Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.
 4. W czwartek 24 września po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 5. W sobotę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę 21 października 2020 r. podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania a wyrażają taką wolę proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
  Starostami Dożynek będą państwo Zygmunt i Aniela Wożgin. Towarzyszyć im będą dzieci naszej szkoły.
 9. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza paniom: Mirosławie, Barbarze, Lenie, Danucie i panom: Grzegorzowi i Mateuszowi. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-39.
 11. W czwartek i piątek zapraszam osoby do pomocy przy sprzątaniu i porządkowaniu dolnej części naszego kościoła.
 12. Otwarcie dolnej części naszego kościoła w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00
 13. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii . Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą jest o. Krzysztof Urbański – Karmelita Bosy z Ukrainy, który w tym roku prowadził nasze Misje Parafialne.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże. Na prośbę papieża Franciszka Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.
 4. W czwartek 17 września po Mszy św. szkolnej spotkanie z rodzicami dzieci III, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Św.
 5. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszam w tym dniu Mszę św. młodzież szczególnie przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży z ubiegłorocznej kl. VIII.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii młodzieży z ubiegłorocznej kl. VIII zostanie udzielony w środę 21 października 2020 r. podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. W piątek o godz. 19.00 nauka przed sakramentem Chrztu Św.
 8. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Kochanowskiego 15-26 paniom: Róży, Małgorzacie, Emilii i Iwonie. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Bóg zapłać Paniom, które odpowiedziały na apel i porządkowały salki. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła  na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za dekorację naszego kościoła. Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych, którzy ufundowali Obrus Maryjny na nasz Stół Ołtarzowy.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii na dokończenie prac remontowych. W przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020 r.

 1. Dziś dzieci kl. IV, naszej parafii, uczestniczą w pełni w Mszy Św. przystępując po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im wytrwania w miłości do Pana Jezusa przez całe życie. Dzieci zapraszają na Nabożeństwo Dziękczynne o godz. 16.00.
 2. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień” czyli dni wdzięczności za dar Komunii Świętej.
 3. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej oraz za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
 4. Dziękuję pani katechetce Agnieszce za roczne przygotowanie dzieci oraz oprawę liturgiczną uroczystości I Komunii Świętej i Nabożeństwa dziękczynnego.
 5. We wtorek 8 września przeżywamy Uroczystość Patronalną naszej parafii – Narodzenie NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych parafian. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 6. W przyszłą niedzielę 13 września Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Suma odpustowa o godz. 11.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św.
  Proszę o poczty sztandarowe oraz dzieci w strojach komunijnych.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą będzie o. Krzysztof Urbański – Karmelita Bosy z Ukrainy, który w tym roku prowadził nasze Misje Parafialne. Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 7. Ze względu na Odpust Parafialny zapraszam w sobotę 12 września wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 20.00 oraz nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.
 8. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 15-26.
 9. W poniedziałek i wtorek zapraszam osoby chętne do pomocy przy malowaniu korytarza pod kościołem. Zaś w czwartek i piątek osoby do pomocy przy sprzątaniu i porządkowaniu dolnej części naszego kościoła.
 10. Kolekta dzisiejsza na potrzeby Archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą oraz na utrzymanie kościoła akademickiego. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii na dokończenie prac remontowych. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r.

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Karmela Węglarz pochodzącego z Jarząbkowic, który głosi słowo Boże i po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. We wtorek 1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. Szkolną w czwartek o godz. 18.00 by prosić o Boże błogosławieństwo. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom kl. I.
 3. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszej parafii. Popołudniowe Nabożeństwo dzieci I Komunijnych o godz. 16.00
 6. Próby przed Komunią we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
 7. Spowiedź dla dzieci I komunijnych w sobotę 5 września o godz. 9.00.
 8. Spowiedź dla rodziców i gości w ciągu całego tygodnia.
 9. Proszę o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu.
 10. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, paniom: Marzenie, Katarzynie i Julii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.
 11. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. W przyszłą niedzielę na potrzeby Archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą oraz na utrzymanie kościoła akademickiego. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  Czwartek -  Wspomnienie św. Moniki.
  Piątek – Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK.
  Sobota – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież przed rozpoczęciem Roku Szkolnego do sakramentu spowiedzi.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przystąpią 6 września do I Komunii św.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 nauka przed Sakramentem Chrztu Świętego.
 5. W sobotę 29 sierpnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista wyłożona jest na oknie przy ambonie.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będzie w naszej wspólnocie parafialnej O. Karmela Węglarz pochodzący z Jarząbkowic, który wygłosi słowo Boże i po każdej Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Informuję, że Bierzmowanie dla byłych uczniów kl. VIII odbędzie się najwcześniej w październiku. Szczegóły w późniejszym terminie.
 8. Proszę o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu do końca sierpnia.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i Makuszyńskiego, paniom: Leokadii, Agnieszce, Janinie, Katarzynie, Grażynie, Klaudii, Jadwidze oraz Maksymilianowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 10. Kolekta dzisiejsza na renowację Katedry w Katowicach. W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać. Przewidywane zakończenie prac remontowych w połowie września.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów - drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  Czwartek -  Wspomnienie św. Bernarda, opata i dK.
  Piątek – Wspomnienie św. Piusa X, pap.
  Sobota – Wspomnienie NMP Królowej.
 3. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka, paniom: Irenie, Anecie, Bogusławie, Justynie, Magdalenie i Katarzynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i Makuszyńskiego.
 4. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. W przyszłą niedzielę na renowację Katedry w Katowicach. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020 r.

 1. Od soboty weszły nowe rozporządzenia odnośnie stanu epidemicznego
  z podziałem na poszczególne powiaty. W 25 ust. 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia br czytamy: „zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać
  w obszarze czerwonym pod warunkiem, że (...) w budynkach kultu religijnego znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny”.
  W naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć ok. 130 osób. Poza budynkiem kościoła może uczestniczyć do 150 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu oraz zasłaniania ust i nosa (również poza budynkiem kościoła).
 2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo
  i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 3. W sobotę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 i 10.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego. Podtrzymajmy piękną tradycję.
 4. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Szczegóły na plakacie.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. ul. Reja 9-23, paniom: Bronisławie, Jolancie i Sylwii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego 4-15 i ul. Morcinka.
 6. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 7. We wtorek zapraszam osoby chętne do pomocy przy malowaniu korytarza pod kościołem.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020 r.

 1. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień - zachęcam do zachowania trzeźwości
  i abstynencji.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zachęcam do udziału w Mszach św. i do skorzystania z Sakramentu pokuty by dobrze przeżyć dni Eucharystyczne.
 4. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.
  Czwartek -  Święto Przemienienia Pańskiego. I Czwartek Miesiąca
  Piątek – I Piątek Miesiąca.
  Sobota – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 7. 16 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Boże Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Szczegóły na plakacie.
 8. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej, paniom: Władysławie, Katarzynie, Karolinie i dwom paniom Lucynom. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Reja 9-23.
 9. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy numer „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020 r.

 1. W sobotę obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców dlatego dziś po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień - zachęcam do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza Św. w intencji Róż Różańcowych i wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą Św. Różaniec – Serdecznie zapraszam.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Środa – Wspomnienie św. Marty
  Piątek -  Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
  Sobota – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego. I Sobota Miesiąca.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 10-18 i ul. Łąkowej, paniom: Janinie, Iwonie, Karolinie, Katarzynie, Dominice oraz Tomaszowi. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Reja 5 i ul. Nałkowskiej.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek. Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020 r.

 

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna po każdej Mszy Św. wieczornej.
 2. W sobotę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Zapraszam w przyszłą niedzielę na godz. 10.00 na Mszę Św. w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.
  W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w sobotę i w niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Środa – Święto św. Marii Magdaleny.
  Czwartek – Święto św. Brygidy, patronki Europy
  Piątek -  Wspomnienie św. Kingi, dz.
  Sobota – Święto św. Jakuba, Apostoła.
  Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 4. W sobotę Różaniec przed poranną Mszą Św. czyli o godz. 7.30. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Owocowej 1-5
  i 2-8, paniom: dwom Bronisławom, Magdalenie, Jolancie, Wiesławie, Weronice i Izabeli. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Owocowej 10-18 i ul. Łąkowej.
 6. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii - na wykonanie remontu łazienek i salek.
  Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przeprowadzany remont.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gość Niedzielny” i naszej ‘Gazetki Parafialnej”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.