Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021 r.

 1. Dziś w Katowickiej Katedrze na Mszy Św. o godz. 12.00 rozpoczęcie procesu synodalnego w naszej archidiecezji nt. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby zdrowia. Z tej okazji wszystkim pracownikom Służby Zdrowia składam najlepsze życzenia by służba człowiekowi w duchu miłości Boga i bliźniego była doceniana przez ludzi a Bóg was chronił i hojnie błogosławił.
 3. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. w intencji nauczycieli, wychowawców, rodziców i pracowników Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.
 4. Po Mszy Św. w poniedziałek spotkanie dla Nauczycieli i pracowników Służby Zdrowia na probostwie – serdecznie zapraszam.
 5. Zapraszam do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.15; w niedzielę na godz. 15.00; w sobotę dwa razy o 7.30 i 15.15.
 6. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema, Pani Honoracie. Dziękuję Paniom, które z troski o naszą świątynię, pomogły w sprzątaniu, Paniom: Lucynie, Halinie, Grażynie i Klaudii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 7. Od tego roku Msze Święte wieczorne w tygodniu przez cały rok, łącznie z okresem zimowym, będą odprawiane o godz. 18.00.
 8. Można składać Zalecki za zmarłych do koszyczka przy ambonce.
  Za zmarłych zalecanych będą odprawione 3 msze św.:
  02.11 (wtorek) g. 15.30;
  13.11 (sobota) godz. 8.00;
  26.11 (piątek) godz.18.00;
  oraz modlitwa Różańcowa do 8 listopada.
 9. Dzisiejsz kolekta specjalna przeznaczona na malowanie kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na misje. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 r.

 1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: 'Nie lękajcie się'. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom a parafiankom z Zespołu Charytatywnego dziękuję za przeprowadzenie zbiórki.
 2. Zapraszam do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.15; w niedzielę na godz. 15.00; w sobotę dwa razy o 7.30 i 15.15.
 3. W środę przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Różaniec w tym dniu po Mszy Świętej połączony z nabożeństwem i procesją wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 4. W czwartek 14 października Dzień Nauczyciela – z tej okazji wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom składamy najlepsze życzenia aby trud wychowania przynosił trwałe owoce w sercach dzieci i młodzieży a Bóg błogosławił waszej codzienności. Na Mszę św. w intencji Nauczycieli i Wychowawców zapraszam w poniedziałek 18 października o godz. 18.00.
 5. Zbliża się Święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby zdrowia. Z tej okazji zapraszam w piątek 15 października na godz. 18.00 na Mszę świętą w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
 6. Spotkanie dla Nauczycieli i pracowników Służby Zdrowia na probostwie w poniedziałek 18 października po Mszy Św. wieczornej – serdecznie zapraszam.
 7. Od najbliższego wtorku zostaje uruchomiona w naszej parafii „Poradnia Życia Rodzinnego”, którą będzie prowadziła pani Aneta Okularczyk. Poradnia będzie czynna w każdy drugi wtorek miesiąca od godz. 19.00 w kancelarii parafialnej.
 8. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników paniom: Ewelinie, Teresie, Grażynie, Roksanie, Barbarze i Martynie. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na malowanie kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021 r.

 1. Przeżywamy październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej Modlitwy Różańcowej w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.15; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.15.
 2. W październiku dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 3. 5 października ks. Jan Skolik będzie obchodził 87 rocznicę urodzin. Już dziś życzymy solenizantowi wielu łask Bożych i zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji w środę 6 października o godz. 18.00.
 4. W czwartek 7 października przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przypada I Czwartek Miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy Różańce dzieci. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Świętą.
 5. W sobotę 9 października odbędzie się X pielgrzymka Żywego Różańca i innych wspólnot maryjnych tym razem do sanktuarium Św. Józefa w Rudzie Śląskiej. Początek o godz. 10.30. Zachęcam do udziału w pielgrzymce z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.
 6. W przyszłą niedzielę 10 października przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. Jest Nowy Kalendarz liturgiczny na 2022 rok. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych.
 8. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak Paniom: Sylwii, Żanecie, Halinie, Małgorzacie, Gabrieli i Anecie. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników.
 9. Zostały oddane do renowacji pozostałe Stacje Drogi Krzyżowej. Przewidywany czas zakończenia renowacji w grudniu.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Dziś Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za dar chleba i naszego codziennego pożywienia. Dziękujemy rolnikom, ogrodnikom, hodowcom i wszystkim producentom żywności. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom darów dożynkowych, dzieciom oraz pocztom sztandarowym. Dziękuje Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, jednocześnie gratulujemy Spółdzielni, jako Firmie z Tradycjami 2021, uhonorowania medalem WOJANA. Dziękuję za dekorację ołtarza i kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali tegoroczne dożynki. Po Mszy Św. zapraszam wszystkich na słodki poczęstunek.
 3. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
 4. W czwartek 30 września zapraszam chętnych do salki pod kościołem
  na projekcję filmu „BELLA” – film o tym jak jedna chwila, jeden prosty gest życzliwości może zmienić twoje życie na zawsze.
 5. Od piątku rozpoczynamy październik – miesiąc większej i wspólnej Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy w tygodniu od poniedziałku do piątku na godz. 17.15; w niedzielę na godz. 15.00; w soboty dwa razy o 7.30 i 15.15.
 6. W październiku dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
 7. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – Pierwszy Piątek i Sobotę miesiąca.
 8. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 9. Spowiedź: dzieci kl. 4, 5, 6 w czwartek od godz. 17.00; Kl. 7 i 8 w piątek od godz. 16.30 (przed Różańcem).
 10. Jest Nowy Kalendarz liturgiczny na 2022 rok. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych.
 11. Dziękujemy bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi i ul. Tęczowej paniom: Gabrieli, Zofii, Andżelice, Dominice, Antoninie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Prusa, ul. Staffa i ul. Kossak.
 12. Został zakupiony opał do naszego kościoła na nadchodzący sezon zimowy.
 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona Na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00.
 3. W czwartek o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30, nauka przed Sakramentem Chrztu św.
 5. W przyszłą niedzielę Parafialne Dożynki – dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Zapraszamy rolników, ogrodników, hodowców wraz z ich rodzinami, zapraszamy zarząd i pracowników Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ”, zapraszamy firmy współpracujące z rolnikami oraz wszystkich, którzy korzystają z owoców ziemi.
 6. Dary na Dożynki można składać w piątek od godz. 9.00 pod chórem – za każdy dar już teraz serdeczne Bóg Zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń – pamiętajmy w naszych modlitwach.
 8. Jest Nowy Kalendarz liturgiczny na 2022 rok. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych.
 9. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Orzeszkowej. (domki i bloki), Paniom: Ewie i Zuzannie oraz Panu Markowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrowskiej, ul. Skargi, ul. Tęczowej.
 10. Zostało wymienione poszycie dachu i orynnowanie nad wejściem do kościoła.
 11. Została odrestaurowana pierwsza stacji Drogi Krzyżowej.
 12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na malowanie kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021 r.

 1. Dziś przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą jest ks. Paweł Gajda pochodzący z naszej parafii.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień modlitw przez przyczynę MB Fatimskiej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 20.00 w intencji wszystkich czcicieli NMP oraz w intencji powierzonej. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła do Groty Maryjnej. Proszę o zabranie ze sobą świec.
 4. We wtorek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże.
 5. W czwartek 16 września zapraszam chętnych do salki pod kościołem na projekcję filmu „CHATA”.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej, Paniom: Jadwidze, Jolancie, Janinie i Grażynie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Orzeszkowej. (domki i bloki).
 7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego Odpustu Parafialnego. Bóg zapłać Chórowi VIOLA, Orkiestrze Dętej KWK Szczygłowice, pocztom sztandarowym, dzieciom, szczególnie dzieciom komunijnym i całej Służbie Liturgicznej. Tym, którzy  przygotowali nasz kościół i otoczenie wokół kościoła  na Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za dekorację naszego kościoła.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zbiórka jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na malowanie kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Można zamawiać Msze Święte na nowy 2022 rok.
 10. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” zostanie przeprowadzona 15 września w godzinach dopołudniowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem we wtorek 14 września. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021 r.

 1. W środę 8 września przeżywamy Uroczystość Patronalną naszej parafii – Narodzenie NMP. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych parafian, szczególnie za zmarłych od ostatniego odpustu. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową na cmentarz.
 2. W przyszłą niedzielę 12 września Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP.
  Suma odpustowa o godz. 11.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. Proszę o poczty sztandarowe oraz dzieci w strojach komunijnych. Kaznodzieją odpustowym oraz sumistą będzie ks. Paweł Gajda pochodzący z naszej parafii.
  Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00.
 3. W sobotę 11 września, przed Odpustem Parafialnym, od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Lista Chorych wyłożona na oknie przy ambonie. Chorych można zgłaszać również telefonicznie.
 4. Ze względu na Odpust Parafialny nie będzie w sobotę 11 września Mszy Św. o godz. 16.00.
 5. Okazja do spowiedzi w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 17.00, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chciejmy dobrze przygotować się do naszego Odpustu Parafialnego.
 6. Spotkanie z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami:
  W czwartek o godz. 18.30 rodzice i dzieci przygotowujące się w tym Roku Szkolnym do I Komunii Św.
  W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 z rodzicami i młodzieżą przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza, Paniom: Mirosławie, Danucie, Barbarze, Beacie, Jadwidze, Oliwi, Lenie i Dominice oraz Panom: Grzegorzowi i Mateuszowi. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 27-51, ul. Św. Franciszka i ul. Cieszyńskiej.
 8. Bóg zapłać za prace wokół kościoła: za udrożnienie odpływów z rynien kościoła, oświetlenie i utwardzenie powierzchni przed gablotą zewnętrznej z ogłoszeniami, panom: Janowi, Henrykowi, Zbigniewowi, Robertowi, Adrianowi, Ireneuszowi, Henrykowi i Wiesławowi.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno – wychowawczą. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. W niedzielę 12 września przed kościołem zbiórka jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że dziś przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. funkcjonuje mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.
 11. Również dziś (niedziela 5 września) w godz. od 9.00 do 12.00 będzie możliwość zaszczepienia się w „mobilnym punkcie szczepień” przy parafii Ewangelickiej w Golasowicach. Chętnych zapraszam.
 12. Od wtorku 7 września można zamawiać Msze Święte na nowy 2022 rok. Przez pierwszy tydzień tylko Msze za żyjących – urodzinowe, jubileusze a od kolejnego tygodnia za zmarłych.
 13. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” zostanie przeprowadzona 15 września w godzinach dopołudniowych akcja zbierania elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za kościołem we wtorek 14 września. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Nasza Gazetka Parafialna i „Gość Niedzielny Extra” – poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej, którzy będą beatyfikowani w niedzielę 12 września w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

 1. 1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły i rodziców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, by prosić o Boże błogosławieństwo, w środę na godz. 8.00.
  O godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w szkole.
 2. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów kl. I podczas Mszy św. szkolnej w czwartek 2 września o godz. 18.00.
 3. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkoły podstawowej przed rozpoczęciem Roku Szkolnego:
  Uczniowie kl. IV – VI – w poniedziałek od godz. 17.00.
  Uczniowie kl. VII – VIII – we wtorek od godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - zachęcam do udziału w Mszach Św.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. W I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.
 6. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 15-26, paniom: Róży, Monice, Ewie i Małgorzacie. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kraszewskiego 3-25 i ul. Miłosza.
 7. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno – wychowawczą. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Golasowicach zaprasza na spotkanie:
  Rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przedszkolu 30 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00.
  Rodziców uczniów klasy I (z wychowawcą), które odbędzie się 30 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00, sala 301 (I piętro).
 10. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.

ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium. Pielgrzymka jest również transmitowana za pośrednictwem mediów - drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.
 2. W piątek 27 sierpnia po Mszy św. ok. godz. 18.45 nauka przed Sakramentem Chrztu Św.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego i w intencji Rocznych dzieci.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  Czwartek -  Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  Piątek – Wspomnienie św. Moniki.
  Sobota – Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK.
 5. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kochanowskiego 1-14, paniom: Krystynie, Barbarze i Wandzie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców Kochanowskiego 15-26.
 6. Została oddana do renowacji jedna stacja naszej Drogi Krzyżowej. Przed malowaniem planujemy odrestaurowanie wszystkich stacji Drogi Krzyżowej.
 7. Kolekta dzisiejsza i za tydzień na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Zachęcam do leaktury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i ziarna siewnego.
 2. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Po czasie obostrzeń zachęcam do udziału w pielgrzymce by wspólnie, przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, zawierzyć nasze życie codzienne. Można jeszcze się zapisać na wyjazd autokarem w zakrystii do czwartku 19 sierpnia. Początek pielgrzymki o 6.15 Przewidywany wyjazd z Piekar po nieszporach.
 3. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Słowackiego 17-102, ul. Spokojnej i ul. Makuszyńskiego, paniom: Katarzynie, Krystynie, Jolancie, Grażynie, Klaudii i Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców ul. Kochanowskiego 1-14.
 5. Kolekta dzisiejsza na malowanie naszego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.
 7. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że dziś przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. funkcjonuje mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.