Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.07.2021 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich parafian, czcicieli NMP. Po Mszy Świętej nabożeństwo z procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Poniedziałek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
  - Wtorek –    Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Dzień Fatimski.
  - Czwartek – Wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK.
  - Piątek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-7 i 2-8, Paniom: Wiesławie, Bożenie, Magdalenie i dwóm paniom Bronisławom. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 10-18 i ul. Łąkowej.
 6. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na malowanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.07.2021 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. Również przez cały okres wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 2. We wtorek przypada Wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych – Święto patronalne Apostolstwa chorych. Pamiętajmy o wszystkich naszych chorych w modlitwie.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Wtorek –    Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.; Wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych
  - Czwartek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.
 5. Święcenie pojazdów będzie w niedzielę 25 lipca we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 11-38, Paniom: Małgorzacie, Róży, Elżbiecie, Halinie, dwóm paniom Annom oraz Panom: Zenonowi i Grzegorzowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 1-7 i 2-8.
 7. Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Została wymieniona „tablica rozdzielcza” w zakrystii, sterująca oświetleniem naszego kościoła. Składam serdeczne „Bóg Zapłać” osobom, które zajęły się wymianą: panom Zdzisławowi, Henrykowi i Stanisławowi.
 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
 11. W okresie wakacyjnym „Gazetka Parafialna” będzie się ukazywała co 3 tygodnie.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021 r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim: dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy by był to czas nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy w tym czasie o Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi.
 2. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. Od dzisiejszej niedzieli przez cały okres wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 3. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w Pierwszy Czwartek i w Pierwszy Piątek miesiąca od godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.
  - Wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  - Sobota – Święto Św. Tomasza Apostoła.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1-9, paniom: Bogusławie, Iwonie, Edycie, Klaudii, Jadwidze i Justynie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Za tydzień na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021 r.

 1. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Nieszpory.
 2. Biskupi Polscy zebrani na Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję, że od dzisiejszej niedzieli, 20 czerwca, zostaje odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane”.
 3. W związku z pełną możliwością uczestniczenia we Mszy Św., z naszego kościoła będzie transmitowana tylko Msza św. niedzielna o godz. 10.00 dla parafian, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą w Niej uczestniczyć.
 4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej ok. 18.45 zapraszam na spotkanie rodziców Ministrantów i Dzieci Maryi.
 5. W środę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszam w tym dniu na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji wszystkich Ojców.
 6. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny:
  Zapraszam na Mszę św. w intencji kl. VIII oraz ich nauczycieli, wychowawców i rodziców z okazji zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej w czwartek 24 czerwca o godz. 16.00.
  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej w piątek 25 czerwca o godz. 8.00 – serdecznie zapraszam zarówno dzieci i młodzież jak i nauczycieli i rodziców.
 7. W sobotę 26 czerwca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
  - W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.
  - W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie i ul. Bocznej, paniom: Zofii i dwóm paniom Danutom. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 1-9.
 10. Kolekta dzisiejsza na malowanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021 r.

 1. Dziś w naszym kościele przeżywamy radość, że młodzież naszej parafii i młodzież Szkoły Podstawowej im. Ks. Tischnera z Jastrzębia-Zdroju przyjmie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 2. Ze względu na udzielanie Sakramentu Bierzmowania nie będzie dziś Mszy św. o godz. 20.00 połączonej z Nabożeństwem Fatimskim. Po każdej Mszy Św. w 10-tce różańca będziemy polecali młodzież przystępującą do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Począwszy od dzisiejszej niedzieli, 13 czerwca, w ramach zmniejszania obostrzeń sanitarnych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 170 osób z zachowaniem pozostałych przepisów sanitarnych. Do limitu osób uczestniczących w Mszach Świętych i nabożeństwach nie wlicza się osób zaszczepionych.
 4. Biskupi Polscy zebrani na Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, że od niedzieli 20 czerwca zostanie zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. Tym samym z naszego kościoła będzie transmitowana tylko Msza św. niedzielna o godz. 10.00 dla parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Św.
 5. W czwartek zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. Zapraszam w czwartek na Mszę Świętą szkolną wszystkie dzieci.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom młodzieży naszej parafii, która dzisiaj, 13 czerwca, przyjmie Sakrament Bierzmowania. Bóg zapłać za dekorację kościoła. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie, ul. Bocznej.
 9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na malowanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo w Oktawie Bożego Ciała z procesją wokół kościoła.
 2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież kl. VIII naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania. Próba przed sakramentem Bierzmowania we wtorek 8 czerwca o godz. 18.30 – obecność obowiązkowa.
 6. Również w niedzielę, 13 czerwca, na Mszy św. o godz. 15.30 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży Szkoły Podstawowej im. Ks. Tischnera z Jastrzębia-Zdroju. Próba dla młodzieży z Jastrzębia-Zdroju w poniedziałek o godz. 18.30.
 7. Ze względu na udzielanie Sakramentu Bierzmowania nie będzie w niedzielę 13 czerwca Mszy św. o godz. 20.00 połączonej z Nabożeństwem Fatimskim.
 8. W czwartek 3 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękuję całej parafii za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym Ołtarze. Bóg zapłać pocztom sztandarowym górników i strażaków. Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. Bóg zapłać osobom porządkującym i dekorującym kościół i teren wokół kościoła. Bóg zapłać Dzieciom I komunijnym jak również wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać Panu Rafałowi i Panom prowadzącym śpiew podczas procesji. Bóg zapłać Służbie Liturgicznej Ołtarza, panu kościelnemu Henrykowi i wszystkim zaangażowanym w oprawę Tej Uroczystości. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za obecność i za świadectwo wiary.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima paniom: Dorocie, Bożenie, Zuzannie, Marii, Teresie, Marzenie i Kindze. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy rodziców młodzieży, która w przyszłą niedzielę przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” oraz nowy numer Naszej Gazetki Parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
 3. Zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwa Majowe dziś o 15.00 a w poniedziałek godz. 17.30.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 9.00 po której wyruszymy w procesji do „Groty Maryjnej” (I Ołtarz) – ul. Reja (II Ołtarz przy domu państwa Doleżyk, Bolek) do ul. Łąkowa (III Ołtarz przy krzyżu) – ul. Reja (tylne wejście na cmentarz) – cmentarz – przy starym probostwie (IV Ołtarz) - Kościół. O przygotowanie poszczególnych Ołtarzy proszę mieszkańców zaproponowanych ulic. Szczegóły w gablotkach i na stronie internetowej. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, zwłaszcza dzieci komunijne. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
 5. Po procesji możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy Św. o godz. 15.30.
 6. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do czwartku 10 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 7. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. We wtorek i środę przed Bożym Ciałem od godz. 17.00.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 43-59, Paniom: Krystynie, Bożenie, Lucynie, Beacie oraz panom Janowi i Andrzejowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Zawadzkiego 10-18 i ul. Tuwima.
  Dziękuje panom: Henrykowi, Janowi, Zbigniewowi, Robertowi i Piotrowi za uporządkowanie miejsca pod schodami i w kotłowni.
 9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
 4. W poniedziałek także przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
 5. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30 maja.
 6. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Nabożeństwem Majowym.
 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W czwartek po Mszy Św. nauka przed sakramentem Chrztu św.
 9. W piątek po Mszy św. ok. godz. 18.45 zapraszam do kościoła na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
 10. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców będzie miała miejsce w niedzielę 30 maja br. na piekarskim wzgórzu od godz. 8.00. Na pielgrzymce będzie obowiązywał limit wiernych (ok. 10 tys. osób). Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymce proszeni są o odbiór „opasek – wejściówek” od czwartku.
 11. W naszych gablotkach i na stronie internetowej podana jest trasa Procesji Bożego Ciała z prośbą o przygotowanie Ołtarzy przez mieszkańców zaproponowanych ulic.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. Oraz ul. Długiej, Paniom: Natalii, Bożenie, Marzenie i dwóm paniom Barbarom. Dziękuje pani Bogusławie i panu Zbyszkowi za prace porządkowe wokół kościoła. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Zawadzkiego 43-59.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Naszej Gazetki Parafialnej”.

BOŻE CIAŁO 2021

TRASA – Msza w Kościele – Grota Maryjna (I Ołtarz) – ul. Reja (II Ołtarz) do ul. Łąkowa (III Ołtarz) – ul. Reja (tylne wejście na cmentarz) – cmentarz – przy starym probostwie (IV Ołtarz)  - Kościół

 

 

I OŁTARZ –     Grota Maryjna przy kościeleLIPOWA, UL. KORCZAKA, UL. SIENKIEWICZA,
UL. NAŁKOWSKIEJ, UL. BOCZNA, UL. PODLESIE, UL. ROLNICZA, UL. KRASZEWSKIEGO, UL. MIŁOSZA

 

 

II OŁTARZ –    Reja 13 (przy domu rodzin Bolek/Doleżyk)

KWIATOWA, UL. OWOCOWA, UL. REJA, UL. ŚW. FRANCISZKA, UL. CIESZYŃSKA, UL. TUWIMA

 

 

III OŁTARZ –   Reja – Łąkowa (przy Krzyżu)

UL. ŁĄKOWA, UL. ZAWADZKIEGO, UL. DŁUGA, UL. NORWIDA, UL. KONOPNICKIEJ, UL. LEMA, UL. ASNYKA, UL. FREDRY, UL. REYMONTA, UL. SKARGI, UL. TĘCZOWA, UL. DĄBROWSKIEJ, UL. ROLNIKÓW

 

 

IV OŁTARZ – Stare Probostwo

PRUSA, UL. KOSSAK, UL. STAFFA, UL. ORZESZKOWEJ, UL. SPOKOJNA; UL. SŁOWACKIEGO, UL. MORCINKA, UL MAKUSZYŃSKIEGO, UL. KOCHANOWSKIEGO


Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
 3. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W środę rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 6. W czwartek po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 7. W piątek po Mszy św. ok. godz. 18.45 zapraszam do kościoła na spotkanie rodziców uczniów kl. 8.
 8. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii będzie udzielony w niedzielę 13 czerwca o godz. 17.00.
 9. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej jeszcze w czasie wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30 maja.
 10. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas Adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 17.00.
 11. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców będzie miała miejsce w niedzielę 30 maja br. na piekarskim wzgórzu od godz. 8.00. Na pielgrzymce będzie obowiązywał limit wiernych (ok. 10 tys. osób)oraz obowiązek zachowania norm sanitarnych. Pielgrzymi będą zajmowali miejsca w oznaczonych kolorem sektorach. Zachęcamy wiernych do pielgrzymowania indywidualnego i rodzinnego. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 21 maja by otrzymać „wejściówkę”.
 12. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Zawadzkiego 3-27, Paniom: Monice, Róży i Stanisławie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. Oraz ul. Długiej.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na malowanie naszego Kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. W kościele został zainstalowany „Multimedialny System Wizualizacji”.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.