Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021 r.

 • Dziś świętujemy 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
 • W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu Msze Święte o 8.00 i 10.00 i 11.15.
 • W środę również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama – którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego – Przypomnijmy sobie swój dzień otrzymania Sakramentu Chrztu i podziękujmy Bogu za ten wielki dar.
 • Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1 – 9 paniom: Klaudii, Justynie, Danucie, Alinie, Halinie, Ewie i Bogusławie.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11 – 38.
 • Są wolne intencje w miesiącu styczniu i lutym zachęcamy do zamawiania Mszy św. – polecam waszej pobożności. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
 • Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.
 • Msze św. „Kolędowe” w tym tygodniu za mieszkańców:
  • 06.01.2021 r. (środa) godz. 10.00 - w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona boiska),
   ul. Asnyka i ul. Fredry o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
  • 08.01.2021 r. (piątek) godz. 17.00 w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
  • 09.01.2021 r. (sobota) godz. 8.00 w intencji mieszkańców ul. Orzeszkowej
   i Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ” w Golasowicach o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
  • 10.01.2021 r. (niedziela) godz. 10.00 w intencji mieszkańców ul. Spokojnej ul. Słowackiego, ul. Morcinka
   i ul. Makuszyńskiego o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

   

  Ofiary składane podczas Mszy Św. „Kolędowych” za mieszkańców poszczególnych ulic będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.


Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020 r.

 1. Dziś oddajemy cześć Świętej Rodzinie z Nazaretu. Prosimy o opiekę nad naszymi rodzinami.
 2. Zapraszam dziś na godz. 14.30 na wspólne kolędowanie wraz z duetem: Monika Biederman-Pers oraz Piotr Karzełek „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”. Kolędowanie będzie również transmitowane ONLINE.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Młodzianków – zapraszam na godz. 17.00 na Mszę Św. w intencji dzieci
  i ich rodziców.
 4. We czwartek ostatni dzień 2020 roku. Zapraszam na Msze św. dziękczynne w intencji całej naszej parafii
  i Nabożeństwa Przebłagalne o godz. 8.00 i 16.00.
 5. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie światowy dzień modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 15.30.
  W Nowy Rok Nieszpory Kolędowe o godz. 15.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobotę miesiąca. Zapraszam na Msze Święte. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.
 7. Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza,
  ul. Rolniczej, ul. Podlesie i ul. Bocznej, paniom: Zofii, Monice, trzem paniom Danutom, Katarzynie, Annie oraz Krzysztofowi.
  W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 1-9.
 8. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W Nowy Rok na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne
  w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy, podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.
 10. Rozwiązanie konkursu na „najładniejszy lampion” zamieszczone na stronie internetowej w zakładce RORATY – LAMPION oraz w gablotkach. Po odbiór nagród wszystkich biorących udział w konkursie zapraszam do zakrystii.
 11. Msze św. „Kolędowe” w tym tygodniu za mieszkańców:
 • 30.12.2020 r. (środa) godz. 17.00 - w intencji mieszkańców ul. Lipowej, ul. Korczaka,
  ul. Sienkiewicza, ul. Nałkowskiej, ul. Bocznej, ul. Podlesie, ul. Rolniczej
  i ul. Łąkowej o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
 • 01.01.2021 r. (piątek) godz. 10.00 w intencji mieszkańców ul. Św. Franciszka,
  ul. Cieszyńskiej i ul. Norwida o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
 • 02.01.2021 r. (sobota) godz. 16.00 w intencji mieszkańców ul. Owocowej i ul. Reja
  o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
 • 03.01.2021 r. (niedziela) godz. 10.00 w intencji mieszkańców ul. Zawadzkiego,
  ul. Długiej i ul. Tuwima o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Ofiary składane podczas Mszy Św. „Kolędowych” za mieszkańców poszczególnych ulic będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.


Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r.

 1. Zapraszam do udziału w ostatnich Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Zachęcam do uczestnictwa również przez łącza internetowe - ONLINE.
 2. OKAZJA DO SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI:
  Poniedziałek – środa                   16.00 – 17.00
  Czwartek 24.12.2019 (wigilia)    6.30 – 10.00 (z przerwą na Mszę o godz. 8.00)
 3. W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia Msza św. o godz. 8.00.
  Zachowajmy duchowy charakter tego dnia.
  Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu oraz wspólną modlitwą.
 4. Pamiętając o ograniczeniach wynikających z sytuacji epidemicznej zapraszam na PASTERKĘ o północy w intencji całej naszej parafii.
 5. W pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego zapraszam na Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15 oraz na Nieszpory Kolędowe o godz. 15.00
 6. 26 grudnia 2 dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15.
 7. W przyszłą niedzielę 27 grudnia Święto Świętej Rodziny – zapraszam na Mszę świętą o godz. 8.00 w intencji rodzin naszej parafii. W tym dniu o godz. 14.30 zapraszam na wspólne kolędowanie wraz z duetem: Monika Biederman-Pers oraz Piotr Karzełek „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”.
 8. Opłatki na Stół Wigilijny zostały dostarczane do rodzin naszej parafii. Jeśli jakaś rodzina nie posiada jeszcze opłatków zapraszam po odbiór do zakrystii. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie tej akcji i jej przeprowadzenie.
 9. Dziękujemy bardzo budowniczym naszej Stajenki Betlejemskiej oraz ofiarodawcom choinek.
  Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 10-18 i z ul. Tuwima paniom: Teresie, Bożenie, Dorocie, Zuzannie, Kindze, Marzenie i Marii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu, przed świętami do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców z ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie i ul. Bocznej.
 10. Kolekta dzisiejsza oraz w pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego na potrzeby naszej parafii. W Pasterkę na Fundusz Obrony Życia a w 2 dzień Świat na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte. Pierwsza Msza Św. „Kolędowa” w niedzielę 27 grudnia. Ofiary składane podczas Mszy Św. za mieszkańców poszczególnych ulic będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny i nasz „Gazetka Parafialna”. Są jeszcze do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (GAUDETE). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas,
  a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
 2. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału w Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
 3. OKAZJA DO SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI (W tym tygodniu jak i w przyszłym):
  Poniedziałek – piątek         16.00 – 17.00
  Sobota                               6.30 – 7.30 i od 14.00 – 16.00
  Czwartek 24.12.2019 (wigilia)    6.30 – 10.00 (z przerwą na Mszę o godz. 8.00)
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty do ostatniej chwili.
 4. W sobotę 19 grudnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych prosimy zgłaszać osobiście do zakrystii lub telefonicznie. Podczas odwiedzin pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
 5. Ze względu na sytuację epidemiczną w święta Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) zostaną odprawione po trzy Msze św.: 8.00, 10.00 i 11.15 – Są jeszcze wolne intencje 25 grudnia o 10.00 i 11.15 – polecam waszej pobożności.
 6. W dzisiejszą niedzielę oraz w tygodniu do piątku można głosować na najładniejszy LAMPION – karteczki do głosowania i „skrzynka na głosy” przy chrzcielnicy.
 7. Opłatki na Stół Wigilijny będą dostarczane nieodpłatnie przez zespół Charytatywny do wszystkich rodzin naszej parafii od niedzieli 13 grudnia.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 43-59 paniom: Krystynie, Lucynie, Beacie, Dominice oraz panom: Jakubowi i Janowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 10-18 i z ul. Tuwima.
 9. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
 11. Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł – ofiary składamy do skarbony).
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 13. Kalendarze „Strażackie” będą jeszcze do nabycia przy remizie OSP w niedziele 13.12

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020 r.

 1. Dziś II niedzielę Adwentu – pamiętamy że dziś jest wspomnienie św. Mikołaja.
 2. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału w Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
 3. Podczas Mszy Roratnich dzieci otrzymują obrazki na cały tydzień – rodziców proszę
  o dopilnowanie aby dzieci wklejały obrazki z tych dni w których uczestniczą w Mszach w kościele bądź przez łącza internetowe.
 4. Od przyszłej niedzieli głosowanie na najładniejszy LAMPION – podpisane lampiony możemy przynosić do kościoła jeszcze do piątku 11 grudnia.
 5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP. Zapraszam w tym dniu na Msze św. O godzinie 7.00 w intencji parafian a o 17.00 w intencji obecnych i byłych DZIECI MARYI i ich rodzin oraz wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny.
 6. Dziękuję wszystkim Górnikom za obecność na Mszy Św. Barbórkowej jako wyraz wiary i wdzięczności Panu Bogu oraz patronce św. Barbarze. Dziękuję za dar materialny.
 7. Już teraz zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty by dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 16.00.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8 i z ul. Długiej: dwom paniom Barbarom oraz Natalii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 43-59.
 9. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł a dużej 12 zł – ofiary składamy do skarbony).
 11. Opłatki w tym roku zostaną dostarczone nieodpłatnie (jako dar parafii na Stół Wigilijny) do każdej rodziny naszej parafii.
 12. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych
  w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.
 14. Kalendarze „Strażackie” będą do nabycia przy remizie OSP w niedziele 6.12, w sobotę 12.12 i w niedziele 13.12

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I niedzielę Adwentu obchodzimy jako niedzielę trzeźwości – zachęcam wiernych do abstynencji.
 2. Od poniedziałku zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału
  w Mszach Świętych RORATNICH. Roraty w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, będą w innej, nieco zmienionej formie. Do naszego kościoła zapraszam na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
 3. Podczas Mszy Roratnich dzieci będą dostawały obrazki na cały tydzień – rodziców proszę o dopilnowanie aby dzieci wklejały obrazki z tych dni w których uczestniczą w Mszach w kościele bądź przez łącza internetowe.
 4. Ogłaszamy konkurs na najładniejszy LAMPION – podpisane lampiony przynosimy do kościoła do niedzieli 6 grudnia.
 5. W środę podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. Jest również możliwość przeżycia Adwentu według formy zaproponowanej przez MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO - szczegóły w gablotkach i na stronie parafialnej.
 7. W piątek Uroczystość św. Barbary patronki górników. Zapraszamy w tym dniu wszystkich górników wraz z rodzinami na godz. 9.00 na Mszę św. w ich intencji. Msza Św. będzie również transmitowana poprzez łącza internetowe z naszej strony parafialnej.
 8. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 9. Już teraz zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty by dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 16.00.
 10. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 3-27 paniom: Róży, Longinie, Stanisławie, Monice i Beacie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. i ul. Długiej.
 11. Kolekta dzisiejsza i w przyszłym tygodniu na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych oraz nowego Krzyża Misyjnego. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł a dużej 12 zł – ofiary składamy do skarbony przy świecach).
 13. Opłatki w tym roku zostaną dostarczone nieodpłatnie (jako dar parafii na Stół Wigilijny) do każdej rodziny naszej parafii. Osoby z Zespołu Charytatywnego będą je roznosiły od niedzieli 13 grudnia.
 14. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin a po Mszy dla chętnych wspólne kolędowanie w salce. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/2021 - MSZE ŚW. W INTENCJI RODZIN

MSZE ŚWIĘTE W RAMACH ODWIEDZIN KOLĘDOWYCH 2020/2021

 

 1. KWIATOWA – 27.12.2020 (niedziela) godz. 11.15
 2. LIPOWA, UL. KORCZAKA, UL. SIENKIEWICZA, UL. NAŁKOWSKIEJ, UL. BOCZNA, UL. PODLESIE, UL. ROLNICZA, UL. ŁĄKOWA – 30.12.2020 (środa) godz. 17.00
 3. ŚW. FRANCISZKA, UL. CIESZYŃSKA, UL. NORWIDA – 01.01.2021 (piątek) godz. 10.00
 4. OWOCOWA, UL. REJA – 02.01.2021 (sobota) godz. 16.00
 5. ZAWADZKIEGO, UL. DŁUGA, UL. TUWIMA – 03.01.2021 (niedziela) godz. 10.00
 6. KONOPNICKIEJ (DRUGA STRONA BOISKA), UL. ASNYKA, UL. FREDRY – 06.01.2021 (środa) godz. 10.00
 7. KONOPNICKIEJ (STRONA BOISKA), UL. LEMA – 08.01.2021 (piątek godz. 17.00
 8. ORZESZKOWEJ I RSP GOLASOWICE – 09.01.2021 (sobota) godz. 8.00
 9. SPOKOJNA; UL. SŁOWACKIEGO, UL. MORCINKA, UL. MAKUSZYŃSKIEGO – 10.01.2021 (niedziela) godz. 10.00
 10. PRUSA, UL. KOSSAK, UL. STAFA, UL. REYMONTA – 15.01.2021 (piątek) godz. 17.00
 11. KOCHANOWSKIEGO – 16.01.2021 (sobota) godz. 16.00
 12. KRASZEWSKIEGO, UL. MIŁOSZA – 17.01.2021 (niedziela) godz. 8.00
 13. , SKARGI, UL. TĘCZOWA, UL. DĄBROWSKIEJ, UL. ROLNIKÓW – 22.01.2021 (piątek) godz. 17.00
 14. KOLĘDA DODATKOWA – 01.2021 (niedziela) godz. 8.00

PO MSZY ŚW. ZAPRASZAM CHĘTNYCH NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE DO SALKI


Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać Odpust Zupełny.
 2. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00. Zwyczajem lat ubiegłych przez okres Adwentu nie będzie Niedzielnych Nieszporów
 3. Również dziś przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
 5. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii oraz o pokój i ład społeczny dla wspólnego dobra.
 6. W przyszłą niedzieli po Mszach św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – sprawy bieżące.
 7. W najbliższą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I niedzielę Adwentu obchodzimy jako niedzielę trzeźwości – zachęcamy wiernych do zachowania abstynencji.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka paniom: Teresie, Anecie, Alinie, Annie, Ewie i panu Rafałowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 3-27.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych oraz nowego Krzyża Misyjnego. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. W przyszłym tygodniu zostaną podane szczegóły.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” – na Roraty oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.
 2. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękuję naszym Organistom za posługę, dziękujemy Mężczyznom i pani Jadzi za śpiew psalmów responsoryjnych. Wam, drodzy parafianie za piękny śpiew w czasie Mszy Św. i nabożeństw.
 3. W czwartek od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
 4. W sobotę wspominamy św. Tarsycjusza, patrona Służby Liturgicznej Ołtarza czyli ministrantów i osób czytających podczas Mszy św. (lektorów). Zachęcam do udziału w tym dniu w Mszy św. i modlitwy za wszystkich posługujących przy ołtarzu.
 5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Również w przyszłą niedzielę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 7. Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
 8. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema paniom: Honoracie i Jolancie oraz panu Arkadiuszowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
 9. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła oraz nowego Krzyża Misyjnego a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Za montaż kamery pragnę serdecznie podziękować panom: Sławomirowi Sacewiczowi i Janowi Tekla.
  W związku z nowym Krzyżem Misyjnym pragnę gorąco podziękować panom Janowi Pękal i Mirosławowi Gąsior za drzewo a Strażakom  OSP Golasowice wraz z prezesem  Tomaszem Lazar za montaż Krzyża.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
 2. W środę 11 listopada przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 7.00.
 3. W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
 4. Niedziela 17 listopada przeżywana jest w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 5. Na mocy DEKRETU Stolicy Apostolskiej do końca listopada można zyskać Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Wobec zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15m2 od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 27 osób.
 7. W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. w niedzielę do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 11.15.
 8. Od tej niedzieli ponownie uruchamiamy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej. W niedzielę będzie transmitowana Msza św. o godz. 10.00 oraz modlitwa różańcowa a od następnej niedzieli nieszpory.
 9. Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników paniom: Grażynie, Roksanie, Teresie, Barbarze, Ewelinie i Martynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
 10. Kolekta dzisiejsza na „Renowację Katedry”. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia p.w. Narodzenia NMP w Golasowicach, siedziba: Golasowice, M. Reja 11.