lutym (szczegółowy plan w gablotkach i na stronie internetowej) – zachęcamy do zamawiania Mszy św. – polecam waszej pobożności.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę w Święto Ofiarowania Pańskiego na zakony kontemplacyjne. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz Mały Gość Niedzielny.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020 r.

 1. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność Chrześcijan. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwie Ekumenicznym, Chórom: Viola i Chórowi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Dziękuję wszystkim braciom z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pod przewodnictwem pastora Marcina Makuli a przede wszystkim wam, drodzy parafianie  za świadectwo wiary i jedności.
  W sobotę 25 stycznia na godz. 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Jedności Chrześcijan.
 2. Zakończyliśmy w parafii odwiedziny kolędowe. Bóg zapłać za waszą życzliwość. Za ofiary i każde słowo, które buduje nasz kościół i życie parafialne. Bóg zapłać wszystkim kierowcom za pomoc podczas kolędy. Ministranci również dziękują za ofiary i słodycze.
 3. W przyszłą niedzielę posumowanie kolędy i minionego roku.
 4. Rodzice dzieci, które uczestniczyły przez w RORATACH i dostarczyły uzupełnione plansze z obrazkami proszeni są o odebranie po Mszach Św. karty wycieczki i wypełnienie do 26 stycznia. Dla tych dzieci 30 stycznia zorganizowana zostanie wycieczka „ŚLADAMI STAJENEK”.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1-9 paniom: Bogusławie, Iwonie, Klaudii, Danucie, Halinie, Jadwidze, Alinie i panu Zbigniewowi. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
 6. Są wolne intencje w miesiącu styczniu i lutym (szczegółowy plan w gablotkach i na stronie internetowej) – zachęcamy do zamawiania Mszy św. – polecam waszej pobożności.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio Em. W przyszła niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy Małego Gościa Niedzielnego.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020 r.

 1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem Chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego - Przypomnijmy sobie swój dzień otrzymania Sakramentu Chrztu i podziękujmy Bogu za ten wielki dar.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na Nabożeństwo Ekumeniczne w środę o godz. 17.00 do naszego kościoła. Kazanie wygłosi ks. pastor Marcin Makula. W Nabożeństwie wezmą udział 2 chóry – Chór Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego i Chór VIOLA.
 4. Wznawiamy czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00 – 17.00 oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 16.50.
 5. Rodzice dzieci, które uczestniczyły przez w RORATACH i dostarczyły uzupełnione plansze z obrazkami proszeni są o odebranie po Mszach Św. karty wycieczki i wypełnienie do 26 stycznia. Dla tych dzieci 30 stycznia zorganizowana zostanie wycieczka „ŚLADAMI STAJENEK”.
 6. Kolęda dodatkowa, dla osób, które nie mogły przyjąć wizyty w wyznaczonym terminie odbędzie się w sobotę 18 stycznia od godz. 9.30. zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Korczaka, Lipowa, Sienkiewicza, Rolnicza, Podlesie i Boczna paniom: Monice i 3 Danutom. Bóg Zapłać za ofiary na kwity.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 1-9.
 8. Są wolne intencje w miesiącu styczniu i lutym zachęcamy do zamawiania Mszy św. – polecam waszej pobożności.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”
  oraz nowy numer Gazetki Parafialnej z planem prac porządkowych (sprzątania kościoła i obejścia) według ulic naszej parafii.
 11. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę 19 stycznia na godz. 18.30 na film pt. „Z miłości do Joey”. Szczegóły na plakacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2020 r.

 1. Dziś świętujemy 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu Msze Święte o 8.00 i 10.00
 3. W poniedziałek również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama.
 4. W Przyszła niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego – Przypomnijmy sobie swój dzień otrzymania Sakramentu Chrztu i podziękujmy Bogu za ten wielki dar.
 5. Trwają Odwiedziny Duszpasterski – kolęda. Kancelaria parafialna czynna tylko po Mszach Świętych.
 6. W związku z Kolędą Msze św. w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 7.00 a w sobotę o godz. 8.00.
  W najbliższą sobotę 11 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom
  Zawadzkiego 10 – 18 i ul. Tuwima paniom: Marii, Bożenie, Teresie, Kindze, Marzenie i Dorocie. Bóg Zapłać za ofiary na kwity.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Korczaka, Lipowa, Sienkiewicza, Rolnicza, Podlesie i Boczna.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019 r.

 1. Dziś oddajemy cześć Świętej Rodzinie z Nazaretu. Prosimy o opiekę nad naszymi rodzinami.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru VIOLA i zespołu GANG MARCELA.
 3. We wtorek ostatni dzień 2019 roku. Zapraszam na Msze św. dziękczynne w intencji całej naszej parafii i Nabożeństwa Przebłagalne o godz. 8.00 i 16.00.
 4. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie światowy dzień modlitwy o pokój na świecie.
  W tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 15.30
 5. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszam na Msze Święte dzieci i młodzież i krótkie adoracje przy żłóbku.
  W I Czwartek dzieci a w I piątek młodzież.
  Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.
 6. Ze względu na Odwiedziny Duszpasterskie - Kolędę w sobotę 4 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00
 7. Dziękujemy bardzo parafianom ul. Reymonta, Asnyka, Lema i Fredry za przyjęcie Kolędników Misyjnych i złożone ofiary.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom Zawadzkiego 43 – 59 paniom: Krystynie, Beacie, Dominice i Lucynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 10 – 18 i ul. Tuwima.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W Nowy Rok na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 r.

 1. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszam do udziału w ostatniej Mszy Świętej RORATNIEJ – dzieci prosimy o przyniesienie plansz z rorat.
 2. SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek 23.12.2019 7.00 – 8.00 i od 15.00 – 17.00
  Wtorek 24.12.2019 (wigilia)    6.30 – 10.00 (z przerwą na Mszę o godz. 8.00) 13.00 – 15.00
 3. W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia Msza św. o godz. 8.00
  Zachowajmy duchowy charakter tego dnia.
  Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu oraz wspólną modlitwą – dodatek do Gościa Niedzielnego.
 4. Zapraszam na PASTERKĘ o północy w intencji całej naszej parafii.
 5. W pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego zapraszam na Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 oraz na Nieszpory Kolędowe o godz. 15.00
 6. 26 grudnia 2 dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
 7. W sobotę 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8.00 w intencji dzieci naszej parafii z błogosławieństwem dzieci.
 8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny – zapraszam na Mszę świętą o godz. 8.00 w intencji rodzin naszej parafii.
 9. Już dziś zapraszam w niedzielę 29 grudnia o godz. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu Chóru VIOLA i zespołu GANG MARCELA.
 10. Dziękujemy bardzo budowniczym naszej Stajenki Betlejemskiej oraz ofiarodawcom choinek. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 29 – 41a i 2 - 8: pani Annie i panu Jackowi.
  W tym tygodniu, przed świętami do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 43-59.
 11. Kolekta dzisiejsza oraz w pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego na potrzeby naszej parafii. W Pasterkę na Fundusz Obrony Życia a w 2 dzień Świat na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Po Mszach św. w dolnej kaplicy można nabyć jeszcze „opłatki” oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 13. Są do nabycia bilety na przedstawienie „Betlejem w Spodku”
  w cenie 50 zł
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (GAUDETE). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału
  w Mszach Świętych RORATNICH, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – zachęcamy do przynoszenia na te Msze św. lampionów.
 3. SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek – piątek      16.00 – 17.00
  Sobota 7.00 – 10.00 (z przerwą na Mszę św. o godz. 8.00) 14.00 – 16.00
  Niedziela 22.12.2019       7.00 – 8.00 i od 11.00 – 12.00
  Poniedziałek 23.12.2019 7.00 – 8.00 i od 15.00 – 17.00
  Wtorek 24.12.2019 (wigilia)    6.30 – 10.00 (z przerwą na Mszę o godz. 8.00) 13.00 – 15.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnie godziny Wigilii.
 4. W sobotę 21 grudnia od godz. 10.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista wyłożona jest na oknie przy ambonie.
 5. W sobotę 21 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 ze względu na strojenie kościoła.
 6. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom Zawadzkiego 3-27 paniom: Stanisławie, Longinie i Beacie
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 29 – 41a i 2 - 8.
  A w przyszłym tygodniu przed świętami mieszkańców ul. Zawadzkiego 43-59.
 7. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Po Mszach św. w dolnej kaplicy można nabyć „opłatki”; świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, kartki świąteczne i kalendarze na 2020 r.
 9. Są do nabycia bilety na przedstawienie „Betlejem w Spodku”
  w cenie 50 zł
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 11. Do dekoracji Bożonarodzeniowej w kościele potrzebna jest jedna choinka 3 metry i 3 choinki po 1,5 metra.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.