Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021 r.
- Dziś świętujemy 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
- W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu Msze Święte o 8.00 i 10.00 i 11.15.
- W środę również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama – którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.
- W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca.
- W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego – Przypomnijmy sobie swój dzień otrzymania Sakramentu Chrztu i podziękujmy Bogu za ten wielki dar.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom ul. Kwiatowej 1 – 9 paniom: Klaudii, Justynie, Danucie, Alinie, Halinie, Ewie i Bogusławie.
W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 11 – 38. - Są wolne intencje w miesiącu styczniu i lutym zachęcamy do zamawiania Mszy św. – polecam waszej pobożności. Plan wolnych intencji wywieszony w gablotkach.
- Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.
- Msze św. „Kolędowe” w tym tygodniu za mieszkańców:
- 06.01.2021 r. (środa) godz. 10.00 - w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona boiska),
ul. Asnyka i ul. Fredry o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. - 08.01.2021 r. (piątek) godz. 17.00 w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
- 09.01.2021 r. (sobota) godz. 8.00 w intencji mieszkańców ul. Orzeszkowej
i Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „PRZYJAŹŃ” w Golasowicach o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. - 10.01.2021 r. (niedziela) godz. 10.00 w intencji mieszkańców ul. Spokojnej ul. Słowackiego, ul. Morcinka
i ul. Makuszyńskiego o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
Ofiary składane podczas Mszy Św. „Kolędowych” za mieszkańców poszczególnych ulic będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
- 06.01.2021 r. (środa) godz. 10.00 - w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona boiska),
Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020 r.
- Dziś oddajemy cześć Świętej Rodzinie z Nazaretu. Prosimy o opiekę nad naszymi rodzinami.
- Zapraszam dziś na godz. 14.30 na wspólne kolędowanie wraz z duetem: Monika Biederman-Pers oraz Piotr Karzełek „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”. Kolędowanie będzie również transmitowane ONLINE.
- W poniedziałek obchodzimy święto św. Młodzianków – zapraszam na godz. 17.00 na Mszę Św. w intencji dzieci
i ich rodziców. - We czwartek ostatni dzień 2020 roku. Zapraszam na Msze św. dziękczynne w intencji całej naszej parafii
i Nabożeństwa Przebłagalne o godz. 8.00 i 16.00. - Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie światowy dzień modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 15.30.
W Nowy Rok Nieszpory Kolędowe o godz. 15.00. - W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobotę miesiąca. Zapraszam na Msze Święte. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.
- Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza,
ul. Rolniczej, ul. Podlesie i ul. Bocznej, paniom: Zofii, Monice, trzem paniom Danutom, Katarzynie, Annie oraz Krzysztofowi.
W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Kwiatowej 1-9. - Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. W Nowy Rok na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne
w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać. - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy, podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.
- Rozwiązanie konkursu na „najładniejszy lampion” zamieszczone na stronie internetowej w zakładce RORATY – LAMPION oraz w gablotkach. Po odbiór nagród wszystkich biorących udział w konkursie zapraszam do zakrystii.
- Msze św. „Kolędowe” w tym tygodniu za mieszkańców:
- 30.12.2020 r. (środa) godz. 17.00 - w intencji mieszkańców ul. Lipowej, ul. Korczaka,
ul. Sienkiewicza, ul. Nałkowskiej, ul. Bocznej, ul. Podlesie, ul. Rolniczej
i ul. Łąkowej o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. - 01.01.2021 r. (piątek) godz. 10.00 w intencji mieszkańców ul. Św. Franciszka,
ul. Cieszyńskiej i ul. Norwida o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. - 02.01.2021 r. (sobota) godz. 16.00 w intencji mieszkańców ul. Owocowej i ul. Reja
o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. - 03.01.2021 r. (niedziela) godz. 10.00 w intencji mieszkańców ul. Zawadzkiego,
ul. Długiej i ul. Tuwima o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
Ofiary składane podczas Mszy Św. „Kolędowych” za mieszkańców poszczególnych ulic będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r.
- Zapraszam do udziału w ostatnich Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Zachęcam do uczestnictwa również przez łącza internetowe - ONLINE.
- OKAZJA DO SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI:
Poniedziałek – środa 16.00 – 17.00
Czwartek 24.12.2019 (wigilia) 6.30 – 10.00 (z przerwą na Mszę o godz. 8.00) - W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia Msza św. o godz. 8.00.
Zachowajmy duchowy charakter tego dnia.
Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu oraz wspólną modlitwą. - Pamiętając o ograniczeniach wynikających z sytuacji epidemicznej zapraszam na PASTERKĘ o północy w intencji całej naszej parafii.
- W pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego zapraszam na Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15 oraz na Nieszpory Kolędowe o godz. 15.00
- 26 grudnia 2 dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.15.
- W przyszłą niedzielę 27 grudnia Święto Świętej Rodziny – zapraszam na Mszę świętą o godz. 8.00 w intencji rodzin naszej parafii. W tym dniu o godz. 14.30 zapraszam na wspólne kolędowanie wraz z duetem: Monika Biederman-Pers oraz Piotr Karzełek „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”.
- Opłatki na Stół Wigilijny zostały dostarczane do rodzin naszej parafii. Jeśli jakaś rodzina nie posiada jeszcze opłatków zapraszam po odbiór do zakrystii. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie tej akcji i jej przeprowadzenie.
- Dziękujemy bardzo budowniczym naszej Stajenki Betlejemskiej oraz ofiarodawcom choinek.
Dziękuję za prace na rzecz czystości kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 10-18 i z ul. Tuwima paniom: Teresie, Bożenie, Dorocie, Zuzannie, Kindze, Marzenie i Marii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W tym tygodniu, przed świętami do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców z ul. Korczaka, ul. Lipowej, ul. Sienkiewicza, ul. Rolniczej, ul. Podlesie i ul. Bocznej. - Kolekta dzisiejsza oraz w pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego na potrzeby naszej parafii. W Pasterkę na Fundusz Obrony Życia a w 2 dzień Świat na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte. Pierwsza Msza Św. „Kolędowa” w niedzielę 27 grudnia. Ofiary składane podczas Mszy Św. za mieszkańców poszczególnych ulic będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny i nasz „Gazetka Parafialna”. Są jeszcze do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020 r.
- Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (GAUDETE). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas,
a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. - Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału w Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
- OKAZJA DO SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI (W tym tygodniu jak i w przyszłym):
Poniedziałek – piątek 16.00 – 17.00
Sobota 6.30 – 7.30 i od 14.00 – 16.00
Czwartek 24.12.2019 (wigilia) 6.30 – 10.00 (z przerwą na Mszę o godz. 8.00)
Nie odkładajmy sakramentu pokuty do ostatniej chwili. - W sobotę 19 grudnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych prosimy zgłaszać osobiście do zakrystii lub telefonicznie. Podczas odwiedzin pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
- Ze względu na sytuację epidemiczną w święta Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) zostaną odprawione po trzy Msze św.: 8.00, 10.00 i 11.15 – Są jeszcze wolne intencje 25 grudnia o 10.00 i 11.15 – polecam waszej pobożności.
- W dzisiejszą niedzielę oraz w tygodniu do piątku można głosować na najładniejszy LAMPION – karteczki do głosowania i „skrzynka na głosy” przy chrzcielnicy.
- Opłatki na Stół Wigilijny będą dostarczane nieodpłatnie przez zespół Charytatywny do wszystkich rodzin naszej parafii od niedzieli 13 grudnia.
- Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 43-59 paniom: Krystynie, Lucynie, Beacie, Dominice oraz panom: Jakubowi i Janowi. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 10-18 i z ul. Tuwima.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
- Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł – ofiary składamy do skarbony).
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
- Kalendarze „Strażackie” będą jeszcze do nabycia przy remizie OSP w niedziele 13.12
Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020 r.
- Dziś II niedzielę Adwentu – pamiętamy że dziś jest wspomnienie św. Mikołaja.
- Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału w Mszach Świętych RORATNICH od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE.
- Podczas Mszy Roratnich dzieci otrzymują obrazki na cały tydzień – rodziców proszę
o dopilnowanie aby dzieci wklejały obrazki z tych dni w których uczestniczą w Mszach w kościele bądź przez łącza internetowe. - Od przyszłej niedzieli głosowanie na najładniejszy LAMPION – podpisane lampiony możemy przynosić do kościoła jeszcze do piątku 11 grudnia.
- We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP. Zapraszam w tym dniu na Msze św. O godzinie 7.00 w intencji parafian a o 17.00 w intencji obecnych i byłych DZIECI MARYI i ich rodzin oraz wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny.
- Dziękuję wszystkim Górnikom za obecność na Mszy Św. Barbórkowej jako wyraz wiary i wdzięczności Panu Bogu oraz patronce św. Barbarze. Dziękuję za dar materialny.
- Już teraz zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty by dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 16.00.
- Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8 i z ul. Długiej: dwom paniom Barbarom oraz Natalii. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 43-59.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł a dużej 12 zł – ofiary składamy do skarbony).
- Opłatki w tym roku zostaną dostarczone nieodpłatnie (jako dar parafii na Stół Wigilijny) do każdej rodziny naszej parafii.
- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych
w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej. - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.
- Kalendarze „Strażackie” będą do nabycia przy remizie OSP w niedziele 6.12, w sobotę 12.12 i w niedziele 13.12
Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020 r.
- Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I niedzielę Adwentu obchodzimy jako niedzielę trzeźwości – zachęcam wiernych do abstynencji.
- Od poniedziałku zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do przeżywania Adwentu poprzez udziału
w Mszach Świętych RORATNICH. Roraty w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, będą w innej, nieco zmienionej formie. Do naszego kościoła zapraszam na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z podziałem na poszczególne klasy w określone dni tygodnia: PONIEDZIAŁEK kl. I oraz dzieci młodsze; WTOREK kl. II, ŚRODA kl. III i IV; CZWARTEK kl. V i VI; PIĄTEK kl. VII i VIII. Zachęcam do codziennego uczestnictwa przez łącza internetowe - ONLINE. - Podczas Mszy Roratnich dzieci będą dostawały obrazki na cały tydzień – rodziców proszę o dopilnowanie aby dzieci wklejały obrazki z tych dni w których uczestniczą w Mszach w kościele bądź przez łącza internetowe.
- Ogłaszamy konkurs na najładniejszy LAMPION – podpisane lampiony przynosimy do kościoła do niedzieli 6 grudnia.
- W środę podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
- Jest również możliwość przeżycia Adwentu według formy zaproponowanej przez MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO - szczegóły w gablotkach i na stronie parafialnej.
- W piątek Uroczystość św. Barbary patronki górników. Zapraszamy w tym dniu wszystkich górników wraz z rodzinami na godz. 9.00 na Mszę św. w ich intencji. Msza Św. będzie również transmitowana poprzez łącza internetowe z naszej strony parafialnej.
- W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
- Już teraz zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty by dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz. 16.00.
- Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom z ul. Zawadzkiego 3-27 paniom: Róży, Longinie, Stanisławie, Monice i Beacie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszam mieszkańców z ul. Zawadzkiego 29-41a i 2-8. i ul. Długiej.
- Kolekta dzisiejsza i w przyszłym tygodniu na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych oraz nowego Krzyża Misyjnego. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Przy stoliku z „Gościem Niedzielnym” można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (cena małej świecy 5 zł a dużej 12 zł – ofiary składamy do skarbony przy świecach).
- Opłatki w tym roku zostaną dostarczone nieodpłatnie (jako dar parafii na Stół Wigilijny) do każdej rodziny naszej parafii. Osoby z Zespołu Charytatywnego będą je roznosiły od niedzieli 13 grudnia.
- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. Za mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane Msze Święte z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rodzin a po Mszy dla chętnych wspólne kolędowanie w salce. Plan poszczególnych KOLĘD – MSZY ŚWIĘTYCH wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/2021 - MSZE ŚW. W INTENCJI RODZIN
MSZE ŚWIĘTE W RAMACH ODWIEDZIN KOLĘDOWYCH 2020/2021
- KWIATOWA – 27.12.2020 (niedziela) godz. 11.15
- LIPOWA, UL. KORCZAKA, UL. SIENKIEWICZA, UL. NAŁKOWSKIEJ, UL. BOCZNA, UL. PODLESIE, UL. ROLNICZA, UL. ŁĄKOWA – 30.12.2020 (środa) godz. 17.00
- ŚW. FRANCISZKA, UL. CIESZYŃSKA, UL. NORWIDA – 01.01.2021 (piątek) godz. 10.00
- OWOCOWA, UL. REJA – 02.01.2021 (sobota) godz. 16.00
- ZAWADZKIEGO, UL. DŁUGA, UL. TUWIMA – 03.01.2021 (niedziela) godz. 10.00
- KONOPNICKIEJ (DRUGA STRONA BOISKA), UL. ASNYKA, UL. FREDRY – 06.01.2021 (środa) godz. 10.00
- KONOPNICKIEJ (STRONA BOISKA), UL. LEMA – 08.01.2021 (piątek godz. 17.00
- ORZESZKOWEJ I RSP GOLASOWICE – 09.01.2021 (sobota) godz. 8.00
- SPOKOJNA; UL. SŁOWACKIEGO, UL. MORCINKA, UL. MAKUSZYŃSKIEGO – 10.01.2021 (niedziela) godz. 10.00
- PRUSA, UL. KOSSAK, UL. STAFA, UL. REYMONTA – 15.01.2021 (piątek) godz. 17.00
- KOCHANOWSKIEGO – 16.01.2021 (sobota) godz. 16.00
- KRASZEWSKIEGO, UL. MIŁOSZA – 17.01.2021 (niedziela) godz. 8.00
- , SKARGI, UL. TĘCZOWA, UL. DĄBROWSKIEJ, UL. ROLNIKÓW – 22.01.2021 (piątek) godz. 17.00
- KOLĘDA DODATKOWA – 01.2021 (niedziela) godz. 8.00
PO MSZY ŚW. ZAPRASZAM CHĘTNYCH NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE DO SALKI
Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020 r.
- Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać Odpust Zupełny.
- Zapraszamy serdecznie na Nieszpory o godz. 15.00. Zwyczajem lat ubiegłych przez okres Adwentu nie będzie Niedzielnych Nieszporów
- Również dziś przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
- Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
- Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii oraz o pokój i ład społeczny dla wspólnego dobra.
- W przyszłą niedzieli po Mszach św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – sprawy bieżące.
- W najbliższą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I niedzielę Adwentu obchodzimy jako niedzielę trzeźwości – zachęcamy wiernych do zachowania abstynencji.
- Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka paniom: Teresie, Anecie, Alinie, Annie, Ewie i panu Rafałowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Zawadzkiego 3-27.
- Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych oraz nowego Krzyża Misyjnego. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. Odwiedzin Kolędowych w tradycyjnej formie. W przyszłym tygodniu zostaną podane szczegóły.
- Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” – na Roraty oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.
Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 r.
- Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.
- Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękuję naszym Organistom za posługę, dziękujemy Mężczyznom i pani Jadzi za śpiew psalmów responsoryjnych. Wam, drodzy parafianie za piękny śpiew w czasie Mszy Św. i nabożeństw.
- W czwartek od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
- W sobotę wspominamy św. Tarsycjusza, patrona Służby Liturgicznej Ołtarza czyli ministrantów i osób czytających podczas Mszy św. (lektorów). Zachęcam do udziału w tym dniu w Mszy św. i modlitwy za wszystkich posługujących przy ołtarzu.
- Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
- Również w przyszłą niedzielę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki Chórów i muzyki liturgicznej. Bóg Zapłać chórowi VIOLA za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
- Ze względu na mniejszą ilość wiernych w kościele uruchomiliśmy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej.
- Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema paniom: Honoracie i Jolancie oraz panu Arkadiuszowi. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (druga strona) i ul. Asnyka.
- Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła oraz nowego Krzyża Misyjnego a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Za montaż kamery pragnę serdecznie podziękować panom: Sławomirowi Sacewiczowi i Janowi Tekla.
W związku z nowym Krzyżem Misyjnym pragnę gorąco podziękować panom Janowi Pękal i Mirosławowi Gąsior za drzewo a Strażakom OSP Golasowice wraz z prezesem Tomaszem Lazar za montaż Krzyża. - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020 r.
- Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
- W środę 11 listopada przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 7.00.
- W czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek o godz. 16.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego – serdecznie zapraszamy
- Niedziela 17 listopada przeżywana jest w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
- Na mocy DEKRETU Stolicy Apostolskiej do końca listopada można zyskać Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
- Wobec zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15m2 od dzisiejszej niedzieli, w Mszach Świętych w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 27 osób.
- W związku z mniejszą ilością wiernych na Mszach Św. w niedzielę do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 11.15.
- Od tej niedzieli ponownie uruchamiamy możliwość uczestniczenia we Mszach Św. naszej parafii poprzez łącza internetowe – odpowiednia ikona znajduje się na naszej Stronie Internetowej. W niedzielę będzie transmitowana Msza św. o godz. 10.00 oraz modlitwa różańcowa a od następnej niedzieli nieszpory.
- Dziękuję bardzo za prace na rzecz czystości naszego kościoła parafianom ul. Reymonta, ul. Fredry i ul. Rolników paniom: Grażynie, Roksanie, Teresie, Barbarze, Ewelinie i Martynie. W tym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej (strona boiska) i ul. Lema.
- Kolekta dzisiejsza na „Renowację Katedry”. Za tydzień na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów montażu kamery do transmisji internetowych z naszego kościoła a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Kościołowi w Potrzebie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.