Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP. Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą jest ks. Roman Grabowski, poprzedni proboszcz naszej parafii.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek, 12 września obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
 4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 5. W środę 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 7.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże.
 6. W czwartek Msza św. szkolna – zapraszam wszystkie dzieci.
 7. Po Mszy św. w czwartek spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. W piątek zapraszam na Mszę św. w intencji kobiet, które w sierpniu pielgrzymowały do MB Piekarskiej.
 9. W Piątek na Mszę św. zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników, Paniom: Grażynie, Teresie, Ewelinie, Barbarze oraz Panom: Radosławowi i Przemysławowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, Strażakom niosącym Baldachim, dzieciom, szczególnie dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła  na Uroczystość Odpustową.
 12. Kolekta dzisiejsza specjalna na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego i kosztów malowania naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2023 rok.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022 r.

 1. Dziś Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za dar chleba i naszego codziennego pożywienia. Dziękujemy rolnikom, ogrodnikom, hodowcom i wszystkim producentom żywności. Dziękuje Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom darów dożynkowych oraz dzieciom. Dziękuję za dekorację ołtarza i kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali tegoroczne dożynki. Po Mszy Św. zapraszam wszystkich na słodki poczęstunek.
 2. Również dzisiejszą niedzielę Gminne Dożynki. O godz. 13.00 nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Golasowicach. O godz. 14.15 Korowód Dożynkowy i część artystyczna – serdecznie wszystkich zapraszam.
 3. Ze względu na Gminne Dożynki w Golasowicach nie będzie Nieszporów Niedzielnych.
 4. W czwartek 8 września przeżywamy Uroczystość Patronalną naszej parafii – Narodzenie NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych parafian, szczególnie za zmarłych od ostatniego odpustu. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 5. W przyszłą niedzielę 11 września Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 11.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. Proszę o poczty sztandarowe oraz dzieci w strojach komunijnych. Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą będzie ks. Roman Grabowski, poprzedni proboszcz naszej parafii. Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 6. W sobotę 10 września, przed Odpustem Parafialnym, od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 7. Ze względu na Odpust Parafialny nie będzie w sobotę 10 września Mszy Św. o godz. 16.00.
 8. Okazja do spowiedzi w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 17.00, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chciejmy dobrze przygotować się do naszego Odpustu Parafialnego.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak paniom: Małgorzacie, Bogumile, Anecie, Sylwii i Gabrieli. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno – wychowawczą. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego i kosztów malowania naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Od wtorku 6 września można zamawiać Msze Święte na nowy 2023 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 12. Kancelaria parafialna czynna od tego tygodnia według porządku całorocznego we wtorki i piątki od godz. 17.00 oraz po Mszy Św. wieczornej.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022 r.

 1. 1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, by prosić o Boże błogosławieństwo,
  w czwartek na godz. 8.00. O godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w szkole.
 2. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów kl. I podczas Mszy św. I Piątek Miesiąca 2 września o godz. 18.00.
 3. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkoły podstawowej przed rozpoczęciem Roku Szkolnego:
  Uczniowie kl. IV – VI – we wtorek od godz. 17.00.
  Uczniowie kl. VII – VIII – w środę od godz. 17.00.
 4. Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się we wtorek, 30 sierpnia o godz. 16.00 a zebranie rodziców uczniów kl. 1 w tym samym dniu o godz. 17.00 w szkole.
 5. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 6. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 10.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
 8. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Również w przyszłą niedzielę Gminne Dożynki. O godz. 13.00 nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Golasowicach. O godz. 14.15 Korowód Dożynkowy i część artystyczna – serdecznie wszystkich zapraszam.
 10. Ze względu na Gminne Dożynki w Golasowicach nie będzie Nieszporów Niedzielnych.
 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom paniom: Jolancie, Jadwidze, Krystynie, Lucynie, Bogusławie oraz Panom: Krzysztofowi i Radosławowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 12. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno – wychowawczą. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium. Pielgrzymka jest również transmitowana za pośrednictwem mediów - drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.
 2. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Środa – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Piątek -  Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  Sobota – Wspomnienie św. Moniki.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki), paniom: Ewie i Zuzannie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi, ul. Tęczowej.
 5. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022 r.

 1. Jutro, w poniedziałek 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego. Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę o godz. 8.00 i 10.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie zawierzyć nasze życie codzienne. Można jeszcze się zapisać na wyjazd autokarem. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 3. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszam do salki na dole, na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej Paniom: Grażynie, Krystynie, Jadwidze, Janinie, Paulinie, Jolancie i dwom Paniom Ewom. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 6. Kolekta dzisiejsza specjalna na pokrycie kosztów związanych z zakupem oleju opałowego na sezon zimowy do naszego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” z płytą zawierającą kolejne księgi Starego Testamentu.
 8. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. W gablotkach umieszczono informacje o pielgrzymce do Włoch na przełomie czerwca i lipca 2023 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2022 r.

 1. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 14 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza Paniom: Beacie, Danucie, Barbarze, Lenie, Dominice, Jadwidze oraz Panu Mateuszowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej.
 5. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów związanych z zakupem oleju opałowego na sezon zimowy do naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.
 7. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. W gablotkach umieszczono informacje o pielgrzymce do Włoch na przełomie czerwca i lipca 2023 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022 r.

 1. Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej O. Eugeniusza Krystiana Kantora – pochodzącego z naszej parafii a pracującego obecnie na misjach w Boliwii.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. W tym dniu kościół będzie otwarty od godz. 8.00 do Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcam do udziału w Mszach św. i do skorzystania z Sakramentu pokuty by dobrze przeżyć dni Eucharystyczne.
 5. 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 14 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26, Paniom: Małgorzacie, Ewie, Róży i Panu Krzysztofowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2022 r.

 1. Dziś, w przeddzień wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących - po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 2. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie świętych Joachima i Annę, rodziców NMP. W tym dniu zapraszam na godz. 18.00 na Mszę Św. w intencji babć, dziadków i osób starszych.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. nauka przed sakramentem Chrztu Św., który będzie udzielany w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.15.
 5. W sobotę, 30 lipca, o godz. 8.00 Msza Św. w intencji solenizantów.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, Paniom: Halinie, Wiesławie, Marzenie, Katarzynie, Alicji, Julii, Zuzannie i Panu Krzysztofowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 15-26.
 7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na Kryptę Katedry. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Ofiary złożone podczas święcenia pojazdów przeznaczone na zakup oleju opałowego na sezon zimowy do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zakończyliśmy malowanie ściany za ołtarzem. Po wyschnięciu, za około 2 tygodnie, zostaną naniesione poprawki i dokończona sztukateria wokół Stacji Drogi Krzyżowej pod chórem.
 9. Wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śląskiej 29 lipca (piątek) o godz. 19.00 z dolnego parkingu sprzed kościoła.
 10. 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkie panie jak również całe rodziny, by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do niedzieli 14 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022 r.

 1. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Na Mszę Św. w tej intencji zapraszam we wtorek 26 lipca o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 24 lipca, w przeddzień wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących zapraszam Na Mszę Św. o godz. 10.00 w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Święcenie kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy Św.: w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00 i w niedzielę po Mszach Św. o 8.00 i 10.00.
 3. Zaplanowany wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śląskiej 29 lipca (piątek) o godz. 19.00 z dolnego parkingu sprzed kościoła.
 4. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Piątek – Święto św. Marii Magdaleny.
  - Sobotę – Święto św. Brygidy, patronki Europy.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i ul. Makuszyńskiego, Paniom: Leokadii, Janinie, Krystynie, Grażynie, Klaudii, Katarzynie i Magdalenie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 8. Dziękuję osobom, które porządkowały teren wokół naszego kościoła. Dziękuję Paniom: Bogusławie, Anecie, Klaudii, Grażynie, Hannie i Jadwidze.
 9. Dzisiejsza kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę na Kryptę Katedry. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2022 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. W środę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich parafian, czcicieli Po Mszy Świętej nabożeństwo z procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, Paniom: Bogusławie, Anecie, Hannie, Magdalenie, Katarzynie oraz Kacprowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej
  i ul. Makuszyńskiego.
 5. Dziękuję osobom, które odpowiedziały na apel i porządkowały teren wokół naszego kościoła. Dziękuję Paniom: Bogusławie, Justynie, Anecie, Klaudii, Hannie i Milenie oraz Panom: Zbigniewowi, Robertowi i Szymonowi.
  W tym tygodniu również zapraszam do porządkowania terenu wokół kościoła w dogodnym dla każdego terminie.
 6. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła.
  Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Od poniedziałku 18 lipca rozpoczynamy remont ściany za ołtarzem. Przewidywany czas renowacji to około
  2 tygodnie. Za utrudnienia przepraszam.
 8. 29 lipca (piątek) planowany jest wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śląskiej. Wyjazd autokarem z dolnego parkingu o godz. 19.00 przewidywany powrót ok. godz. 23.00. cena 20 zł, zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.
 9. Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę ze Strumienia/Cieszyna do Częstochowy w terminie od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w kościele św. Barbary w Strumieniu oraz w kościele św. Jerzego w Cieszynie, szczegóły na plakatach.
 10. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.