Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020 r.

 1. Od 5 Niedzieli rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. W związku z „Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego” do odwołania Msze Św. celebrowane będą bez udziału wiernych, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę o ustalonych wcześniej godzinach – proszę o duchową łączność w czasie sprawowanej Eucharystii.
 3. W tym tygodniu uruchomimy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona ukaże się na naszej Stronie Internetowej – zachęcam wszystkich do duchowego uczestnictwa.
 4. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00 a w sobotę i w niedzielę do godz. 16.00.
 5. Zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 6. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Barbarze i Mirosławie. W tym tygodniu nie będzie przewidzianego sprzątania zapraszam jednak po niedzieli Palmowej mieszkańców  ul. Kraszewskiego 27-39 oraz ul. Kraszewskiego 41-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńska do sprzątania kościoła i prac porządkowych wokół by przygotować naszą świątynię na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 8. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, Paschaliki – dar dla ubogich – w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 9. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, „Gość Niedzielny” informuje o wstrzymaniu kolportażu parafialnego 'Gościa Niedzielnego'.
 10. Dziękuję wszystkim za serdeczną życzliwość i otwartość tak potrzebną nam wszystkim. Pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparciu i modlitwie za całą wspólnotę parafialną.

PILNE OGŁOSZENIA

 1. Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, ZARZĄDZAM AŻ DO ODWOŁANIA CELEBROWANIE WSZYSTKICH MSZY ŚW. I TRIDUUM PASCHALNEGO BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH.
 2. W związku z „Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego” do odwołania Msze Św. celebrowane będą bez udziału wiernych, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę o ustalonych wcześniej godzinach – proszę o duchową łączność w czasie sprawowanej Eucharystii.
 3. Kościół pozostaje otwarty codziennie od godz. 800 do godz. 1730 – nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. Bez udziału wiernych będą również Celebrowane Obrzędy Triduum Paschalnego.
 5. Proszę o zapoznanie się z całym Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego zamieszczonym na Stronie Startowej naszej parafii, na stronie Archidiecezji Katowickiej bądź w gablotce parafialnej.
 6. Ze względu iż w tym roku nie będzie święcenia potraw w Wielką  Sobotę z tyłu kościoła są wyłożone kartki z 'Błogosławieństwem Stołu Przed Uroczystym Posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego'
 7. Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy i pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparcia całej wspólnoty parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 r.

 1. W związku z zaistniała sytuacją w jakiej znaleźliśmy się apeluję do wszystkich o ostrożność, rozwagę i rozsądek.
 2. W związku z rozporządzeniem dot. Stanu Epidemicznego o zakazie zgromadzeń pow. 50 osób oraz powołując się na dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., udzieloną przez Metropolitę Katowickiego, proszę wszystkich parafian o ograniczenie uczestnictwa we Mszach św. do osób bezpośrednio związanych z przyjętą intencją Mszy św.
 3. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00 a sobotę do godz. 16.00.
 4. Codziennie od 17.00 do 18.00 wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Suplikacjami.
 5. W środę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Św. o 7.00 i 18.00.
 6. Zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła i obejścia wokół kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26 paniom: Róży, Małgorzacie, Ewie, Monice, Emilii oraz Bartkowi i Łukaszowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
  Proszę również osoby chętne do codziennej dezynfekcji elementów naszego kościoła z troski o dobro wspólne po wieczornych Mszach Św.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezję – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Na stoliku z prasą są wyłożone świece, paschaliki – dar dla ubogich - w cenie 6 zł. Ofiary można składać do skarbony z prasą.
 10. Można składać ofiary za miejsca grobowe na naszym cmentarzu oraz za miejsca w ławkach.
 11. Do nabycia nasza Gazetka Parafialna.
 12. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, 'Gość Niedzielny' informuje o wstrzymaniu kolportażu parafialnego 'Gościa Niedzielnego'.

WAŻNE OGŁOSZENIA

 1. W związku z zaistniała sytuacją w jakiej znaleźliśmy się apeluję do wszystkich o rozwagę i rozsądek.
 2. Proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski oraz z Zaleceniami Szczegółowymi Metropolity Katowickiego. Przypominam, że wiernym została udzielona dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Została ona rozszerzona na wszystkich wiernych, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, nie popełnia żadnego grzechu ten, kto nie będzie na Eucharystii. Wszyscy wierni mogą więc spokojnie pozostać w domach uczestnicząc w sposób duchowy za pośrednictwem transmisji telewizjnych lub radiowych.
 3. W związku z rozporządzeniem dot. epidemii koronawirusa o zakazie zgromadzeń pow. 50 osób oraz powołując się na dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św, udzieloną przez Metropolitę Katowickiego, usilnie proszę wszystkich parafian o przestrzeganie tych rozporządzeń i zaleceń rady stałej episkopatu i naszego metropolity
 4. Arcybiskup Wiktor Skworc ogranicza możliwość uczestnictwa we Mszach św. wyłącznie do osób bezpośrednio związanych z przyjętą intencją Mszy św. lub w przypadku pogrzebu tylko do najbliższej rodziny.
 5. Na chwilę obecną nie ulega zmianie porządek Mszy św., jednak musimy zastosować się do tych rozporządzeń Księdza Arcybiskupa. Msze św. niedzielne i w tygodniu zostaną odprawione normalnie, jednakże z wymaganym ograniczeniem.
 6. W związku z zaistniałą sytuacją są zawieszone odwiedziny chorych oprócz wezwań do konających.
 7. Od poniedziałku kościół będzie otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 8. Codziennie od 17.00 do 18.00 wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Suplikacjami.
 9. Na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Bpa Stanisława Gądeckiego zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 10. Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy i pozostając do waszej dyspozycji zapewniam o duchowym wsparcia całej wspólnoty parafialnej.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020 r.

 1. W związku z zaistniała sytuacją w jakiej znaleźliśmy się apeluję do wszystkich o rozwagę i rozsądek.
 2. Proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski oraz z Zaleceniami Szczegółowymi Metropolity Katowickiego. Przypominam, że wiernym została udzielona dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej w szczególnych przypadkach.
 3. W myśl rozporządzenia zawieszone są wszystkie nabożeństwa w kościele do 29 marca z wyjątkiem codziennych Mszy Świętych.
 4. Od poniedziałku kościół będzie otwarty cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 5. Codziennie od 17.00 do 18.00 wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Suplikacjami.
 6. Na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Bpa Stanisława Gądeckiego zachęcam wszystkich wiernych do odmawiania Różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14 paniom: Katarzynie i Marzenie. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Kochanowskiego 15-26.
  Proszę również osoby chętne do codziennej dezynfekcji elementów naszego kościoła z troski o dobro wspólne po wieczornych Mszach Św.
 8. Kolekta dzisiejsza na remont katedry. Za tydzień na potrzeby archidiecezję – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Można składać ofiary za miejsca grobowe na naszym cmentarzu oraz do końca marca za miejsca w ławkach.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020 r.

 1. Dziś niedziela solidarności z Dziełem Misyjnym Kościoła. Zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes przed kościołem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 2. Dziś i w następne niedziele Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej śpiewamy jedną część „Gorzkich Żali”.

 3. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Zachęcam nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież. Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie. Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Wielki Poniedziałek 6 kwietnia.

 4. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Św. Szkolną.

 5. Od marca Msze św. wieczorne o godz. 18.00. Kancelaria we wtorki i w piątki od godz. 17.00.

 6. Można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok) i miejsca grobowe na naszym cmentarzu (70 zł na 5 lat czyli 14 zł na rok).

 7. Już dziś zapraszam na 27 marca do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Początek o godz. 20 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach a następnie nocna Droga krzyżowa na jednej z 4 tras o długości 31, 40, 45 lub 70 km. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej EDK.

 8. W przyszłą niedzielę, 15 marca w GOK-u film „NIEPLANOWANE”. Seans o godz. 18.30. Bilety w cenie 10 i 14 zł do nabycia w kasie. Film dozwolony jest od 15 lat. Gorąco polecam.

 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojna i Makuszyńskiego paniom: Katarzynie, Krystynie, Klaudii, Grażynie, Jadwidze, Magdalenie, Aldonie oraz Kacprowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.

 10. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.


Ogłoszenia Duszpasterskie 03.03.2020

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam wiernych do podjęcia abstynencji i dania przez to świadectwa wiary.

 2. Dziś kończymy Misje Parafialne. Bóg zapłać o. Krzysztof Urbańskiemu za ich poprowadzenie - za wygłoszone słowo Boże i posługę sakramentalną. Bóg zapłać wszystkim którzy pomogli zorganizować i przeżyć nasze Misje Parafialne. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i tak licznie wzięli w Nich udział.

 3. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Kancelaria we wtorek i w piątek od godz. 17.00

 4. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Zachęcam nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież.
  Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie. Za zmarłych zalecanych zostanie również odprawiona Msza św. w Wielki Poniedziałek
  6 kwietnia.

 5. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek  i sobotę miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.

 6. W tym miesiącu nie będzie spotkań dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  i młodzieży przed bierzmowaniem ze względu na rekolekcje.

 7. Od wtorku można składać ofiary za miejsca w ławkach (25 zł na rok) i miejsca grobowe na naszym cmentarzu (70 zł na 5 lat czyli 14 zł na rok).

 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka paniom: Irenie, Anecie, Bogusławie, Katarzynie i Magdalenie. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102,
  ul. Spokojna i Makuszyńskiego.

 9. Kolekta dzisiejsza na zakończenie Misji na cele misyjne. Za tydzień na potrzeby naszej parafii.
  W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny
  Ad Gentes. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.


Ogłoszenia Duszpasterskie 23.02.2020

 1. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.

 2. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 29 lutego.

 3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. - ŚRODA POPIELCOWA
  Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00,15.30 i 18.00.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy.
  Kolekta w tym dniu to Jałmużna Postna – nasz dar dla ubogich

 4. Od środy rozpoczynamy Misje Parafialne. Misje poprowadzi o. Krzysztof Urbański – Karmelita Bosy z Ukrainy. Szczegółowy plan na stronie internetowej, w gablotce i na kartkach przy prasie katolickiej – zachęcamy do udziału by dobrze przygotować się na przeżywanie Misterium Paschalnego i odbudować bądź wzmocnić wiarę.

 5. Dzieci będą miały Rekolekcje Szkolne w Wielkim Tygodniu.

 6. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 (w tym tygodniu wyjątkowo o 16.00 ze względu na Misje Parafialne. Zalecki za zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej można składać do koszyka na oknie przy ambonie.

 7. W piątek zapraszam na Mszę św. w intencji solenizantów lutego.

 8. W piątek Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
 9. W sobotę od godz. 9.30 odwiedziny chorych i starszych parafian – z błogosławieństwem Misyjny. Lista wyłożona na oknie przy ambonie.

 10. Opłaty za miejsca w ławkach i miejsca grobowe w marcu.

 11. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 9-23 paniom: Irenie, Bronisławie, Jolancie, Bożenie oraz panom Janowi i Łukaszowi. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.

 12. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień – na zakończenie Misji na cele misyjne. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.


MISJE PARAFIALNE - PLAN

Plan misji parafialnych 26.02-01.03. 2020

Misjonarz z Ukrainy o. Krzysztof Urbański ocd

 

Środa Popielcowa 26.02.2020 - I inauguracyjny dzień Misji

Parafia świętuje jako wspólnota

8.00; 15.30; 18.00 - Msze św. z kazaniami misyjnymi (obrzęd posypania głów popiołem)

17.15 - Nauka dla młodzieży

 

Czwartek 27.02.2020 - II dzień Misji

Parafia wyznaje Bogu swoją miłość

8.00; 17.00 - Msze św. z kazaniem misyjnym

16.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Po wieczornej mszy św - Rozważanie misyjne dla kobiet i dziewcząt

 

Piątek 28.02.2020 - III dzień Misji

Parafia ewangelizuje - Parafia przeprasza za grzechy

8.00; 17.00 - Msze św. z kazaniem misyjnym

16.00 – Droga Krzyżowa z modlitwą za zmarłych

Po wieczornej mszy św - Rozważanie misyjne dla mężczyzn i chłopców

 

Sobota 29.02.2020 - IV dzień Misji

Parafia zawierza się Bogu - Dzień chorych

7.30 – Modlitwa Różańcowa

8.00 – Msza św. Za chorych i starszych wiekiem parafian z nauką dla chorych

Ok 9.00, 9.30 - Odwiedziny chorych w domach

15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu

16.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym

Po Mszy św. Modlitwa przed krzyżem misyjnym.

Uroczyste błogosławieństwo (na zakończenie misji)

 

Niedziela 01.03.2020 - VI dzień Misji UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE MISJI PARAFIALNYCH

Parafia daje świadectwo pod krzyżem

8.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym

Po Mszy św. Modlitwa przed krzyżem misyjnym.

Uroczyste błogosławieństwo - Przyrzeczenia wiary!

10.00 - Msza św. z kazaniem misyjnym

Po Mszy św. Modlitwa przed krzyżem misyjnym.

Uroczyste błogosławieństwo - Przyrzeczenia wiary!

 

Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę


Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2020 r.

 1. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nieszpory Niedzielne.

 2. W poniedziałek 10 lutego nasza parafia uczestniczyła w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za liczny udział całej wspólnocie parafialnej.

 3. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Św. Szkolną.

 4. W czwartek 20 lutego po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

 5. W sobotę 22 lutego po porannej Mszy Św. Zapraszam na spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca (Róże Różańcowe).

 6. W dniach od 26 lutego do 1 marca nasza parafia będzie przeżywała Misje Parafialne. Szczegółowy plan za tydzień. Proszę już dziś o zarezerwowanie czasu na Duchową Odnowę.

 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej paniom: Justynie, Władysławie i Katarzynie.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 9 - 23.

 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.