Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2022 r.

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. Również przez cały okres wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 2. W środę, 6 lipca, Wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych – Święto patronalne Apostolstwa chorych. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. w intencji chorych i seniorów naszej parafii.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Środa –       Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz., Wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych
  - Pątek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.
 5. Święcenie pojazdów, połączone z Mszą św. za wszystkich kierowców odbędzie w niedzielę 24 lipca w przeddzień wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5, 9-23, Paniom: Bronisławie, Jolancie, Ewie i Sylwii. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
 7. We wtorek zapraszam chętnych do czyszczenia obejścia wokół naszego kościoła.
 8. Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022 r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim: dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzę by był to czas nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy w tym czasie o Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi.
 2. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej. Od dzisiejszej niedzieli przez cały okres wakacji nie będzie w niedzielę nieszporów.
 3. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w Pierwszy Czwartek i w Pierwszy Piątek miesiąca od godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  - Wtorek – Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.
  - Środa – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 8-18 i ul. Łąkowej, Paniom: Marioli, Janinie, Iwonie i Barbarze. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 5, 9-23 i ul. Nałkowskiej.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze. Za tydzień na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer naszej „Gazetki Parafialnej”.
 11. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać

Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022 r.

 1. Zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
 2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
 3. W środę 22 czerwca po Mszy Św. wieczornej spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na czwartek 23 czerwca.
 5. W czwartek obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszam w tym dniu na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji wszystkich Ojców.
 6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00 oraz na godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje post.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny
  Zapraszam na Mszę św. w intencji kl. VIII oraz ich nauczycieli, wychowawców i rodziców z okazji zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej w środę 22 czerwca o godz. 15.00.
  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej w piątek 24 czerwca o godz. 8.00 – serdecznie zapraszam zarówno dzieci i młodzież jak i nauczycieli i rodziców.
 9. W sobotę 25 czerwca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 10. W czwartek 16 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękuję całej parafii za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym Ołtarze: Państwu Tomera, Spytko, Okularczyk, Osobom zawodów medycznych i Członkom Rady Parafialnej, Nauczycielom i Rodzicom tegorocznych dzieci I - komunijnych. Pocztom sztandarowym górników i strażaków; ojcom Dzieci I – komunijnych za niesienie Baldachimu; Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem; osobom, które udekorowały swoje domy; Dzieciom I komunijnym jak również wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać Panu Rafałowi i Panom prowadzącym śpiew podczas procesji; Służbie Liturgicznej Ołtarza i wszystkim zaangażowanym w oprawę Uroczystości. Wszystkim uczestnikom za obecność i za świadectwo wiary - Bóg Zapłać.
 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-7 i 2-6, Paniom: Magdalenie, Weronice, Wiesławie, dwom Paniom Bronisławom i Karolowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Owocowa 8-18 i ul. Łąkowa.
 12. Kolekta dzisiejsza specjalna przeznaczona na dokończenie malowania naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 13. W niedzielę 12 czerwca odbyły się wybory do Parafialnej Rad Duszpasterskiej. Lista Nowych Członków umieszczona w gablotkach i na naszej stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny.

PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA

LISTA CZŁONKÓW

PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ

 

 1. Burek Krystyna
 2. Gryckiewicz Krzysztof
 3. Karolak Honorata
 4. Kolon Agnieszka
 5. Kuboszek Magdalena
 6. Nolywajka Michał
 7. Okularczyk Aneta
 8. Piątek Wiesława
 9. Skorupka Marcin
 10. Stawniczy Marta
 11. Stawniczy Teresa
 12. Stuchlik Henryk
 13. Stuchlik Jan
 14. Stuchlik Magdalena
 15. Stuchlik Rafał
 16. Tekla Jan
 17. Tomala Zbigniew
 18. Trzaskalik Jadwiga
 19. Wantuła Aneta

Informacja o dyspensie na dzień 17 czerwca 2022 r.

Informacja o dyspensie na dzień 17 czerwca 2022 r.

 

Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc udziela wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 17 czerwca 2022 r.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia innej formy pokuty w postaci modlitwy lub dowolnego dzieła miłosierdzia.

 

Ks. Jan Smolec

Kanclerz

Kurii Metropolitalnej


Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę
  MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Zapraszam w tym dniu na procesję Bożego Ciała. Początek o godz. 10.00 na ul. Słowackiego od domu Państwa Tomera. Procesja przejdzie ulicami: Słowackiego, Korczaka, Sienkiewicza, zakończenie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Proszę o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy oraz udekorowanie trasy procesji. Szczegóły w gablotkach i na stronie internetowej. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, szczególnie tegoroczne dzieci I – komunijne w strojach. Zapraszam Poczty Sztandarowe i wszystkich wiernych.
  W tym dniu Msze Św. godz. 8.00 oraz na zakończenie procesji, przy Szkole ok. godz. 11.30.
 1. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do czwartku 23 czerwca o godz. 17.30, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 2. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem: w poniedziałek od godz. 19.00, we wtorek od godz. 17.00, w środę od godz. 6.30.
 3. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 11-38, Paniom: Elżbiecie, Małgorzacie i dwom Paniom Annom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Owocowej 1-7 i 2-6.
 4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na dokończenie malowania naszego kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 6. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca na dzisiejszą niedzielę zaplanowano przeprowadzenie wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Listy Kandydatów umieszczone są na oknach, urna na głosy z tyłu kościoła. Każdy wierny może zagłosować na dwie osoby. Lista członków nowej Rady Parafialnej zostanie ogłoszona w przyszłą niedzielę.
 7. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła
  z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemnicy Paschalnej. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – zapraszam na Mszę św.
 3. W poniedziałek, tradycją lat ubiegłych zapraszam po Mszy Św. na spotkanie przy Grocie Maryjnej i przy tradycyjnej jajecznicy. Dla występujących dzieci przewidziano nagrody.
 4. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.
 6. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Tegoroczna trasa Bożego Ciała będzie ulicami Słowackiego (od domu Państwa Tomera), Korczaka, Sienkiewicza, Nałkowskiej 2 (zakończenie Mszą Św. przy Szkole). Początek procesji o godz. 10.00.
 8. W czwartek po Mszy Św. zapraszam na spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Bożego Ciała – budowniczych ołtarzy oraz chcących pomóc w przygotowaniu.
 9. W gablotkach i na stronie internetowej podana jest trasa Procesji Bożego Ciała z prośbą o przygotowanie Ołtarzy przez mieszkańców zaproponowanych ulic i Wspólnot parafialnych.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1-9, Paniom: Bogusławie, Justynie, Ewelinie, Iwonie, Danucie, Klaudii, Jadwidze i dwom Paniom Halinom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kwiatowej 11-38.
 11. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Naszej Gazetki Parafialnej”.
 13. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca na 12 czerwca zaplanowano przeprowadzenie wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Lista Kandydatów umieszczona jest w gablotkach parafialnych.
 14. Na „Starym Probostwie” gościmy osoby z Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zapraszam do współpracy. Każdy może pomóc w utrzymaniu rodzin (opłaty za media) poprzez datek złożony do skrzynki z tyłu kościoła z napisem „Na potrzeby parafii”. Za każdą pomoc składam serdeczne Bóg Zapłać.

BOŻE CIAŁO 2022 r.

 

OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO

 

TRASA:

8.00 –        Msza w Kościele

10.00 –      Początek procesji na ul. Słowackiego 21c od Państwa Tomera(I Ołtarz) – ul. Słowackiego 4 przy domu Państwa Okularczyk (II Ołtarz) do ul. Korczaka 6a przy Punkcie Aptecznym (III Ołtarz) – ul. Sienkiewicza do wejścia na salę gimnastyczną  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul Nałkowskiej 2 (IV Ołtarz).

11.30 –      Msza Św. przy szkole na zakończenie procesji.

 

I OŁTARZ –     Ul. Słowackiego 21c przy domu Państwa Tomera

PAŃSTWO TOMERA, SĄSIEDZI Z UL. SŁOWACKIEGO.

 

II OŁTARZ –    Ul. Słowackiego 4 przy domu Państwa Okularczyk

PAŃSTWO OKULARCZYK, SĄSIEDZI Z UL. SŁOWACKIEGO

 

III OŁTARZ –   Ul. Korczaka 6a przy Punkcie Aptecznym

OSOBY ZAWODÓW MEDYCZNYCH (Pielęgniarki, Lekarze, Stomatolodzy, Aptekarze itp.), RADA PARAFIALNA

 

IV OŁTARZ – Ul. Nałkowskiej Zespół Szkolno-Przedszkolny  

NAUCZYCIELE, RODZICIE TEGOROCZNYCH DZIECI I-KOMUNIJNYCH


Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
 3. Zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwa Majowe: dziś na godz. 15.00 a w poniedziałek i wtorek na godz. 17.30.
 4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej jeszcze w czasie wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w Kościele kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca.
 6. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca od godz. 17.00.
 7. W środę 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Zapraszam w czwartek na Mszę Świętą Szkolną o godz. 18.00 w intencji wszystkich dzieci ze szczególnym błogosławieństwem dla dzieci.
 8. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca – serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych.
 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do czuwania i modlitwy.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie, ul. Bocznej, Paniom: Monice, Zofii i trzem Paniom Danutom. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kwiatowej 1-9.
 11. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę dzieci kl. IV przeżywają I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach zgromadzimy się o godz. 17.30 przy Krzyżach Naszej Parafii:

  Poniedziałek – Nabożeństwo przy Krzyżu na ul. Kraszewskiego 35 (koło państwa Burek).

  Wtorek – Nabożeństwo przy Krzyżu na ul. Reja (koło państwa Makowskich).

  Środa – Nabożeństwo przy Krzyżu na parafialnym parkingu.
 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 7.30 i 15.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
 6. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie miała miejsce w niedzielę 29 maja br. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem na pielgrzymkę wraz z parafią z Pielgrzymowic. Wyjazd o godz. 6.30 koszt 25 zł od osoby. Chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła rodzicom dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej Paniom: Justynie, Katarzynie, Ewelinie, Julii, Marioli, Alinie, Małgorzacie, Bernadecie, Gabrieli i Panu Robertowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie, ul. Bocznej.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. W myśl zarządzenia ks. Abpa Wiktora Skworca do 5 czerwca można zgłaszać kandydatów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Z tyłu kościoła wyłożona jest urna na Kandydatów.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.