Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021 r.

 1. Dziś dzieci kl. III, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie.
 2. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
 3. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości
  I Komunii Świętej oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
 4. Jako dar, Rodziny dzieci I-wszo Komunijnych ufundowały „Bezdotykową Kropielnicę”, która zostanie zamontowana w przedsionku naszego kościoła.
 5. Dziękuję pani katechetce Agnieszce za roczne przygotowanie dzieci oraz oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej.
 6. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w katowickiej Katedrze w sobotę 15 maja. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych.
 7. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 8. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się godz. 17.30 pod Krzyżem Misyjnym polecając w modlitwie wyżej wymienione intencje.
 9. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 10. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. Za tydzień, w niedzielę 16 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci kl. IV przeżywać będą I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej. Msza Św. w tej intencji o godz. 10.00.
 12. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców
  Zawadzkiego 3-27.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na malowanie naszego Kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30
 2. Dziś zapraszam na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.00.
 3. Jutro przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. o godz. 8.00 i 10.00.
 4. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 nasi Strażacy czcili będą swego patrona św. Floriana dziękując za 110 lat działalności. Po Mszy Św. poświecenie „Wozu Bojowego”.
 5. Od 4 maja wchodzą nowe wytyczne dotyczące udziału wiernych w Mszach Św. i nabożeństwach, 1 osoba na 15 m2, w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 27 osób. Jednocześnie jest rekomendowane uczestnictwo wiernych w kulcie religijnym na świeżym powietrzu.
 6. Dla osób, które uczestniczą w Mszach św. ONLINE będzie możliwość przyjęcia Komunii św. dziś o godz. 12.30. W przyszłą niedzielę, ze względu na Komunię Świętą, nie będzie takiej możliwości.
 7. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek i piątek miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 8. Za tydzień, w niedzielę 9 maja, przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Ze względu na obostrzenia sanitarne dzieci będą uczestniczyły z podziałem na 2 grupy o 10.00 i 11.30. Proszę by w kościele był zachowany limit wiernych. Gości proszę o udział w Uroczystości na zewnątrz kościoła.
 9. Próby przed I Komunią Świętą we wtorek i piątek po wieczornej Mszy Św.
 10. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed komunią w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 11. Msza Św. w 1 rocznicę Komunii Świętej dla dzieci kl. IV w niedzielę 16 maja o godz. 10.00.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka, Paniom: Ewie, Anecie, Alinie, Monice, Izabeli, Teresie, Marcie oraz Panom: Grzegorzowi i Przemysławowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam rodziców dzieci komunijnych.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Marka, Ewangelistę, przez wstawiennictwo którego modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 15.00 o urodzaje i dobrą pogodę.
 3. Dla osób, które uczestniczą w Mszach św. ONLINE będzie możliwość przyjęcia Komunii św. o godz. 11.30. a w przyszłą niedzielę o 12.30.
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się za przyczyną Maryi. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. W przyszła niedzielę zapraszam o godz. 11.15 na Mszę Św. w intencji tegorocznych maturzystów o światło Ducha Św. na czas egzaminów.
 6. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci kl. III odbędzie się w niedzielę 9 maja z podziałem na 2 grupy o 10.00 i 11.30. – ze względu na obostrzenia sanitarne.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema: Pani Honoracie i Panu Arkadiuszowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 8. Są wolne intencje w miesiącu maju zachęcamy do zamawiania Mszy św. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
 9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021 r.

 1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
 2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 3. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 4. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych, 1 osoba na 20 m2, w Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób.
 5. Dla osób, które uczestniczą w Mszach św. ONLINE będzie możliwość przyjęcia Komunii św. o godz. 12.30.
  a w przyszłą niedzielę o 11.30.
 6. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – zachęcam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 7. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia wspominamy św. Marka, Ewangelistę – w tym dniu modlimy się o urodzaje
  i błogosławieństw Boże w pracy. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 15.00 o urodzaje i dobrą pogodę oraz na Mszę św. o godz. 15.30 w intencji rolników.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników. paniom: Teresie, Grażynie, Ewelinie, Barbarze i Roksanie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 9. Są wolne intencje w miesiącu kwietniu i maju zachęcam do zamawiania Mszy św. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na malowanie naszego Kościoła. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021 r.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Serdeczne Bóg Zapłać osobom współtworzącym Zespół Charytatywny czyli nasze parafialne Caritas za zaangażowanie i otwartość na niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.
 3. Zostaje wznowiona czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszam.
 4. W Czartek po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.45 zapraszam do kościoła na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 5. I spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą w sobotę 17 kwietnia od godz. 9.00 – szczegóły na czwartkowym spotkaniu.
 6. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych, 1 osoba na 20 m2, w Mszach Św.
  i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak paniom: Sylwii, Anecie i Dagmarze. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry
  i ul. Rolników.
 8. Są wolne intencje w miesiącu kwietniu i maju zachęcamy do zamawiania Mszy św. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
 9. Kolekta dzisiejsza na Caritas archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii – na malowanie naszego Kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

            Życzę by Chrystus Miłosierny obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością.


Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 r.

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu przygotowywaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem
  i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach w naszych rodzinach. Niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia zwłaszcza w tym szczególnym dla nas czasie.
 2. Zapraszam dziś na godz. 15.00 na Uroczyste Nieszpory.
 3. Jutro 2 dzień Wielkanocnej Radości. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15.
 4. Dla osób uczestniczących ONLINE w Mszach Św. będzie możliwość przystąpienia do Komunii Św. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 12.30 i 14.50 a Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.30.
 5. Oktawa Wielkanocna kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia – zapraszam do codziennego odmawiania Koronki przed Mszami Św. Jutro przed Mszą o godz. 10.00 a Środę po Mszy o godz. 7.00.
 6. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych, 1 osoba na 20 m2, w Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób.
 7. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej paniom: Gabrieli, Dominice, Andżelice, Paulinie, Antoninie, Zofii, Aurelii i Bernadecie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 9. Dziękuję budowniczym ciemnicy, i Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim parafianom za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za waszą serdeczną życzliwość i otwartość. W intencji Sekcji Dekoratorskiej zostanie odprawiona Msza Św. w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL
  a w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Życzę by Zmartwychwstały Pan obdarzył Was błogosławieństwem, radością, wzajemną miłością i życzliwością. Niech napełni Wasze serca pokojem byście mogli się dzielić z nim ze swoimi bliźnimi. Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 r.

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. W dniach od 29 do 31 marca (poniedziałek, wtorek i środa) odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej. Ze względu na sytuację epidemiczną Rekolekcje będą odbywały się ONLINE.

  Plan Rekolekcji z podziałem na poszczególne klasy:

  Godz. 8.00: GRUPA I – klasy 1 – 3 (nazwa grupy na Teams:  rekolekcje 1 – 3),

                           GRUPA II– klasy 4 – 6 (nazwa grupy na Teams:  rekolekcje 4 – 6),

  Godz.9.00    GRUPA III– klasy 7 – 8 (nazwa grupy na Teams:  rekolekcje 7 – 8).

 3. Wobec zwiększającej się liczby zakażeń i nowych obostrzeń sanitarnych od dnia 27 marca weszły nowe rozporządzenia odnośnie udziału wiernych w Mszach Św. 1 osoba na 20 m2. W Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 20 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące stosownego dystansu (przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra) oraz zasłaniania ust i nosa.
 4. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek, wtorek i środe          17.00 – 18.00
  Wielki Czwartek          7.00 – 8.00; 15.00 – 16.00; 17.00 – 18.00; 19.30 – 21.00
  Wielki Piątek                7.00 – 8.00; 9.00 – 10.00; 15.00 – 18.00; 19.30 – 21.00
  Wielka Sobota              7.00 – 9.00; 15.00 – 17.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 5. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
 6. WIELKI CZWARTEKMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – ze względu na sytuację epidemiczną o godz. 16.00
  i o godz. 18.00
  Po zakończonej Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz. 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  – Jezusa w Ciemnicy.
 7. WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa o godz. 8.00
  Kościół będzie otwarty od godziny 7.00 przez cały dzień aby umożliwić adorację Jezusa w Ciemnicy.
  LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. – Ważnym elementem tej liturgii jest adoracja krzyża, która nawiązuje do trwania pod krzyżem Chrystusa – Maryi i umiłowanego ucznia, Jana. Jednak w ten Wielki Pątek, tak jak w ubiegłym roku,  nie możemy tego uczynić. Dlatego w czasie liturgii w chwili ciszy wszyscy adorujmy wcześniej przygotowane domowe krzyże, wpatrując się w Ukrzyżowanego w swoich Kościołach domowych i w milczeniu zawierzajmy Mu siebie samych i nasze rodziny.
  Po zakończonej celebracji Liturgii Męki Pańskiej kościół pozostanie otwarty do godz. 21.00 – w tym czasie będzie możliwość Adorowania Jezusa i oddanie czci Krzyżowi poprzez ukłon i modlitwę w ciszy.
  W wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do Mszy Św. Wigilii Paschalnej.
 8. WIELKA SOBOTA – Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki z „Błogosławieństwem stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego” które można zabrać by wspólnie, w gronie najbliższych, dobrze przeżyć Wielkanocny Uroczysty Posiłek.
 9. Od godz. 7.00 będzie możliwość adoracji Jezusa złożonego w grobie i oddanie czci Krzyżowi poprzez ukłon i modlitwę w ciszy.
  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20.00. Na czas liturgii proszę o przygotowanie świec.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki) paniom: Emilii, Ewie, Joannie, Oliwi i Zuzannie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej,
  ul. Skargi i ul. Tęczowej.
 11. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, Paschaliki w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały gość Niedzielny i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 r.

 1. Od 5 Niedzieli rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Św. o 7.00 i 18.00.
 3. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek, wtorek i czwartek 17.00 – 18.00
  Środa                     6.30 – 7.00 i od 7.00 – 8.00
  Piątek                    16.30 – 17.15
  Sobota                   6.30 – 7.30 i od 15.00 – 16.00
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 4. W sobotę 27 marca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych prosimy zgłaszać osobiście do zakrystii lub telefonicznie. Podczas odwiedzin pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
 5. Planowane rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy. Szczegółowy plan za tydzień.
 6. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie. Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 7. Do końca marca można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej paniom: Jolancie, Stefanii, Krystynie, Grażynie, Janinie, Beacie, Magdalenie oraz Pawłowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę będą przed kościołem zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, paschaliki – dar dla ubogich - w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz specjalny numer „Gościa Ekstra” o św. Józefie.

Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się z obfitości dób nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitłych róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
 2. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek przeżywamy Uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca NMP. Zapraszam w tym dniu wszystkich Mężów i Ojców na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.
 4. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 5. Do końca marca można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Mirosławie, Danucie, Barbarze, Lenie, Beacie oraz panu Grzegorzowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka
  i ul. Cieszyńskiej.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, paschaliki – dar dla ubogich - w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, specjalny numer „Gościa” o św. Józefie
  i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.2021 r.

 1. Od Marca Msze św. wieczorne o godz. 18.00. Kancelaria we wtorek i w piątek od godz. 17.00.
 2. Do czasu utrzymania obostrzeń sanitarnych odnośnie limitu wiernych w kościołach zostaje utrzymana Msza św. w niedzielę o godzi. 11.15.
 3. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Św. Szkolną.
 5. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Zachęcam nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa jest również transmitowana ONLINE.
  Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.
  Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Niedzielę Palmową 28 marca o godz. 8.00.
 6. W niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.
 7. Do końca marca można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok).
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15 - 26 paniom: Róży, Monice, Małgorzacie, Iwonie i Ewie. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 9. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.